Skocz do zawartości

Słuchawki bezprzewodowe 5.1 / 7.1


mozi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Be_

No balon jak chcesz większe pier.dolnięcie niz w goldach to musisz wydać jednak sporo więcej niż 500zł 

 

Oczywiście mówie o słuchawkach bezprzewodowych bo kablowe można za 500zł kupić calkiem eleganckie

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, WisnieR napisał:

Czyli wszystkie zalety, o których pisałeś i na których zależy balonowi nie działają na PS4 tylko na PC.

 

Balon na PS4 przez USB działają tylko oficjalne headsety Sony. Cała reszta przez optyka, którego musisz do dongla/stacji podłączyć. Sony tutaj pokazało środkowy palec graczom i starało się zmonopolizować rynek.

 

Może jednak rozważ zwykłe stereo podłączane do pada po jacku? Będzie dużo lepsze. Jak jednak chcesz bezprzewodowe to ciężka przeprawa przed Tobą. :) Temat rzeka.

 

Te Senki o których pisałem też działają z ps4 po podłączniu zwykłym donglem usb czyt. kolejny punkt na którym zależy balonowi.

Pisałem tylko o dodatkowych featurach dostępnych na pc a których brakuje na ps4 żeby mieć jasność. To co najważniejsze w słuchwkach gamingowych (poza mikrofonem o którym balon nie wspominał więc zakładam że nie jest dla niego istotny) czli jakość dźwięku z gry jest bardzo podobna nie zależnie od systemu. Fakt pc mają swoje karty dźwiękowe i te słuchawki będą tam brzmieć najlepiej ale używam ich również do ps4 i bardzo dużo do switcha i nie widzę wielkiej różnicy w jakości dźwięku.

Odnośnik do komentarza

Na PS4 te TB800 na Amaconie ok 1000 zł a to już kurde dużo dla mnie. No nie chciałem tyle wydać ale chyba tak jak pisze Bluber. Jak chcę poczuć różnicę po Goldach to muszę sięgnąć głębiej do kieszeni.

A co sądzicie o tych TB700, dużo tańsze ale też dużo gorsze? https://www.amazon.de/Turtle-Beach-Wireless-Surround-Gaming-Headset/dp/B071FSRJXV/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1516966682&sr=8-1&keywords=turtle+beach+ps4

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Balon mam na sell h wireless(to samo co soberia800)
Uzywane w bdb stanie, wiecej info na pchlim.
Dla mnie najwieksze (pipi) niecie maja astro, mixamp robi robite.
H wireles tez lupia extra ale nie sa az tak glosne, w sumie i tak na maxa nikt raczej nie gra a astro 3/4 glosnisci leb urywa

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie Turtle Beach 800 - widzę wersję P i X rozumiem że X to tylko dodatkowa przejściówka do xboxa + zielony kolor? 

I trochę nie kumam podłączenia - rozumiem że podłączeniem kablem micro usb to tylko ładowanie? Wystarczy sam optyk do np tv + ładowarka na usb?

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.04.2018 o 18:21, Schranz1985 napisał:

Przez usb lecie pewnie chat, wiec nie pogadasz sobie na imprezie ze znajomymi.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Pogada

. @mozi słuchawki są kompatybilne z jedną i drugą konsolą, jedynie voice chat na ps4 trzeba puścić po kablu do pada. Konsola myśli wtedy, że słuchawki to kino domowe a mic, to mic.

Polecam (po raz setny na tym forum xD) TB 800 i niech mnie piorun strzeli jeśli, to ktoś nie będzie zadowolony z dźwięku 7.1 i potężnego bassu. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja od ponad tygodniu użytkuję Siberie Wireless H (to samo co 800 lub 840). Całe szczęście, że kupiłem je niedrogo używane od forumowicza bo bym się nieźle zdenerwował gdybym wydał na nie 1000zł.

 

Zaczynając od wad.

1. Setup pod PS4 jest tragiczny. Do stacji trzeba podłączyć optyka, który wysyła dźwięk z konsoli oraz USB, po którym idzie czat więc mamy już 2 kable.

2. Cała stacja nie jest Plug & Play - za każdy razem jak uruchamiam konsole to muszę wejść w urządzenia audio i zmienić urządzenie wyjściowe z TV/Amplituner na Headset - inaczej nie zadziała funkcja mixu głośności czat/gra. Przy każdym włączeniu konsoli domyślnie znów włącza się TV/AMP.

3. Czasami muszę resetować konsolę bo mikrofon "charczy". Znany przypadek - bez fixa. Pomaga tylko reset konsoli. Po patchu 5.0 zaczęło się to pojawiać.

4. Mikrofon zbiera wszystkie dźwięki z otoczenia - jak pies bąka w kuchni puści to słychać to na imprezie. Do tego stopnia, że cały czas słychać szum, który generuje mikrofon.

5. Dodatkowo ludzie skarżą się na echo z mojej strony - słyszą to co mówią. Muszę zmniejszać czułość mikrofonu tak, że prawie mnie nie słychać. To jakiś problem software/hardware bo słyszą tylko czat (bez innych dźwięków z gry) - czyli mikrofon nie zbiera dźwięku z głośnika, a sama stacja dziwnym trafem generuję echo. Jak? Nie wiem.

6. Nie działa na PS4 opcja LiveMix - gdy ktoś coś mówi na czacie stacja automatycznie wycisza grę, a zgłaśnia czat, tak to powinno działać.

7. Słuchawki są niewygodne - Goldy mają dużo większe muszle . Po godzinie grania bolą mnie uszy.

8. Dźwięk przestrzenny jest dużo gorszy niż w Goldach.

9. Same słuchawki są dość ciche. Cały czas gram na max głośności.

 

Zalety.

1. Bardzo dobry dźwięk - mocny bass. Do tego jest konfigurowalny equalizer.

2. Jakość wykonania na naprawdę wysokim poziomie. Miękkie obicia nauszników i pałąka.

3. Bateria trzyma kilkanaście godzin grania, a jednocześnie można ładować drugą w stacji.

 

Zawiodłem się strasznie ale to wina głupiej polityki Sony i ich braku wsparcia dla innych produktów niż ich własne. Siberie zostawię sobie do PC bo tam pewnie będzie działać idealnie natomiast jako produkt do konsoli dla mnie się nie spisuję.

 

Goldy są po prostu idealne pod względem funkcjonalności - podłączasz dongla i po sprawie. Wszystkim sterujesz z poziomu słuchawek, a symulacja dźwięku przestrzennego jest o wiele lepsza niż ta z Siberi. Szkoda tylko, że cała reszta leży. Jeżeli Platinium mają poprawiony dźwięk (czyli jakikolwiek bass) i lepszą baterię to brałbym w ciemno i nawet nie rozważał innych "gamingowych" headsetów za prawie 1000zł, które nie będą nigdy w pełni bezprzewodowe.

 

Ktoś testował te nowe Goldy? Poprawili w nich dźwięk czy to nadal to samo ale w innym opakowaniu? Jak wygląda sprawa z Platinium? Mają inne przetworniki i lepszą jakość dźwięku oraz pojemniejszą baterię?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, WisnieR napisał:

1. Setup pod PS4 jest tragiczny. Do stacji trzeba podłączyć optyka, który wysyła dźwięk z konsoli oraz USB, po którym idzie czat więc mamy już 2 kable.

2. Cała stacja nie jest Plug & Play - za każdy razem jak uruchamiam konsole to muszę wejść w urządzenia audio i zmienić urządzenie wyjściowe z TV/Amplituner na Headset - inaczej nie zadziała funkcja mixu głośności czat/gra. Przy każdym włączeniu konsoli domyślnie znów włącza się TV/AMP.

6. Nie działa na PS4 opcja LiveMix - gdy ktoś coś mówi na czacie stacja automatycznie wycisza grę, a zgłaśnia czat, tak to powinno działać.

7. Słuchawki są niewygodne - Goldy mają dużo większe muszle . Po godzinie grania bolą mnie uszy.

9. Same słuchawki są dość ciche. Cały czas gram na max głośności.

Co prawda używam 800tek, ale takich przypadłości nie uświadczyłem.

Ad. 1. U mnie czasami jak zapomnę przełączyć rozdzielacza optyka z innej konsoli na PS4, to i tak słyszę całość dźwięku, więc ma on szansę iść tylko po USB. :)
Do podłączenia X1 też masz 2 kable: optyk i czat, ale czat jest podłączany ze słuchawek do pada, więc podłączenie PS4 nie jest takie złe :)

Ad. 2. Hmmm... u mnie w stacji jak mam ustawione na źródło PS4, to dźwięk idzie mi tylko przez słuchawki, a nie idzie na TV. PS4 samo wykrywa, czy mam w stacji ustawiony tryb PS4 czy TV. Może masz coś inaczej skonfigurowane w stacji odnośnie połączenia z PS4.
W 800tkach stacja zarządza przełączaniem dźwięku w konsoli. Sprawdź w stacji od H czy masz opcję wyboru "Source" i może masz co innego niż PS4 lub masz to połączenie skonfigurowane inaczej.

Ad. 6. Tak to powinno działać, w zależności jak ustawisz mocno ściszanie dźwięku z gry/czatu. Pamiętaj tylko, że LiveMix na PS4 działa tylko jak podłączysz czat kablem ze słuchawek do pada. No i dodatkowo w 800tce trzeba w stacji w "Source" ustawić inne źródło chyba "PS4L", żeby stacja wiedziała, że czat ma iść przez pada a nie USB.

Ad. 7. W 800tkach zdarzało mi się grać ponad 8 godzin z małymi przerwami w Destiny na PS4 i X1 i nie odczuwam problemów z "niewygodnością". U mnie porównanie jest odwrotne, bo Goldy odczuwałem na głowie, a 800tek nie :)

Ad. 9. Faktycznie są jakby cichsze, ale nie zdarzyło mi się mieć głośności ustawionej powyżej 3/4 skali.

Generalnie ze swoich 800tek jestem bardzo zadowolony. A mam podłączony TV po analogu; PS3, PS4, X1 po optyku i czasami PC po USB. No i te 2 baterie, które trzymają nieporównywalnie dłużej niż Goldy.

Odnośnik do komentarza

H Wireless nie mają opcji PS4-L więc i LiveMix nie zadziała przez optyka + USB. Niestety. W stacji mam jako źródło PS4 i zawsze mi domyślnie ustawia jako urządzenie wyjściowe TV/AMP. Co prawda słyszę dźwięk w słuchawkach niezależnie od tego jak jest ustawione ale żeby działał ChatMix to musi być w obydwu pozycjach ustawiony headset. Wtedy mogę regulować balans dźwięku pomiędzy grą a czatem.

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, piotros napisał:

Co prawda używam 800tek, ale takich przypadłości nie uświadczyłem.

Ad. 1. U mnie czasami jak zapomnę przełączyć rozdzielacza optyka z innej konsoli na PS4, to i tak słyszę całość dźwięku, więc ma on szansę iść tylko po USB. :)
Do podłączenia X1 też masz 2 kable: optyk i czat, ale czat jest podłączany ze słuchawek do pada, więc podłączenie PS4 nie jest takie złe :)

 

Przeczytałem z ciekawości ale tego pkt. nie zrozumiałem tj. "czat jest podłączany ze słuchawek do pada". Mam 800x i nic do pada nie podłączam aby mieć czat w headsecie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.