Skocz do zawartości

Spelunky


stoodio

Rekomendowane odpowiedzi

Podobna zmiana zaszła przy rozwoju mojej ukochanej indie gierki z darmowej "Treasure Adventure Game" do płatnej "Treasure Adventure World"

 

Stara wersja:

 

IndieStatik-TreasureAdventureGameWalkthr

 

 

Nowa:

 

Treasure_Adventure_World.jpg

 

 

Nowsza IMO w ogóle nie ma tej "duszy" co pierwotna, darmowa wersja.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Wczoraj znów odpaliłem Spelunky i wpadłem w sidła uzależnienia ;)

 

Postanowiłem potrenować odrobinę speedrunning - przyznam, że nie szło mi najlepiej. Nie dotarłem nawet do Olmeca. 8 minut nieźle działa na wyobraźnię - zawsze popełni się jakiś błąd, albo gra rzuci jedną z wielu kłód pod nogi. Ogólnie wyzwanie najwyższej próby. Kolejne podejście, jedno z wielu - los rzucił mi w 1-4 shopkeepera z jetpackiem i tuzinem bomb, myślę sobie - atakuje, będzie wesoło. Straciłem 2 serca, ale fanty moje :shotgun: Przez kolejne poziomy przedzierałem się na luzie, nie patrząc na zegar. Dżunglę "przeleciałem" bezbłędnie (lądowałem centralnie na wyjściu i cisnąłem L1). Jaskinie z plecakiem to pikuś. W świątyni grałem ostrożnie, nie żałując bomb. I tak dotarłem do Olmeca z czasem >5min, jetpackiem oraz ponad tuzinem bomb. Wdech i wydech. Na starcie poleciałem na górę po asortyment (nie wiem w sumie, po co), znalazłem kilof i zacząłem powoli rozkopywać grunt, ocknąłem się po blisko 2 minutach, spojrzałem na zegar i zacząłem spamować bombami. Nie mogłem wymanewrować "wielkiego łba" (został mi na górze jeden segmencik), zleciałem pod bossa i zmusiłem go do zanurkowania. Zniszczył wszystko pod sobą i wylądował w lawie. Mnie natomiast pozostało zabić paru mobków i opuścić poziom... :obama:

 

2015_04_28_15_18_42.jpg

 

Sry za jakość fotki - trzęsły mi się ręce.

 

 

100% w Spelunky to by była piękna sprawa :banderas:

 

Cóż to była za wspaniała przygoda :banderas: :banderas: :banderas: :banderas: :banderas:

Edytowane przez stoodio
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Złote miasto - zaliczone. Próbowałem tam się dostać przez 2 tygodnie, było ciężko. Dostałem się do olmeca, namierzyłem wyjście do piekła i w pośpiechu zrobiłem dół, ale zostawiłem "klocek" za dużo na samym dole, bomb już nie miałem i skończyło się to miazgą ze spelunkera. Uzależniłem się od tego tytułu i chyba go zostawię dopiero po wbiciu 100% trofików:)

 

Graliście w spelunky na PC z modami? przejrzałem acziwy z PC, wyzwania na steam są ciekawsze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Graliście w spelunky na PC z modami? przejrzałem acziwy z PC, wyzwania na steam są ciekawsze.

O patrz, nawet nie wiedziałem. Zerknąłem i rzeczywiście są dodatkowe, bardzo fajne puchary które jeszcze bardziej wydłużyłyby żywotność. Ciekawe czy doczekamy się kiedyś Spelunky 2...

Odnośnik do komentarza

Też się zastanawiałem nad kolejną częścią. Może kiedyś. Baze fanów już mają. Może ktoś zrobi podobną platformówke roguelike, ja z chęcią bym sprawdził.

 

Zostało mi do ogarnięcia piekło, speed run i 500k golda. Złoto i hell wpadnie, ale 8min na ukończenie - hardkor.

 

XM, udało Ci się zrobić speedrun?

Odnośnik do komentarza

Mody "ograłem" na YT :problem:

Steamowe acziwy są niezłe - zwłaszcza ten z omijaniem złota. Hardcore pełną gęba. Co do kontynuacji - nie widzę takiej potrzeby, do tej pory odpalam sobie co jakiś czas Spelunky. Jestem pewien, że do tej gry będę zawsze wracał (podobnie jak do Contry czy antologii Metal Sluga).

 

PS marzy mi się jedynie edycja pudełkowa :)

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

https://www.youtube.com/watch?v=Olt7CpI9Vnk&feature=youtu.be

 

Ogarnia ktoś co się dzieje na tym filmiku? Rozumiem, że speedrun tej gierki jest oparty na RNG dostania tego teleportera, ale jak oni wiedzą tak szybko gdzie się ? No chyba, że to jest całkowicie losowe i powiedzmy raz na dziesięć razy mają ten teleporter i gdy go mają to raz na tysiąc razy udaje im się znaleźć szybko odpowiednią ścieżkę.

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Więcej tu szczęścia niż faktycznych umiejętności.

 

No właśnie o to mi chodzi, ten akurat speedrun wygląda bardziej na ślęczenie tysiące godziń aż nie wpadnie dobre RNG, a nie aż umięjętności gracza będą na tyle rozwinięte, że będzie miał taki czas.

Odnośnik do komentarza

Szczęścia jest sporo, ale nie kwestionowałbym niesłychanych umiejętności - czołowi gracze w Spelunky maja naprawdę niebywałego skilla (triki z biczem, rzuty bombami, zaprezentowany teleporter i wiele, wiele innych).

Nie kwestionuje ich umiejętności, ale tutaj ewidentnie trzeba liczyć na mega fart z "dobrym" wczytaniem się etapów, itemów i masą szczęścia w rozłożeniu się przeciwników. Juz nie wpomnę o tym że teleport jest nieprzewidywalny i nie da się zbytnio wszystkiego zaplanowac. Jeszcze jak miałem Spelunky i bawiłem się w pucharek za zaliczenie speedrun'i pamiętam jak dostałem w 1-2 kompas, 2x12 bomb i jetpack i do 4-3 doszedłem gdzieś w 3-3:30 minuty. Niestety, przegrałem i przez kolejnych 100 zgonów w 1-2 nie dostałem nawet kompasu. :pechowiec:

A propos teleportu

1:55 i teleport "w posąg".

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Ogrywam znów (już chyba na trzecim sprzęcie) tego miazgatora ;] Teraz na Xbonie. Skończyłem już na jednym "żetonie"(ironman), przeszedłem też naturalnie z używaniem skrótów, a cały czas przede mną przejście z piekłem i odkrycie złotych miast. Śmierci już chyba ze 1300 xD

Ostatnio uparłem się na bazę kosmitów i dobranie się do plasma guna. W końcu się udało ale cieszyłem się nim kilka sekund ;p jeszcze wpadnie w moje ręce. Ale kolejny mały krok do zapełnienia notesu zrobiony.

Narazie rozkminiam wszystko sam omijając youtubowe spoilery ale w końcu dojdę do momentu, że będzie trzeba, bo np ni chuya nie wiem co zrobić z tym bakłażanem którego dostajemy za podarowanie prezentu Kali itd.

Ciągłe, bezapelacyjne GOTYkurtyzano.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...