Skocz do zawartości

Salt and Sanctuary


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

Gra kupiona, jestem zaskoczony i to bardzo bo wyglądała naprawdę niepozornie a jest MOCNO rozbudowana - np. takie drzewko skilli jak zobaczyłem całe to rany boskie. Sodden Knight poszedł za 4 razem, poszwędałem się trochę dalej i trafiłem do Village of Smiles. Udało mi się znaleźć niezły miecz, z wyglądu taki claymore - i zrobić go zaraz na +2. ;) Z tymi knightami idzie się na(pipi)ać ale są bardzo podatni na parry, z tym że z takim jednym co mnie ubił kilka razy potrzeba było aż 3 ripost - czyli wygląda mi na to że im więcej razy nas za(pipi)ią tym są mocniejsi. I co do nich od razu pytanie - oni nie respią się ponownie, jeden dropnął mi nawet jakiś ring ale nie pojawili mi się w bestiariuszu, co jest.

 

Gierka jak najbardziej jest warta tych 75 zł, jak ktoś jest nahajpowany na Soulsy 3 niech sobie kupi Salta i będzie bardzo zadowolony. Cała mechanika walki to stricte soulsy. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gra kupiona, jestem zaskoczony i to bardzo bo wyglądała naprawdę niepozornie a jest MOCNO rozbudowana

 

Ciesze sie ze jednak sie skusiles, mam nadzieje ze choc troche przyczynilem sie do tej decyzji :cool:

 

@Ukyo

 

Niekoniecznie, po kilku godzinkach pierwsze tereny juz mam wryte w glowe razem ze skrotami - sytuacja jak w soulsach, chwile pobiegasz i juz pamietasz.

Odnośnik do komentarza

Uje.bałem dwóch kolejnych bossów i gra jeszcze bardziej mi się spodobała, serio jak ktoś się waha jak ja wcześniej to bierzcie to, nie będziecie żałować. Nie do końca kumam tylko o co chodzi z tymi wszystkimi religiami (Devara, The Three itp) - jak na razie trzymam się tej którą wybrałem na samym początku. A co do braku tego knighta w bestiariuszu co wcześniej pisałem to nie ogarnąłem, że tam nie przewija się góra dół tylko są kolejne zakładki pod L1/R1. :)

 

Taka ciekawostka jakby ktoś nie zauważył, jeden z merchantów spotkanych na początku gry sprzedaje sety po pokonanych bossach. 

Odnośnik do komentarza

Uje.bałem dwóch kolejnych bossów i gra jeszcze bardziej mi się spodobała, serio jak ktoś się waha jak ja wcześniej to bierzcie to, nie będziecie żałować. Nie do końca kumam tylko o co chodzi z tymi wszystkimi religiami (Devara, The Three itp) - jak na razie trzymam się tej którą wybrałem na samym początku. A co do braku tego knighta w bestiariuszu co wcześniej pisałem to nie ogarnąłem, że tam nie przewija się góra dół tylko są kolejne zakładki pod L1/R1. :)

 

Taka ciekawostka jakby ktoś nie zauważył, jeden z merchantów spotkanych na początku gry sprzedaje sety po pokonanych bossach. 

 

Są to tak zwane Creed. Coś jak covenanty. W grze jest ich siedem. Jeśli się do któregoś przyłączysz, możesz przejmować kolejne puste sanktuaria za pomocą itema z creeda. 

 

Każdy creed można ulepszyć na 7 poziom u stone ledera. Stone ledera dodajesz do sanctuary przy ognisku za pomocą itema/opcji make offer (czy jakoś tak). Każdy level creeda dodaje nagrodę Butelkę do leczenia (tą odnawialną), butelkę many, 2 pozostałe nagrody zależą od creeda są różne. 

 

Zalecam zapoznać się z stone guidem (npc do przyzwania do ogniska) Wystarczy jeden dwa na całą grę w swoich głównych ogniskach gdzie mamy kowala i sklepikarzy. Strasznie to pomaga i niweluje backtraking do zera praktycznie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No widzialem 2 takie dobra zaraz wracam zwiedzać dalej :)

 

Problem jest taki że lubię w tej grze sobie po prostu biegać, a że system odkrywajacy nowe zdolności sprawia że chce się zwiedzać to i Soli sporo :/ Mam już prawie 60 level 2 sety zbrojek na +4 i Katane na +5 bo nie ma z tym wszystkim co robić przez co gra też staje się za łatwa. Raczej sprawiają problemy elementy platformowe a nie przeciwnicy czy Bossowie.

Odnośnik do komentarza

A jest w tej grze jakiś online. coop albo pvp ?

How to Multiplayer / Co-op in Salt and Sanctuary?

To connect a second player:

  • The primary player must go to their Sanctuary, and make an Offering of a Stone Sellsword at the altar. 
  • Placing the sellsword statue on the altar will summon a Sellsword.
  • Telling the sellsword that you’d like to “Hire” prompts a second player to pick up a controller.
  • This player now gets to pick anyone in his or her roster, jump in, and get jolly!
  • There are no level or NG+ restrictions for co-op partners. You can summon your level 300 character as a sellsword for a new player or vice-versa.

 

How does Multiplayer / Co-Op effect my gameplay?
  • Enemy HP is scaled up a hefty bit, and enemies will do a little extra damage.
  • Prayers of healing aid cooperative players within a radius.
  • PvP can be initiated almost anywhere.
  • If A Cooperator has a key to open a door they can open the door early for the host.
  • Gold Dropped by non boss enemies is not shared, whoever picks it up gets the gold.
  • Item Drops from enemies grant a copy to each player.
  • Found items or treasure grant salt to the sellsword.
  • Sellswords can't pick up keys or special progression items.
  • Sellswords can't pick up top-level crafting materials (Shimmering Pearl, Drowned Tome,  etc)
  • Sellswords can interact with an buy items from any vendor on the host world.
  • Sellswords cannot give offerings at a sanctuary
  • Sellswords cannot enter the endgame area after the final boss.
  • Any brands the sellsword has in their world will be nulified to match the host world and vice versa, the sellsword gets the hosts brands

 

How to PvP?

Crushing an egg in the universe of Salt is a tradition of war, meant to signify the commencement of battle. As such, 

  • Crushing an Egg of Wrath immediately initiates PvP.
  • Once battle has begun, it cannot end until someone dies.
  • The fallen companion will be found alive and well in the next sanctuary you visit.
Odnośnik do komentarza

Siedziec do 5ej rano na party z 4 innymi pijakami i grac w indyka, to juz chyba znak ze giereczka uzaleznia mocno :banderas:

 

Moj wczesniejszy post to byla taka wstepna opinia ale podtrzymuje kazde slowo, gra ciagle zaskakuje, otwiera nowe mozliwosci i nic a nic nie nuzy, top 3 indorow ever dla mnie, tytul zdecydowanie jest wart swej ceny (a nawet i wiecej bym dal). Obok serii Soulsborne chyba jedyna gra na tej generacji gdzie czlowiek autentycznie sie cieszy ze pokonal bossa ktory wczesniej wycieral nim podloge...

 

 

(pipi)y kraekan wyrm!

 

Odnośnik do komentarza

 Obok serii Soulsborne chyba jedyna gra na tej generacji gdzie czlowiek autentycznie sie cieszy ze pokonal bossa ktory wczesniej wycieral nim podloge...

 

 

 

Skrobnij coś jak trafisz do bossa w Red Hall of Cages, u mnie padł za 32 razem (fajnie że w bestiariuszu można luknąć kto nas ile razy uprał). 

 

Bawił się ktoś już w te transmutacje broni? Zrobiłem sobie greatsworda z "duszy" Sodden Knighta, i damage robi o wiele konkretniejszy niż kureimoa mimo gorszego scalingu. Kłopot tylko że do apgrejda potrzeba materiału co nie widziałem jeszcze w żadnej lokacji, ani u merchanta.

Odnośnik do komentarza

 

 Obok serii Soulsborne chyba jedyna gra na tej generacji gdzie czlowiek autentycznie sie cieszy ze pokonal bossa ktory wczesniej wycieral nim podloge...

 

 

 

Skrobnij coś jak trafisz do bossa w Red Hall of Cages, u mnie padł za 32 razem (fajnie że w bestiariuszu można luknąć kto nas ile razy uprał). 

 

Bawił się ktoś już w te transmutacje broni? Zrobiłem sobie greatsworda z "duszy" Sodden Knighta, i damage robi o wiele konkretniejszy niż kureimoa mimo gorszego scalingu. Kłopot tylko że do apgrejda potrzeba materiału co nie widziałem jeszcze w żadnej lokacji, ani u merchanta.

 

 

Materiały do ulepszania powyżej +4 znajduje się w skrzyniach bądź luzem w ukrytych miejscach, dostaje za questy, bądź dropi z przeciwników z końca gry. Wszystkie pozostałe można kupić za golda u ukrytych sklepikarzy w grze.

Odnośnik do komentarza

Ale się petarda trafiła. Ta gra dla mnie to hit na miarę Ori.  :banderas:  :fsg:

Ogrom wszystkiego. Jak taką perełkę zrobiło raptem kilka osób to szacuneczek. Rozbudowanie świata, ilość i rodzaj przeciwników (BOOSOWIE!), broni, uzbrojenia oraz możliwość rozbudowy i zmiany oraz ilość itemów plus sekretów - masakra. Ato wszystko w klimacie Soulsów :) Z buta na szybko podszedłem do gry i nieźle za to po (pipi)e dostawałem. Bansai z Ukyo na szczęście pomagają radami :D Olałem wszystkie inne sprawy i z taką samą przyjemnością gram od 2 dni jak we wspomniane Ori.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...