Skocz do zawartości

Co tu nie działa?


gekon

Rekomendowane odpowiedzi

Gigantyczny i przedziwny problem z komputerem stacjonarnym mam ostatnio.

 

Nie wiem czy mam wymienić kartę graficzną, czy to może płyta główna? 

 

Czasami ekran po prostu zamraża się. Pojawia się na nim jakby śnieg i po chwili komputer się wyłącza. Po tym nie chce się długo włączyć, bo przy logowaniu pojawia się blueskren. Włącza się dopiero kiedy wejdę na tryb awaryjny i go z tego poziomu zrestartuje. Albo wyłączę od prądu, zwykłe wyłączenie nie pomaga, i poczekam kilka minut.

 

Ten śnieg pokazuje się podczas ekranu logowania, często też wyłącza mi się monitor. Jeśli już uda mi się coś z tym zrobić to działa przez godzinę, czasami cały dzień, czasem nie mogę go włączyć w ogóle. A ekran zamraża w bardzo różnych miejscach, np kiedy dziewczyna włączy simsy po ok 5 minutach, inne gry za to działają bez problemu. Najczęściej się to pojawia jak oglądam filmy na youtube. Zawsze po takiej akcji, jak już go odratuję to pojawia sie komunikat, że jest problem ze sterownikiem ekranu. Ale ja robiłem już reinstalkę, przeinstalowywałem też sterowniki karty graficznej.

 

 

karta to stary radeon HD4400, system winda 7

 

WTF?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie mam integry, spróbuję wyżulić od kogoś inną grafikę i wtedy sprawdzę.

 

PS. Temperatura karty jest zapewne dość wysoka, bo od dawna nie działa w niej chłodzenie. Tylko, że te cyrki potrafią dziać się nawet po uruchomieniu, kiedy karta jest zimna. A czasami wszystko działa bezproblemowo nawet jak gram w grę z 5 godzin.

Odnośnik do komentarza
Gość mastafaker

Poprzekładaj kości ramu w inne sloty jeśli masz w kilka kościach. 

 

Nie działa chłodzenie grafiki? Karta mogła zwyczajnie sie uszkodzić i teraz takie cyrki odstawia. To może być też sprawka zasilacza.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...