Skocz do zawartości

Disgaea 5


Karas

Rekomendowane odpowiedzi

Mniej więcej o tej samej porze w zeszłym roku wyszedł Natural Doctrine. Życzyłbym sobie dwa razy częściej gier z tego gatunku. Także jaram się i jak będzie tylko możliwość - zamawiam przedpremierowo. Dla mnie pozycja obowiązkowa, innym świetnym tytułom pojawiającym się tej jesieni, oberwie się przez to (zostaną odłożone na później).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli kogoś to interesuje to na NA Store jest demo do ściągnięcia :)

 

 

Właśnie z tego powodu założyłem dzisiaj konto na amerykańskim ps store, demo ściągnięte 3h spędzone i mogę powiedzieć tyle, łezka się kręcie, jak zwykle świetny materiał. Moim zdaniem nie ma lepszego taktycznego rpg. Z nowości, które rzuciły mi się w oczy to możliwość posiadania dwóch broni przez bohatera co obfituje w różne ataki specjalne w zależności od rodzaju trzymanej w ręku, polepszona grafika, która w tej pozycji nigdy nie była najważniejsza. O humorze nie będę pisał bo znawcy tematu wiedzą, że zawsze stoi na wysokim poziomie. Miłym dodatkiem są zadania specjale, które możemy wypełnić w misji, lub przez kupno przedmiotów, nagrodą są miłe bonusy. Każdy bohater oprócz ataków magicznych dodatkowo wyposażony jest w opcję overlord atak specjalny obszarowy.

Co ciekawe wszystko co osiągnięcie w demie a jest to po prostu cały pierwszy epizod możemy zapisać by później ten stan wczytać już w pełnej wersji gry. Tak więc obecnie mam już odkrytych kilka nowych ataków, podniesione poziomy używania danej broni, bohatera na 9 lvl i bawię się dalej bo wiem, że to nie przepadnie. Po przejściu ostatniego etapu widzimy co czeka nas dalej jednak po wstawce jesteśmy informowani, że demo się na tym kończy, możemy zapisać stan gry i kontynuować ponowne przechodzenie zaliczonych etapów w celu zaliczenia zadań specjalnych. Więc jeśli ktoś jeszcze się zastanawiał nad ściągnięciem niech się nie obawia, nie popsujecie sobie zabawy ponieważ po kupnie pełnej wersji nie będzie zmuszeni znów zaliczać tego samego ;) na dobrą sprawę będziecie mieli już trochę dopakowaną postać.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Też pograłem chwilę, choć skończenie MGS: GZ (ewakuacja wszystkich POW z Side Ops) i rozpoczęcie MGSV zdecydowanie miało pierwszeństwo dzisiaj :)
Disgaea jak zawsze trzyma równy poziom, dla fanów sRPG to i tak must-have. Jakość sprite'ów na duży plus (1080p tylko pomaga utrzymać ich "czysty" obraz). Oprawa spełnia zadanie.

Odnośnik do komentarza

Chciałem zamówić grę przedpremierowo, ale na litość czy oni nie przesadzają? Patrzę na ofertę Ultimy a tam cena 289zł? Czy ich Bóg opuścił?

Na amerykańskim pss gra kosztuje 59.90 $. Chciałem wersje na płycie, zapłaciłbym nawet 229zł, ale to to jakieś przegięcie;/

 

http://www.ultima.pl/ct/playstation-4/gry/role-playing-rpg/disgaea-5-alliance-of-vengeance-launch-day-edition

Odnośnik do komentarza

Chciałem zamówić grę przedpremierowo, ale na litość czy oni nie przesadzają? Patrzę na ofertę Ultimy a tam cena 289zł? Czy ich Bóg opuścił?

Na amerykańskim pss gra kosztuje 59.90 $. Chciałem wersje na płycie, zapłaciłbym nawet 229zł, ale to to jakieś przegięcie;/

 

http://www.ultima.pl/ct/playstation-4/gry/role-playing-rpg/disgaea-5-alliance-of-vengeance-launch-day-edition

240zł z wysyłką.

https://www.videogamesplus.ca/disgaea-alliance-vengeance-launch-day-edition-ps4-p-22628.html

 

Jak poprosisz w uwagach, że chciałbyś  aby wysłali wcześniej  bo mieszkasz w Polsce to potrafią wysłać i 2 tygodnie przed premierą.

Odnośnik do komentarza

 

Chciałem zamówić grę przedpremierowo, ale na litość czy oni nie przesadzają? Patrzę na ofertę Ultimy a tam cena 289zł? Czy ich Bóg opuścił?

Na amerykańskim pss gra kosztuje 59.90 $. Chciałem wersje na płycie, zapłaciłbym nawet 229zł, ale to to jakieś przegięcie;/

 

http://www.ultima.pl/ct/playstation-4/gry/role-playing-rpg/disgaea-5-alliance-of-vengeance-launch-day-edition

240zł z wysyłką.

https://www.videogamesplus.ca/disgaea-alliance-vengeance-launch-day-edition-ps4-p-22628.html

 

Jak poprosisz w uwagach, że chciałbyś  aby wysłali wcześniej  bo mieszkasz w Polsce to potrafią wysłać i 2 tygodnie przed premierą.

 

 

 

Masz sprawdzone to źródło? Teraz dopiero zwróciłem uwagę, że to nie jest cena za samą grę a za małą kolekcjonerkę, więc chyba jednak się skuszę na premierę :)

 

Ps ktoś już kiedyś zamawiał coś z Amazona US? Gra stoi tam 59$ wiec jeszcze taniej, tylko pytanie czy te FREE Shipping on orders over $35 obowiązuje po za granicami USA?

I jak wygląda dostawa? Obawiam się też czy uzupełniając dane nie dojdzie do jakiegoś błędu, gdyż moje nazwisko zawiera polskie znaki tak jak miejscowość w której mieszkam;/

Proszę o opinię.

Edytowane przez czarek250885
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy to tylko ja tak chcę, czy rzeczywiście demo ma się wreszcie pojawić... Nie zrozumiem postępowania PlayStation Polska: mogę sobie za darmo ustawić motyw z gry, której nie mogę zamówić przedpremierowo.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

I jak wygląda dostawa? Obawiam się też czy uzupełniając dane nie dojdzie do jakiegoś błędu, gdyż moje nazwisko zawiera polskie znaki tak jak miejscowość w której mieszkam;/

 Z autopsji radzę unikac polskich polskich literek (mam na myśli te ze znakami diakrytycznymi: ś,ź,ó. itp.) Może się zdarzyc, że w ogołe takiej literki nie wydrukują i jeszcze większy problem z dostawą gwarantowany:(

Odnośnik do komentarza

 

I jak wygląda dostawa? Obawiam się też czy uzupełniając dane nie dojdzie do jakiegoś błędu, gdyż moje nazwisko zawiera polskie znaki tak jak miejscowość w której mieszkam;/

 Z autopsji radzę unikac polskich polskich literek (mam na myśli te ze znakami diakrytycznymi: ś,ź,ó. itp.) Może się zdarzyc, że w ogołe takiej literki nie wydrukują i jeszcze większy problem z dostawą gwarantowany:(

 

 

 

Spoko już się poddałem, zamówiłe z ultimy, po prostu wmawiam sobie, że ta wyższa cena jest za mega kolekcjonerkę. Po za tym Disagea to gra na długie miesiace jak nie lata, z resztą znawcy tematu wiedzą o co chodzi.

Gra warta każdej ceny. Przynajmniej soundtrack i jakiś art book jest dodatkowo.

Edytowane przez czarek250885
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przeszedłem czwórkę, ale poległem przy platynie - zbyt dużo rzeczy do zrobienia :) Mam ogromny apetyt na piątkę, ale w kilka dni przed premierą nie mogę znaleźć żadnego sklepu poza Ultimą, który miałby ją w ofercie. Macie jakieś pewne źródła w Polsce, czy kupujecie przez neta zza granicy? Do premiery niecały tydzień, a tu wychodzi na to, że D5 będzie miał w PL tylko jeden sklep i to w jakieś edycji specjalnej kosztującej prawie trzy stówy...

Edytowane przez columbo
Odnośnik do komentarza

Przeszedłem czwórkę, ale poległem przy platynie - zbyt dużo rzeczy do zrobienia :) Mam ogromny apetyt na piątkę, ale w kilka dni przed premierą nie mogę znaleźć żadnego sklepu poza Ultimą, który miałby ją w ofercie. Macie jakieś pewne źródła w Polsce, czy kupujecie przez neta zza granicy? Do premiery niecały tydzień, a tu wychodzi na to, że D5 będzie miał w PL tylko jeden sklep i to w jakieś edycji specjalnej kosztującej prawie trzy stówy...

 

Ja zamówiłem z Ultimy kasują jak za zboże, no ale cóż kawałek kodu warty swojej ceny. Strona wcześniej użytkownik kypq polecał jakiś zagraniczny sklep więc może sobie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i jak tam? Gra już ktoś i jest w stanie opisać swoje pierwsze wrażenia?

E: na GAFie jest już jeden gość który trzasnął platynę zaledwie 60 godzin. Ekspertem w temacie tej serii nie jestem (przeszedłem tylko czwórkę) ale obawiam się, że tak krótki czas świadczy nieco o spłyceniu całej rozgrywki. Przed premierą i w niektórych reckach D5 czytałem, że gra oferuje mega dużą ilość contentu, a tu wychodzi na to, że po 60 h pozostaje jedynie grind w celu wykonania paru pomniejszych rzeczy.
 

Edytowane przez columbo
Odnośnik do komentarza

Moim skromnym zdaniem kolejna wspaniała odsłona, wiele usprawnień i rozwinięć starszych schematów. Jestem fanem Lahara i jego historii a tu dzięki DLC mam możliwość znów wcielić się w ulubioną postać co mnie bardzo cieszy.
Fabuła, klimat i humor jak zwykle na wysokim poziomie. Możliwości rozwoju jest tak wiele, mamy tyle dróg, że jak zwykle możemy grać miesiącami i wciąż będziemy mieli jakieś cele do osiągnięcia. Gra warta każdej złotówki tak jak przepustka sezonowa =) Duży plus, iż podczas wstawek filmowych ataków bohaterów brak jest pixelozy, która towarzyszyła pozycji w poprzednich osłonach, tak więc twórcy na prawdę przygotowali produkt pod każdym względem na maxa.
Nie będę subiektywny, ale dla mnie 10/10 nie ma lepszej gry o tej tematyce, możliwości, rozwój, sam miód, brać w ciemno!

 

Ps. Na chwilę obecną przepustka daje nam dostęp do dodatkowych postaci + epizodu z Laharem

Jeśli ktoś chciałby podzielić swoimi doświadczeniami i ewentualnymi spostrzeżeniami zapraszam do rozmowy, mój nick czarek250885, czuję że odkrycie wszystkich pucharków bedzie bardzo trudne :P

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

JEstem mega fanem 1 części.

Laharl Etna Mid boss no cud miód i orzeszki.

Fabuła i humor powalały /

 

I teraz pytanie, czy warto brać D5 dla samego story ?

Nie mam już tyle czasu co kiedyś żeby 100h+ grę masterowac, ale samo story dla humoru i przypomnienia serii jak najbardziej bym pyknął .

Grałem trochę w 3 ale juz tak się nie wkręciłem jak kiedyś i nie skończyłem jej nawet.(postacie średnie)

Odnośnik do komentarza

Dla fabuły? To zależy. D5 ma naprawdę fajną opowieść, ale na pewno nie jest ona tak jajcarska i nie ma tu tak rozbrajających postaci jak midbosu czy Etna. Główny bohater też jest mega poważny i spokojny, a cała fabuła pomimo że co rusz pojawiają się śmieszne scenki w moim odczuciu jest "najpoważniejszą" ze wszystkich odsłon. Jak chcesz się dobrze bawić, powrócić do klimatu oraz historii opowiadanej w jedynce i masz jeszcze PS3, to może spraw sobie Disgaea D2? To niejako kontynuacja jedynki - ci sami bohaterowie i podobnie jajcarskie klimaty.
Co do samej D5 - ja polecam ją każdemu fanowi srpg. Dla mnie to najlepsza gra, w jaką grałem w ciągu ostatniego roku, ale w moim przypadku oceniam ją raczej pod kątem całokształtu oferowanej zawartości (tej jest multum), a nie tylko mając na uwadze fabułę.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Wydaj na co chcesz. Lekko ułatwisz sobie wejście w grę, a i tak ta bańka jest niczym w porównaniu do tego, co będzie ci potrzebne dalej ;)
A właśnie, jak spisuje się D5 na switchu? Nie ma spowolnień itp?

PS. Jako że masz wszystkie DLC, to od razu polecam wrzucić do składu Metalię i Zettę. Różnicę poczujesz od razu.

Edytowane przez columbo
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Ok, to wydam jak szalony :cool:

 

D5 na Switchu spisuje się świetnie, nic nie zwalnia. Tylko w sumie niewiadomo dlaczego gra w docku wyświetla się w 720p. No ale akurat ta gierka jest idealna do trybu przenośnego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...