Skocz do zawartości

Shankor

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem klucz do swojego Windowsa za 39,90 na allegro i myślałem, że jest trefny i nie dostanę tego powiadomienia i możliwości aktualizacji. No ale okazało się, że wszystko mam ;) Aktualizacje działają bez problemu, Microsoft mi pozwala pobrać legalnie Win10, a na dokładkę zapłaciłem za te licencję psie pieniądze i ponad 3 miesiące jest już wszystko cacy. 

 

Nie ma co się spinać ;)

Odnośnik do komentarza

Kupiłem klucz do swojego Windowsa za 39,90 na allegro i myślałem, że jest trefny i nie dostanę tego powiadomienia i możliwości aktualizacji. No ale okazało się, że wszystko mam ;) Aktualizacje działają bez problemu, Microsoft mi pozwala pobrać legalnie Win10, a na dokładkę zapłaciłem za te licencję psie pieniądze i ponad 3 miesiące jest już wszystko cacy. 

 

Nie ma co się spinać ;)

 

 

Rownie dobrze mogles kupic cd keya za 1zl na fakture marze od super sprzedawczyka z allegro i mowic, ze nie ma o co sie spinac. A tak przeplaciles 39,90zl. 

 

Zaplacic za pirata, to juz trzeba byc niezlym desperatem. To jak obrabowac sklep i zostawic troche utarh uw kasie, ze niby do konca nie oje bales lol

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi o desperację, mam legalne i oryginalne Windowsy od premiery Windowsa XP i mam też oryginalnego Windowsa 8 - byłem ciekaw, czy w przypadku zakupu takiego klucza za 4 dychy, za chwilę mi go anulują i deaktywują system, ale 3 miesiące wszystko jest ok ;)

Tak czy siak, takich zakupów nie polecam, bo przy zakupie świadom byłem konsekwencji jakie z tego tytułu mogą wyniknąć.

Odnośnik do komentarza

To co wyskakuje w win7, ze 10 za free to faktycznie całkiem darmo? Mam legalne w7 i w sumie chętnie przemigruje

 

jak już pisałem w hydeparku win10 jest w modelu free 2 play -> pay 2 win

czyli niby windowsy dostajesz za darmo ale potem wszystkie dodatkowe elementy, programiki i inne rzeczy będą dodatkowo płatne, w dodatku większość w systemie abonamentowym - wiec zeby czegoś używać bedziesz musial np co roku kupowac dany program by odnowić licencje

 

więc radze sie zastanowić nad migracją

 

 

kiedyś pewnie i tak trzeba będzie sie przenieść ale moim zdaniem nie ma co sie rzucać jak stara baba na karpia w lidlu - bo po pierwsze to że jest za darmo to jest podstęp po drugie nie wiadomo jak będzie działać

 

znacznie lepiej poczekać na rozwój sytuacji i zobaczyć jak system sobie radzi (żeby sie nie okazało że jest to kolejna tragedia jak vista) i poczekać na konkretne dane na temat realnych kosztów używania go.

 

rzucanie sie na oślep w pierwszej chwili tylko dlatego że jest "za darmo" jest bardzo ryzykowne

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Jakieś potwierdzenie tych informacji?

Według tego co obecnie można znaleźć w sieci to cena Win 10 będzie zaczynać się od 109$.

Jakiś czas było potwierdzenie, że aktualizacje będą darmowe, a nawet obowiązkowe dla edycji Home.

 

No i mamy rewolucje w systemie M$, wejście w XXI wiek. 

 

 

Windows 10 domyślnie nie będzie obsługiwał stacji dyskietek, jednak sterownik będzie dostępny z poziomu sklepu Windows Store.

 

 

Odnośnik do komentarza

 wszystkie dodatkowe elementy, programiki i inne rzeczy będą dodatkowo płatne

 

 

Jakie programiki i inne rzeczy?

 

Według mnie nie ma się czego obawiać jeżeli chodzi o system w domu, wszystko będzie działać jak należy, szczególnie jeżeli teraz ktoś korzysta z W8.

Odnośnik do komentarza

Taki opis bardziej pasuje o wersji mobilnych Windowsa.

Od kilku tygodni używam wersji Preview i jedyna różnice to powiadomienia,  miejsce gdzie jest wyszukiwarka i wyłączenie komputera.  Innych różnic na co dzień nie odczuwam w porównaniu do Win 8.

Edytowane przez andrew777
Odnośnik do komentarza

 

Jakieś potwierdzenie tych informacji?

 

gość odemnie z pracy (informatyk) był ostatnio na szkoleniu microsoftu i tam z pierwszej ręki się tego dowiedział

 

 

insider od Yano, nie wiem, średnio jestem skłonny w to wierzyć

 

no kurde ja mimo wszystko chętnie łyknę tego Win 10, to nie jest tak, że stare klucze nagle przestaną działać ani że paint będzie płatny

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.