Skocz do zawartości

PSX Extreme 209


Oceń okładki PSX Extreme 209  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 209 (historia GTA)

  2. 2. Oceń okładkę PSX Extreme 209 (20. urodziny PlayStation)



Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #209

 

001okl_209_1.jpg

 

001okl_209_2.jpg

 

Styczniowy numer dostępny od 31.12 (środa)

Prenumerata - wysyłka 28.12 (niedziela)

 

UWAGA! Numer styczniowy dostępny jest w wersji z jedną z powyższych okładek.  

 

Okazuje się, że miłość do gier wideo miałem zapisaną w rodzinnych genach. Gdy czytałem materiały do działu Retro, który debiutuje w aktualnym numerze, natchniony tekstem o początkach komputerów w Polsce, zacząłem grzebać w swoim drzewie genealogicznym. Odkryłem, że kilkanaście lat przed moimi narodzinami, moja przyszła matka chrzestna zarządzała w zielonogórskiej fabryce produkcją podzespołów dla wrocławskich zakładów Elwro. Tych samych, które dały Polakom komputer Odra i pierwszą grę – Marienbad. Ta sama chrzestna, która zaraziła mnie potem bakcylem zwanym ZX Spectrum, gdy miałem lat 8. To u niej po raz pierwszy zobaczyłem ten cud zachodniej techniki w roku 1980 i to ona dzięki swym zagranicznym kontaktom (co w tamtych czasach proste nie było) sprowadziła dla mnie ZX Spectrum 48kB za jedyne 200 marek niemieckich (za to poświęcenie będę z kolei dozgonnie wdzięczny mojej rodzicielce). Mój „gumiak” – bo miał gumową klawiaturę – był nawet stuningowany: posiadał srebrny przycisk reset na obudowie (normalny model resetowało się poprzez wyciągnięcie wtyczki zasilacza). Przycisk to zresztą przesada, bo był wielkości główki zapałki...
 
Najwięcej Waszych próśb w niedawnej ankiecie odnośnie magazynu dotyczyło właśnie materiałów z przeszłości i historii branży. I oto jest – niniejszym ruszamy z działem Retro pod opieką Rogera, z którym co miesiąc zabierzecie się w nostalgiczną podróż w przeszłość. Kultowe gry, bohaterowie, sprzęty, twórcy, wydarzenia kulturalne, reklamy, wspominki branżowców i duża dawka cyfrowych historii z polską flagą w tle. To nie koniec zmian – czeka na Was więcej zapowiedzi i playtestów, postaramy się także, aby testy sprzętu pojawiały się regularnie. Co więcej? Trochę kosmetyki – zostawiam ją Wam do samodzielnego odkrycia na kolejnych stronach i mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu.
 
Merytorycznie jak zwykle też się dzieje. Nasza okładka to niejako przedsmak wycieczki po serii GTA od początku istnienia PSX Extreme. Nie przepuściliśmy żadnej odsłonie i jesteśmy z tego dumni. SoQ wybrał się do Londynu na 20. urodziny PlayStation – przywiózł dla Was wrażenia z nadchodzących gier i limitowaną, szarą PS4 do wygrania. Krakowianin Dżujo wziął pod lupę swoje rodzinne miasto i ocenił jego potencjał w temacie produkcji gier. A ponieważ moment jest właściwy, zamykamy rok dyskusją o pierwszych urodzinach nowych konsol i przedstawiamy potencjalne hity na 2015 r. Za miesiąc redakcyjne podsumowanie minionych 12 miesięcy, a tymczasem – Szczęśliwego Nowego Roku!. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMATY NUMERU
20. urodziny PlayStation
GTA story
Kraków czeka na hit
Kalejdoskop 2015
 
CO NOWEGO
Assassin’s Creed: Victory 
Evolve 
Just Cause 3
No Man’s Sky  
The Legend of Zelda 
Uncharted 4: A Thief’s End

PLAYTESTY
Bloodborne
Dying Light 
Tearaway Unfolded 
The Order: 1886 
Until Dawn
 
RECENZJE
Arcana Heart 3: LOVE MAX!!!!! 
Digimon All-Star Rumble 
Kingdom Hearts HD 2.5 Remix 
Lara Croft and the Temple of Osiris 
Persona 4 Arena Ultimax  
Super Smash Bros. for Wii U 
Śródziemie: Cień Mordoru 
The Crew 
WWE 2K15
 
NETWORK
Destiny – The Dark Below
Game of Thrones – Ep. 1
Geometry Wars 3: Dimensions
Never Alone (Kisima Ingitchuna)
Secret Ponchos
Tales from the Borderlands – Ep. 1
 
POCKET
Hatsune Miku: Project DIVA F 2nd
Persona Q
Pokémon Omega Ruby/Alpha Sapphire
 
HARDKOR
Długodystansowcy
Zgrentgen – PS4 vs. Xbox One - 12 miesięcy później
FIFA 15 vs. PES 2015
Koncepciarze
Gry rzeczywistości alternatywnej
Poza ekranem – Jeden strzał
Kartoteka – Shinji Mikami
Unplugged – Narodziny gier

RETRO
Trzeba znać
Pegasus zone – 168 in 1
Kult plastiku – ASG Video Jukebox
Extremalne historie – Konsola z Polski
Kącik kulturalny – „Nieustraszony”
Moje retro – Michał „Krooger” Cichy
Powrót do przeszłości – Microvision 
Historia gier wideo w Polsce (cz. 1)
Martwa strefa – Ocean Software (cz. 1)
 
FELIETONY
Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
New Game Plus [Mielu]
Z uKosa [Koso]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Okiem maniaka [butcher]
 
STAŁE RUBRYKI
Co nowego 
Testy
Ohayo Nippon
Hyde Park
Co ja gram?!
Graczpospolita
Region Filmowy
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
PRENUMERATA zostanie wysłana w niedzielę, 28.12. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
Zapowiedź nowego numeru również na PPE.pl. Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

evolve.jpg

gta.jpg

kalejdoskop.jpg

koncepciarze.jpg

PSE.jpg

retro.jpg

smash.jpg

zgrentgen.jpg

Odnośnik do komentarza

Retro? Skąd ten pomysł ;)? Super, że ściągneliście Kroogera, zawsze szanowałem.

 

Pomysł gdzieś tam zawsze był, bo choćby po tekstach na PPE widzieliśmy, jakim powodzeniem cieszyły się artykuły o starych czasach. Przesądziły wyniki ankiety, gdzie opcja z "więcej retro" była najczęściej wybierana. Co do Kroogera - on akurat pojawił się w rubryce, gdzie co miesiąc inna osoba będzie opisywała swoją definicję retro. 

 

Intryguje mnie kącik kulturalny. Mam nadzieję że  O co chodzi , Przez pryzmat serii nie wyleciały na stałe.

 

Kącik kulturalny to miejsce, gdzie będą pojawiać się opisy kultowych filmów, seriali itp. po części przez pryzmat gier. OCCHJ i PPS mają się dobrze, po prostu staramy się, zwłaszcza przy PPS, aby wiązać to z aktualnymi recenzjami, dzięki czemu masz w jednym numerze zarówno reckę aktualnego tytuły, jak również jego historię. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...