Skocz do zawartości

Fire Emblem Fates


Gość ragus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Ja mam pytanie z innej beczki trochę, do ludzi, którzy nie rozpoczęli kontaktu z serią od 3DSa.

Warto ogrywać poprzednie fire emblemy, czy lepiej po prostu zacząć od 3dsowych? Jeśli tak, to które polecacie? Tyle gierek do ogrania, że muszę zrobić jakąś selekcję przy tej serii i jeśli starocie nie oferują nic ciekawego w stostunku to części na 3DSa, to chyba odpuszcze.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
Gość DonSterydo

Przysiadłem wczoraj w końcu do pierwszej z dwójki (Conquest) i widzę, że medycy są tak samo bezużyteczni jak w Awakening. Jak sami nie zginą, to traci się przez nich tych którzy muszą ich bronić, heh.

 

Nie wiem jak to się dalej rozwinie, ale trochę zaczyna mnie denerwować, że ani jakiegoś zrębu stałego składu nie ma tylko co walka to jakiś randomów dostajemy, nie tworzą się jeszcze żadne "linki" między postaciami. Ciekawe jak to dalej wygląda.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość DonSterydo

Trochę namieszali z tymi poziomami trudności w Conquest. Hard z Awakening nie ma żadnego przełożenia na Hard w Conquest. Już trochę przeszedłem, ale widzę, że chyba będzie trzeba zostawić perma, ale zacząć od początku na niższym poziomie albo zostawić hard ale bez perma. No dylemata mam.

 

O ile można wyczyścić pionki bez większych strat jeśli się uważa, to dowódcy są mocno przepakowani. Ostatnio miałem potyczkę gdzie wyczyściłem żołnierzy, na bossa natarłem 4 zawodnikami jednocześnie i tylko główny bohater uszedł z życiem i to ledwo, nie mówiąc już o tym, że prawie wszyscy byli na tonikach, które boostowały szczęście i popadali jak muchy, bo mieli max 60% szans na trafienie i to z żałośnie niskimi obrażeniami. Jak tak to ma wyglądać, to 2 podobne sytuacje i nie będzie kim grać. Przy dobiciu do 10 levelu doświadczenie idzie bardzo powoli, do tego nie ma żadnych dodatkowych walk żeby trochę nadgonić część składu. Odbijać sobie tego tonikami też się nie da bo znowu nie ma gdzie kasy nabić. Zrobiłem z ciekawości jedną obronę tego naszego zamku i mi rozwalili wszystkie budynki, które padały na 1 max 2 strzały, to nawet moi wojacy nie zdążyli dojść do przeciwników jak już połowy zamku nie było :P

 

Ktoś grał poniżej hard? Nie jest przypadkiem w drugą stronę, że przeciwnicy padają jak muchy?

Odnośnik do komentarza

Ja wymiękłem jeżeli chodzi o Conquest na hardzie z permadeath. Śmierć kogokolwiek z drużyny jest dla mnie niedopuszczalna, więc szedł reset. Dużo resetów. Gdybym miał więcej czasu to pewnie grałbym dalej, ale straciłem kilkadziesiąt godzin przez sytuacje w których po 30 min gry, pod sam koniec planszy ktoś mi umierał. Zmieniłem na normal z perma no i wiadomo, jest dużo łatwiej, ale i tak trudniej niż hard w Birthright. Nie mam wyrzutów sumienia, Conquest niezbyt mi się podobał. Fabuła, motywacje bohaterów, brak możliwości spłodzenia wszystkich dzieci czy rozwinięcia supportów. No ale jak się kupiło limitkę to trzeba cisnąć. Teraz gram w Revelations i robię co się da.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Uhh w końcu się uporałem z Birthright, Conquest, Revelations i DLC Hidden Truths. Całość zajęła mi 160h. W życiu nie spędziłem tyle czasu z jednym tytułem (uważam że tak właśnie należy traktować ten twór) zazwyczaj mój licznik w jrpg'ach nie przekracza magicznej bariery 100h. Luźne przemyślenia:

 

-Granie w jedną część (Birthright/Conquest) nie ma sensu, na koniec dostajemy "bad/neutral ending" i czuć że spora część fabuły nas omija, a także niewiele się wyjaśnia.

-Conquest to jeden z najsłabszych, najbardziej wkurzających FE w jakie grałem. O fabule i motywacjach bohaterów nawet nie chce mi się wypowiadać (oczywiście biorąc pod uwagę dwie pozostałe części).

-DLC Hidden Truths jest obowiązkowy jeżeli chce się poznać całą historię. 2 misje, jakaś godzina grania, sporo dialogów, w momencie pisania 13zł w eshopie. Znajomość FE: Awakening zalecana.

-DLC Heirs of Fate to typowe what if, podobne do The Future Past z FE: Awakening. Można sobie darować.

 

Zdecydowanie wolałbym, aby wyszła jedna super-mega-część połączona z 3 dodatków i DLC i skondensowana do 60-80h niż to co dostaliśmy. Aczkolwiek FE Fates to nadal bardzo dobra gra, moja ocena to 8+/10. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.