Skocz do zawartości

Dishonored 2


Gość Soul

Rekomendowane odpowiedzi

- sztuczna inteligencja miejscami jest zaawansowana, innym razem skopana. Przykład psujący immersję: strażnik przytula się do babeczki, rozmawiają, po czym żegnają się i rozchodzą. Puszczam babce headshota z kuszy, facet zwabiony hałasem podbiega do niej. "A dead body? Show yourself!!". Po czym poszedł sobie po tym jak nie znalazł napastnika xd Brakowało tylko "must have been nothing" żeby kompletnie mnie przekonać, że to tylko "głupia" gra z botami zamiast ludzi. Wiem, że to dodatkowe programowanie by dorobić scenki typu reakcja na śmierć bliskiej osoby, ale dałoby to niesamowite wrażenie, chociażby poczucia winy (zresztą, namiastka tego jest osiągalna - vide interakcje Meagan/Sokolov na statku z początkiem misji 9). Może kiedyś w końcu jakaś gra będzie miała wpakowaną całą parę w AI, aby dało się wkręcić w wykreowany świat na maksa.

 

Mnie to się zawsze marzyła w tego typu grach zaawansowana siatka AI, podkręcony poziom trudności i sejwy tylko między misjami. Tak, że musisz wykonać zadania za jednym podejściem i jak cie zauważą to nie ma quick load/mission failed, tylko improwizacja i radzenie sobie z konsekwencjami swoich błędów. Raz wszczęty alarm permanentnie alarmuje strażników, którzy zmieniają ścieżki patroli, są bardziej czujni, zamykają drzwi na klucz i tego typu rzeczy. Żeby bycie zauważonym nie było równoznaczne z zepsuciem przejścia i koniecznością załadowania sejwa, a ze znaczącą zmianą formy danego levelu i tego jak będziemy go dalej przechodzić. To by było coś.

 

W ogóle gierki za bardzo idą w robienie z gracza predatora, a z przeciwników kukły na których możesz wypróbować swoje zabawki. Co z tego, że problem można rozwiązać na 3 sposoby, jak każdy z nich jest banalny do wykonania? Nie ma z tego żadnej satysfakcji. Ja w tej grze nawet nie czytam co mam zrobić, bo wszystko i tak robi się samo podczas casualowej eksploracji. Kiedy dostaje zadanie - znajdź sposób by dostać się do budynku X, to chciałbym, żeby dostanie się tam faktycznie było trudne. Wtedy człowiek faktycznie skupiłby się i szukał dobrej ścieżki, a tak to leci się na pałę, bo wiadomo, że z automatu coś się znajdzie. A quickloady tylko pogarszają sprawę.

 

Ubolewam strasznie nad tym, jaka ta gra jest głupia(w sferze SI) i łatwa(w sferze desingu), bo jest cholernie dobra. Czekam aż ktoś w końcu zaprojektuje tego typu grę, ale z domieszką soulsowego hardkoru. 

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Tez mnie w(pipi)ia to AI w tej grze. Jest kompletnie głupie. NPC-e w ogóle nie reagują na kradzieże, chodzenie z bronią wsród ludzi czy nawet używania mocy specjanych. Jak ukradniesz komuś sakiewkę, to jedynie wyskoczy z tekstem: "gdzie ja to podziałem" i dalej wróci do swojego stania w miejscu, pomimo tego, że byłem za nim i perfidnie wchodzę mu pod nos. To samo się tyczy wchodzenia na posiadłości prywatne i przeszukiwania ich( głownie sklepy). Wszyscy śmiali sie z gier Bethesdy i serii Elders Scrolls ale tam na widoku kraść nie można było. Mocno to wytrąca z równowagi i psuje ogólny odbiór gry. W ogóle mam wrażenie, ze druga czeci jeszcze bardziej została skrojona pod efektowną eliminację wrogów aniżeli ciche przechodzenie przez lokacje i co za tym idzie - zaawansowane AI. Naprawdę chciałbym kiedyś zagrać w skradankę, w której AI jest mega dopieszczone i bardzo wiarygodne

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...
Gość Rozi

Jak stworzycie konto Bethesda.net z poziomu gry, to dostaniecie tryb Misja+ (przejście dowolnej misji z wszystkimi odblokowanymi umiejętnościami), czarno-biały filtr z czerwoną krwią i zestaw przedmiotów, który dodawali do preorderów. Takie coś. I tak już nikt w to nie zagra pewnie.

 

A ja sobie wróciłem do gry i chcę przejść Emily z Wysokim Chaosem i jest piękna sieczka. Death of the Outsider jeszcze nie ograłem.

Odnośnik do komentarza

@Rozi Grałem pół roku temu i tego mi brakowało. Postęp był czytany z auto save'ów per poziom, a fajnie byłoby się po przejściu gry pobawić wymaksowaną postacią. I fajnie, że to jest już możliwe, ale wielki c*** w d*** za takie praktyki (jakaś rejestracja, jakieś konto, jakieś gówno które przestanie działać za n czasu...).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

NG+ juz wprowadzili dawno temu, wiec mozesz grac bez konta Bethesdy. Roznica jest taka, ze bedziesz mogl zdobywac trofiki ale zejdzie ci troche dluzej (pewnie trzeba zrobic ze 3 albo 4 przejscia, zeby wszystko odblokowac). W Mission+ mozesz sobie ustawic jakie chcesz ulepszenia, na jakim poziomie chaosu itd. A wszystkie bronie/moce masz juz odblokowane. Wydaje mi sie, ze ten tryb jest bardziej pod youtuberow zrobiony, zeby kozak filmiki nagrywac (jakby na PC sie nie dalo cheatowac).

Odnośnik do komentarza

@estel To logiczne i oczywiste tylko co z tego? To jest gówno-game+. Powinno przechodzić WSZYSTKO. Schematy (włączając w to wykupione), traity, kości, pieniądze i odblokowane misje (obecnie są odblokowane tylko jeśli masz save z każdej z nich co obnaża buraczany projekt save'a). Po co to tak dozować? Bardzo chętnie przeszedłbym grę jeszcze kilka razy na przestrzeni najbliższych iluś tam lat, ale od nowa to nie mam ochoty zaczynać (i na dodatek za każdym razem kilka jeszcze razy loadować bo się bonecharm zrobił z wadliwą cechą...).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Wlasnie skonczylem gre Corvo attano na high chaos. Ale gra...nie jest moim zdaniem lepszy od jedynki i wobec niej malo jakie zmiany wprowadza ale obydwie staly pod wzgledem gameplayu na super poziomie wiec co tu zmieniac? Bardzo mi sie podobal klimat karnaki, postacie, fabula i misje. Misje 7 to zapamietam do konca zycia. Co za pomysl. Gra sie w ta gre fenomenalnie. Stalem sie i juz zostane fanem na cale zycie. Jedyne co mi sie nie podobalo to koncowka. Zdecydowanie za prosta, bez pazura, zakonczenie tez bylo z dupy. Zadnego dialogu? Zadnej reakcji na moje czyny oprocz opowiadania? 

No ale i tak na pewno jeszcze ogram.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Odkopuję z kupki wstydu. 

 

Przy jedynce bawiłem się przednio, zobaczymy jak tutaj. Póki co lokacje, menu(!), muzyka i voice acting super. Jednak zacząłem Emily i czy mi się wydaje czy AI jest trochę skopane? Raz można biegać w lewo i prawo a strażnicy nawet nie mrugną, a raz wystarczy się wychylić zza osłony i już cię widzą i biegną z alarmem. Bardzo psuje to odbiór całości... 

 

Graliście jako Emily czy Corvo? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.