Skocz do zawartości

Tv + Audio do 10tyś


Makot

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :D

Sypnęło troche groszem i w związku z przeprowadzką w nowe miejsce postanowiłem zakupić nowy sprzęt.

Pisałem tutaj kiedyś że obecnie mam Tv LG 3 cale ledowy Hd Ready.Audio mam 5.0 Sony z amlitunerem ale zestaw jest z biedroni kupiony bodajże za 500zł

 

Strasznie się nakręciłem na Tv i tutaj jest problem gdyż chciałbym żeby miał kilka rzeczy i ciężko wyłapać konkretny Model

Najlepiej UHD + Oled + Curved Screen, problem w tym że np jeśli jest Curved to tylko FHD,Jeśli 4K to nie curved itd :/

Obecnie jest do wyłapania jeden model LG 65 cali za 10tyś UHD i wygląda obłędnie ale żona twierdzi że z 4m będzie za duży... Tak więc Tv 55-60 cali w maxie

 

Co do Audio to najlepiej 2.1 z amplitunerem

 

Możecie polecić jakiś zestaw mieszczący się w 10tyś? Najlepiej gdyby ktoś miał podobny zestaw i napisał swoje + i -

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Może napiszesz co chcesz na tym oglądać? Filmy, gry (pc ps4 itp.). Wg mnie jeśli nie grasz na pc z titanem to do konsol styka tv fhd. UHD za pare lat jak ogarną technologie będzie warto kupić.

Głównie pod Tv będzie podłączony Ps3 i Ps4 ,Film z 2-3 razy w tygodniu ,opcją 3D nie pogardzę ale nie jest to wymóg

Same audio głównie do gier wyścigowych,rpg ,raczej nie będę grał w Batllefiellda z dzwiękem i subem na maxa ;)

 

Z tego co doczytałem to za mieśiac w extreme-ie będzie test Tv więc wstrzymam się z kupnem bo się okaże że wydam kasę na niepotrzebne bzdety w tv ;)

Odnośnik do komentarza

Czyli obecnie nie opłaca się kupować UHD z myślą o przyszłym wykorzystaniu? Wiem że ta technologia stanieje tak jak kiedyś kosmicznie drogie HD Ready :D

I Nie wiem czy którekolwiek telewizory posiadają funkcję "wyostrzania obrazu dokładniej chodzi mi o to że w moim monitorze Fhd LG jest taka funkcja i może wyostrzyć obraz w 4 poziomach

Odnośnik do komentarza

Po za tym wydaje mi się że za 2-3 Lata wyjdzie aktualizacja do ps4 która podbijać będzie rozdziałkę a już więcej niż pewne będą remastery z ps3 w 4K :D

O tym raczej możesz zapomnieć, nie ma szans na takie coś (chyba, że jakieś gierki z cyfrowej dystrybucji). Wg mnie lepiej jakbyś zainwestował w tv FHD, wyjdziesz na pewno na tym lepiej.

Odnośnie odległości od tv, to 65" nie będzie za duży z 4m, więc celuj w taki rozmiar :)

Odnośnik do komentarza

Po za tym wydaje mi się że za 2-3 Lata wyjdzie aktualizacja do ps4 która podbijać będzie rozdziałkę a już więcej niż pewne będą remastery z ps3 w 4K :D

Trochę cię fantazja poniosła. Nawet przy założeniu, że jednak coś się w tym temacie ruszy na tej generacji konsol, to chyba lepiej poczekać niż płacić podatek od nowości i nie mieć z tego nic. No chyba, że masz za dużo kasy...

Odnośnik do komentarza
 

Mike ale są już filmy w jakości UHD i można bezpośrednio odtworzyć je z usb pod tv

 

Tylko jakie filmy - przyrodnicze o Toskanii i Aligatorach? Bo chyba nie kinowe blockbustery.
 

Po za tym wydaje mi się że za 2-3 Lata wyjdzie aktualizacja do ps4 która podbijać będzie rozdziałkę a już więcej niż pewne będą remastery z ps3 w 4K  :D

Mało prawdopodobne, żeby nie napisać niemożliwe. PS4 ledwo radzi sobie z FHD w remasterach z PS3. Prędzej jakieś konwersje z PS2 albo niezależne popierdułki, ale na to też bym nie liczył.

 

I Nie wiem czy którekolwiek telewizory posiadają funkcję "wyostrzania obrazu dokładniej chodzi mi o to że w moim monitorze Fhd LG jest taka funkcja i może wyostrzyć obraz w 4 poziomach

Każdy telewizor ma funkcję (a czasami kilka) wyostrzania obrazu i to w zdecydowanie więcej niż 4 krokach.

Odnośnik do komentarza

Mike z tego co wyczytałem to obecnie jest bodajże 6 filmów kinowych w 4K ,a bez problemu można dostać też "remastery" z Fhd do 4K

Piszę o curved i 4k z myślą o przyszłości ale zaczekam do kolejnego extreme'a może tam sprecyzują czy warto :D

 

Moim marzeniem obecnie jest ten model pomyśleć o Lords of Fallen lub wiedzminie to aż ciary przechodzą ;)

http://allegro.pl/wroclaw-4k-lg-105ub9-105-cali-4k-i4483088498.html

Odnośnik do komentarza

Co przyszłościowego jest w 'zakrzywionych telewizorach'? To zwykły gadżet (który moim skromnym zdaniem się nie przyjmie, chyba że w formie elastycznych, w jakimś stopniu dowolnie odkształcalnych ekranów), obraz wygląda tak samo, nie prezentuje żadnej nowej jakości. Moja rada - przeznacz połowę zakładanej kwoty na porządny telewizor FHD, a zanim standard 4k naprawdę się upowszechni kupisz sobie kolejny, przeznaczony do tego odbiornik za tę samą cenę.

Odnośnik do komentarza

Tak wczoraj przez myśl mi przebiegła jedna rzecz ,skoro chcę w miarę duży Tv + audio to może wybrać Sony Hmz3? Słuchawki Sony Pulse mam a co do Hmz to jestem średnio przekonany bo mam oculus rifta pierwszą wersję i imersja ogromna ale pixele walą po oczach.Jeśli w Hmz dostaję duży ostry kinowy obraz to czemu nie :D

Tylko cena jest równa cenie dobrego Fhd 55' tak więc już sam nie wiem i czekam na kolejny numer extreme-a ;)

Odnośnik do komentarza

ja mam projektor HD już ze 3 lata i ekran ramowy 120"

lampa ma chyba ze 3k godzin i jeszcze chodzi

 

ale do gier to nie jest do końca dobra opcja chyba, że ma sie oddzielnie wydzielony pokój gdzie jest cały czas ciemno

dlatego też kupiłem tv Sony do PS4

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.