Skocz do zawartości

PSX Extreme 210


Oceń okładkę PSX Extreme 210  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 210



Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #210

 

001okl_210.jpg

 

Lutowy numer dostępny od 28.01 (środa)

Prenumerata - wysyłka 25.01 (niedziela)

 

Trzymacie w rękach unikat. Ostatni raz w historii PSX Extreme widzicie redakcyjne podsumowanie roku z tak sztywnym podziałem na gatunki. Zmianę podejścia i metodologii wymusza nie tylko sama rozwijająca się branża, liczne cross-overy i przenikanie się gatunków (o czym pisał miesiąc temu Koso w swoim felietonie), ale też, najzwyczajniej w świecie, moja chęć pozostania zdrowym na umyśle. Nie pamiętam w ostatnich latach innego numeru (może poza PE#200), przy którym tyle namęczyłem się, zbierając dane od zgRedów, prosząc o poprawki, ponaglając i wykłócając się co, gdzie i dlaczego tak, a nie inaczej. Dochodziło do naprawdę kuriozalnych sytuacji, gdy musiałem tłumaczyć, dlaczego Sunset Overdrive nie jest przygodówką (Need for Speed: The Run też miał fabułę – i co z tego?), a Kali radośnie wrzucił do tego worka także Bayonettę 2. Chociaż w swojej recenzji w PE#207 sam zakwalifikował ją jako bijatykę. NEVER. AGAIN. Wymyślimy coś nowego, może luźniejszego, bez napinki. A może sama gra roku wystarczy?

 

Rok temu, w numerze z podsumowaniem 2013 r., opisałem Wam kulisy powstawania naszych ówczesnych 12 okładek. W porównaniu do tamtych perypetii, ostatnie 12 miesięcy było nadzwyczaj spokojne w tym temacie. Pomysły na covery „konsolowe” (197+204) to spuścizna Romka, podobnie jak jubileuszowy PE#200 i kolaż bohaterów z gier roku w PE#198. Osobiście cieszy mnie, że doceniliście też inne, bardziej „artystyczne” podejście do tematu okładki (PE#208). Dla mnie to znak, że dojrzewacie razem z nami i warto czasami odetchnąć od mrocznego twardziela z giwerą na froncie (dosłownie i w przenośni). Obcy to jednak Obcy – z klasyką nikt nie ma szans. Paradoksalnie, najciekawsza historia miała miejsce z artem do bieżącego numeru. Techland szykował dla nas nowy projekt, ale rysujący go artysta... złamał rękę kilka dni przed zamknięciem numeru. „Extreme” najwyraźniej niezmiennie zobowiązuje. Nadzieja umiera jednak ostatnia – ponieważ wstępna zajawka wyglądała nieźle, zależało nam na tyle, że pracę ukończył inny rysownik. Okazało się jednak, że artwork w oryginale... stracił efekt. Wyglądał niczym fotka z gry. Walkowerem wygrała więc druga opcja – bez porównania bardziej klimatyczna, ale i bardziej znana. Ale podobno najbardziej lubimy to, co znamy. Zapraszam więc bez dalszej zwłoki do zapoznania się z zawartością numeru. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMATY NUMERU
Podsumowanie 2014 – zgRedzi

Debeściaki PPE.pl
2014 – negatywnie i pozytywnie
Branża i media – 2014/2015 pod lupą

 
CO NOWEGO
Batman: Arkham Knight

Killing Floor 2  
Mighty No. 9 
Smite 
The Forest 
Uncharted 4: A Thief’s End
Yakuza Zero
 

PLAYTESTY
Halo 5: Guardians (beta multiplayer)

Wiedźmin 3: Dziki Gon 

 
RECENZJE
Captain Toad: Treasure Tracker 

Dying Light 
Saints Row IV: Re-Elected/Gat out of Hell 

 
NETWORK
Assassin’s Creed Unity – Dead Kings

Kalimba
Resident Evil HD Remaster
Sunset Overdrive i tajemnica platformy wiertniczej Mooil!
Switch Galaxy Ultra
Trine: Enchanted Edition

 
POCKET
Duke Nukem 3D Megaton Edition

Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy 
Resogun
Tetris Ultimate

 
HARDKOR
Jak zostałem zombie

Najlepsze gry mobilne 2014
Hong Kong – gry w mieście przyszłości
Z zegarkiem w ręce
Gry na Bliskim Wschodzie
Rzeczywistość rozszerzona
Poza ekranem – Kolory magii
Towar niezgodny z opisem
Kartoteka – Goichi Suda
Unplugged – Ślady D&D
 

RETRO
Trzeba znać

Czytelnia – Player One
Pegasus zone – Polowanie na kaczki
Kult plastiku – Sharp Nintendo TV
Extremalne historie
Kącik kulturalny – „Renegat”
Moje retro – Marcin Dąbkowski
Powrót do przeszłości – LJN Video Art 
Historia gier wideo w Polsce (cz. II)
Made in Poland – Franko: The Crazy Revenge
Zapraszamy do reklamy
To było grane – Alone in the Dark
Martwa strefa – Ocean Software (cz. 2)

 
FELIETONY
Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
New Game Plus [Mielu]
Z uKosa [Koso]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Okiem maniaka [butcher]
 
STAŁE RUBRYKI
Co nowego 
Ohayo Nippon
Hyde Park
Co ja gram?!
Graczpospolita
Region Filmowy
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
PRENUMERATA zostanie wysłana w niedzielę, 25.01. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
Zapowiedź nowego numeru również na PPE.pl. Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

branza.jpg

dl.jpg

halo.jpg

hong_kong.jpg

retro.jpg

speedruny.jpg

toad.jpg

Odnośnik do komentarza

Pytanie do REDAKTORA KOMODO.

 

Rozumiem, że to Ty recenzowałeś Resident Evil HD. Zatem dlaczego przechodziłeś SURVIVAL HORROR na poziomie trudności VERY EASY? Przecież to już nie tylko niepoważne podejście do sprawy, ale też takie granie kompletnie mija się z celem... Uważam, że stali czytelnicy mają prawo to wiedzieć.

 

20svgb6.jpg

Edytowane przez Kasias
  • Plusik 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Ale co nas to obchodzi. Jak redaktorzyny mają przechodzić gry po łebkach i potem wystawiać oceny z dupy to niech lepiej zajmą się drugą pracą i nie tracą czasu czytelników na takie merytoryczne wydmuszki.

 

Oczywiście najlepiej odbębnić grę raz,dwa,trzy napisać byle jaki tekst wyssany z palca i przytulić hajsik.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chłop już nawet kiedyś w zgrentgenie jakimś pisał, że on woli gry przechodzić na easy. Nie widzę zresztą problemu. Teraz jest moda na bycie hardkorprogejmerem, który splatynował wszystkie Soulsy, ale nie ma co przesadzać.

 

BTW, Komodo, kiedy zrobisz Zj*b to sam 2? Czekam już tyle lat na sequela, bo jedynka to przecież była GOTY. Na PS4theplayaz i Xbone'a może jeszcze trochę za wcześnie, ale trójeczkę i 360 mógłbyś przetestować.

Edytowane przez Pix
Odnośnik do komentarza

Chłop już nawet kiedyś w zgrentgenie jakimś pisał, że on woli gry przechodzić na easy. Nie widzę zresztą problemu. Teraz jest moda na bycie hardkorprogejmerem, który splatynował wszystkie Soulsy, ale nie ma co przesadzać.

 

BTW, Komodo, kiedy zrobisz Zj*b to sam 2? Czekam już tyle lat na sequela, bo jedynka to przecież była GOTY. Na PS4theplayaz i Xbone'a może jeszcze trochę za wcześnie, ale trójeczkę i 360 mógłbyś przetestować.

Niejako "duchowym spadkobiercą" tamtego materiału była wesoła kamera z 15-lecia magazynu gdzie poległy bodaj po trzy sztuki Xboksa 360 i PS3 oraz jedno Wii (spłonęło żywym ogniem) :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...