Skocz do zawartości

Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Od kilku dni zauważyłem dziwne zachowanie partycji systemowej, bo sama się zapełnia. Usunąłem już praktycznie wszystko z C: (kosz opróżniony) ale mimo to miejsca nadal ubywa w dość sporym tempie :( Ochronę systemu mam wyłączoną. Mogę to jakoś naprawić, czy zostaje strzelenie formata? :shotgun:

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Qvstra napisał:

Od kilku dni zauważyłem dziwne zachowanie partycji systemowej, bo sama się zapełnia. Usunąłem już praktycznie wszystko z C: (kosz opróżniony) ale mimo to miejsca nadal ubywa w dość sporym tempie :( Ochronę systemu mam wyłączoną. Mogę to jakoś naprawić, czy zostaje strzelenie formata? :shotgun:

Myślę że po formacie będziesz miał podobnie, windows to straszny żarłok jeśli chodzi o miejsce na dysku. Sprawdź może ile zajmują na dysku instalatory aktualizacji (m.in. katalog WinSxS, można je usunąć, ale jest to dość długi proces), no i pamiętaj że spora część aplikacji się instaluje w katalogu C:\Users\nazwa\AppData czy coś takiego. Plik wymiany też swoje zajmuje

Odnośnik do komentarza

Chciałem sobie wypróbować demko FH3 z ms store, tylko, że jest jakiś problem z bezprzewodowym padem (z X360), w sensie, że go jakby nie widzi i każe mi grać na klawiaturze  :/ Szukałem w ustawieniach gry, ale nie widziałem tam opcji, aby wymusić sterowanie na padzie. Na steamie (czy nawet origins czy uplay) normalnie mi ten pad działa, bez żadnych problemów. Ktoś coś wie może czemu tak się dzieje?  

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Pamiętając dobrze jeszcze Windows 95, jestem w sumie pod wrażeniem tego, jak Windows 10 potrafi od-je'bać to, co się może zje'bać. Dzisiaj myślałem, że chyba pierwszy raz ten system mi się zawiesił na dobre.

 

Podczas przeprowadzania nowej aktualizacji nagle komputer się po prostu wyłączył... Po włączeniu pojawiło się "powrót do instalacji", zwaliło się, pojawiło się "przywracanie poprzedniej wersji", szło długi czas... I komp znowu się wyłączył... I potem jeszcze raz, na innym etapie włączania... I tak wiele razy. Nie mając innego kompa, przy dniu wolnym - nie miałem nic lepszego do roboty jak włączać go ponownie, i ponownie. I... po iluś tam razach, po godzinie czy dwóch, ostatecznie całe "przywracanie" się udało i komp działa nadal jak działał. Samo się naprawiło! Matrix.

 

Pytanie tylko, czy wieczne zawieszanie się tej aktualizacji oznacza, że już nigdy nie zupdate'uję Windowsa...

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ktoś tu pisałem wcześniej że po aktualizacji do najnowszej wersji Windows 10 ma problem z wydajnością w grach. Polecam sprawdzić czy system rozpoznaje wszystkie rdzenie procesora, w moim przypadku po updacie Windows widział tylko 3 rdzenie i 6 wątków zamiast 6-12 :dunno: Próbowałem to naprawić na kilka sposobów ale dopiero świeża instalacja systemu pomogła. Ku przestrodze.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przed momentem zupdateowałem windowsa i po restarcie straciłem kilka gb wolnego miejsca na C: i z każdym kliknięciem F5 w "mój komputer" ubywa mi 1mb miejsca (obecnie jest już 0B z 50gb). Funkcja oczyszczanie dysku nawet mi się nie odpala, a "Zwolnij miejsce teraz" w ustawienia -> system -> pamięć zwolniło zawrotne 7mb. Z updatem zainstalował mi się jakiś wirus, czy to po prostu nowy ficzer dziesiątki? Da się coś z tym zrobić, czy standardowo już czeka mnie reinstall?

 

Zainstalowałbym już dawno elementary os, gdyby nie fakt, że muszę korzystać z niektórych programów, które niestety nie działają na linuxie :(

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Bzduras napisał:

Nie mam żadnej łatki dla Meltdown i Spectre, choć mój antywirus podobno jest do niej przystosowany.


Jeśli masz któryś ze starszych procesorów AMD (chyba wszystko niżej od Bulldozerów), to M$ póki co wstrzymał łatkę. Z jakiegoś powodu jej zainstalowanie na tych konfiguracjach powodowało ciągłe BSoD-y, albo wręcz uniemożliwiało start systemu. A jak Intel to nie wiem czemu nie ma. :lapka:

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz któryś ze starszych procesorów AMD (chyba wszystko niżej od Bulldozerów), to M$ póki co wstrzymał łatkę. Z jakiegoś powodu jej zainstalowanie na tych konfiguracjach powodowało ciągłe BSoD-y, albo wręcz uniemożliwiało start systemu. A jak Intel to nie wiem czemu nie ma. :lapka:
I5-7400 i Win10 Education. Cholera ich wie.
Odnośnik do komentarza

Od kilku dni próbowałem naprawić uszkodzoną app Muzyka Groove,nie można było odtworzyć muzyki i pokazywało błąd 0x800700ea związany z uszkodzeniem plików systemowych.Nie pomogło nawet usunięcie (PowerShell) i ponowna instalacja aplikacji.Winnym okazała się ostatnia aktualizacja K-Lite Codec Pack,trzeba wejść w Codec Tweak Tool/Media Foundation i odznaczyć .mp4.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Spotkał się ktoś z takim dość irytującym bugiem po instalacji Fall Creators Update (obojętnie czy po czystej instalacji, czy aktualizacji ze starszej wersji)

Mianowicie czasem, kompletnie losowo, przestaje mi się pojawiać menu Start. Mogę sobie do woli naciskać czy to normalnie kursorem na ekranie, czy w przycisk na klawiaturze i nie dzieje się kompletnie nic. Jedynym lekarstwem jest twardy reset.  Znajomy ma dokładnie to samo, acz rzadziej, z tego co mówi. Upierdliwe to. :/

Odnośnik do komentarza

Czytałem o tej komendzie, ale nie do końca wiedziałem, co ona właściwie robi. No ale zaryzykowałem i zobaczymy czy problem zniknął :)

 

update: no niestety nie pomogło :/

Znalazłem inny sposób opierający się na grzebaniu w rejestrze:
 

 

1. Poprzez narzędzie "Uruchom" odpalamy regedit

2. Wchodzimy w HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WpnUserService
3. Po prawej stronie dwuklik na "Start"
4. Zmieniamy wartość z 2 na 4

5. Restartujemy komputer

 

 

No nic, zobaczymy.

@Bzduras Z tego, co rozumiem, to Twój sposób niejako odświeża pliki systemowe. No i byłoby dość dziwne, gdyby to u mnie pomogło, bo ledwie kilka dni temu robiłem format. :)

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
Czytałem o tej komendzie, ale nie do końca wiedziałem, co ona właściwie robi. No ale zaryzykowałem i zobaczymy czy problem zniknął
 
update: no niestety nie pomogło

Znalazłem inny sposób opierający się na grzebaniu w rejestrze:
 
  1. Poprzez narzędzie "Uruchom" odpalamy regedit
2. Wchodzimy w HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WpnUserService
3. Po prawej stronie dwuklik na "Start"
4. Zmieniamy wartość z 2 na 4
5. Restartujemy komputer
 
 
No nic, zobaczymy.
[mention=26387]Bzduras[/mention] Z tego, co rozumiem, to Twój sposób niejako odświeża pliki systemowe. No i byłoby dość dziwne, gdyby to u mnie pomogło, bo ledwie kilka dni temu robiłem format.
Hm, dziwne. Koleżance pomogło od ręki. Dobrze, że koniec końców udało się naprawić błąd :)
Odnośnik do komentarza

Jeśli masz do swojego windowsowego profilu podpięte konto Microsoft to nawet nie musisz wpisywać kodu przy instalacji - wszystkie dane licencyjne są online, przypisane do konta MS. Raz aktywowana Dziesiątka już zawsze będzie aktywna na Twoim komputerze. A jeśli zaś masz profil lokalny\offline, to szczerze mówiąc nie wiem. Jeszcze Windows 10 w wydaniu Creators Update przyjmował przy instalacji klucze z Windowsów 7/8/8.1, ale nie wiem czy nadal to działa też z najnowszą wersją.

Edytowane przez Frantik
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Microsoft gonna Microsoft. Preinstalowany Edge, ograniczanie dostępu do innych aplikacji, jakieś ograniczenia na podzespołach. Mam nadzieję, że jakieś komisje anytmonopolowe się do nich znowu dopier,dolą. Zamiast się ogarnąć i zrobić coś w celu łatwiejszego zarządzania programami win32, jakieś repozytorium czy coś, to oni wolą wyciąć wszystko w pień i siłą zmuszać do używania tych upośledzonych aplikacji UWP i Store'u. Jak zwykle pewnie się przejadą.

 

Już tylko czekam na abonament na Windowsa :). A później programy w lootboksach.

Najbardziej mnie boli, że w żaden sposób nie da się oddzielić gierek od tego raka. Mógłbym spokojnie przesiąść się na dowolnego Linuksa czy MacOS, wszystko mi jedno, bo na Windowsie nie ma niczego wyjątkowego prócz no właśnie - gierek. Są tak wryte w Windowsa i tak mocno polegają na DirectX, że nikt nie może im skoczyć pod tym względem. Valve cośtam próbowało ze Steam OS, ale nie sądzę, by byli chociaż w stanie ruszyć pozycję MS na tym polu. Prędzej to wszystko ch,uj strzeli ze względu na beznadziejną dostępność części komputerowych niż powstanie jakieś ciekawsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Ciekaw jestem, jak ma się to do obecnych wersji Home\Pro. Najpewniej tą kwietniową aktualizacją zostaną "siłowo" zamienione na któreś z tam wyżej opisanych. Ich wymagania też są bekowe swoją drogą. Niby łapałbym się na wariant core+, ale ten wymaga "(...) ponad 8 GB RAM i co najmniej 2 TB pamięci masowej SSD lub HDD (desktop)"  :frog:

 

To niestety trzeba będzie zrobić konkretny apgrejd sprzętu, co by Winda się zmieściła. :kaz:  Po co komu 2TB na system? Będzie zaciągać repozytoria swoje i wszystkich apek ze Store'a, czy jak?

 

Śmierdzi mi to trochę próbą siłowego rozruszania sprzedaży na rynku OEM. Jak kiedyś Vista straszyła wymaganiami (i z początku brakiem optymalizacji), tak teraz chyba szykuje się powtórka.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś nie gra nałogowo w gierki na PC i nie korzysta z Autocada lub innych narzędzi wymaganych do profesjonalnej pracy to z całego serca polecam Linuxa. Dużo się przez lata pozmieniało i jest to naprawdę  ładny, przyjazny i stabilny system, na którego nie brakuje oprogramowania dla przeciętnego home usera, gier też jest coraz więcej. Od dawna nie mam w domu Windowsa i żyje mi się z tym dobrze, na służbowym lapku mam Windę i z wytęsknieniem myślę o Linuxie.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza

Mnie wkur.wia że non stop Windows chce otwierać mi pliki obrazków w PAINT 3D. Co to w ogóle za gów.no? Ale ustawiam w panelu sterowania Irfan Viewa do plików graficznych i co jakiś czas się to resetuje. 

Kurdeeeee kiedyś się otwierało pliki za pomocą innego programu, zaznaczało "ptaszkiem", by tylko ten program to otwierał i hulało. Po co to s(pipi)ili.

Aha, jeszcze pliki MKV chcą mi się odpalać za pomocą ... napi projektu. Chociaż co jakiś czas ustawiam VLC, a czasem nawet już z tym nie walcze, tylko się poddaję.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.