Skocz do zawartości

Life is strange


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

Skonczone i ponownie mozg rozyebany :obama: Zakonczenie juz moze tak nie robi (ale to glownie przez to ze to z epizodu trzeciego niszczylo wszystko) za to gamepleyowo stanowczo najlepiej ze wszystkich.

 

Juz po 10 min gry mamy do podjecia taka decyzje, ze musialem spokojnie przemyslec swoje zycie i zajrzec w glab duszy jakim jestem czlowiekiem :obama:

 

 

10/10

Edytowane przez hav3n
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 581
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Znowu zaskoczyli na koniec, tego się w ogóle nie spodziewałem. Kolejny świetny epizod, lepszy od poprzednich nawet, teraz tylko trzeba czekać na następny.. 

 

 

Cały czas wydawało mi się że David jest jakoś zamieszany w zniknięcie Rachel i w ogóle że jest po "złej stronie" a wychodzi na to że jednak wiedział sporo i chciał dobrze, chociaż nie wiadomo co wymyślą w epizodzie 5. :)

 

Edytowane przez messer88
Odnośnik do komentarza

wczoraj skończyłem 4 ep i muszę przyznać że kolejny raz mindfuck. z tego mógłby wyjść całkiem dobry prawdziwy serial. końcówka ponownie zaskoczyła. czułem że coś może być na rzeczy ale nie sądziłem że aż tak.

 

anyway

 

 

podkręciłem Chloe kroplówkę jak na dobrą przyjaciółkę przystało :teehee:, pozwoliłem Warrenowi obić ryja Nathanowi, ostrzegałem Victorię ale mimo wszystko mnie zlała także kij z nią. ciekawe co dalej będzie z Chloe. niby headshot ale myślę że nie będą tacy okrutni i dadzą jakąś opcję żeby przywrócić ją do żywych. do miasta nadciąga tornado. mam wrażenie że ono jest kluczowe i spełni w pewien sposób funkcję resetu. rozpieprzy miasto albo zagnie czasoprzestrzeń do końca i Max dzięki swojej super mocy cofnie się do czasów jak pod koniec 3 epizodu.

 

 

nie wiem, ale wiem że będzie grubo i tylko żałować że to już ostatni odcinek. gra podchwyciła, zbiera bardzo dobre recenzje i oceny od graczy. to tylko daje nadzieję na drugą część jeśli będzie tylko na czym ją oprzeć. znając życie pewnie zostawią sobie furtkę do ewentualnej kontynuacji.

Odnośnik do komentarza

Moje odczucia i przemyslenia:

 

 

 

Odlaczylem niebieskowlosa od maszyny i pozwolilem jej umrzec, co bylo dla mnie najtrudniejsza decyzja w grach video ever :obama: Niby tylko sie mowi ze lepiej zeby  cie zayebalo raz a porzadnie, a nie sie meczyc na wozku czy lezec jak warzywo ale tutaj niby wirtualna postac, zlepek pixeli lezy na lozku, typiare znam od jakis 8h, a chyba z 15 min siedzialem i zastanawialem sie czy jestem az takim ch*jem. No coz, widocznie jestem. Warren obil morde gowniarzowi bo mu sie nalezalo. Victorie ostrzeglem mimo ze to i tak jest suka. Ogolnie to co do zakonczenia to mam lekki niedosyt bo znowu dotyczylo Chloe. Moze jakby profesorek zabil kogos innego to zrobilo by to na mnie wieksze wrazenie ale w sumie kogo? Ogolnie watek poprowadzony bardzo fajnie, mozna sie do postaci przywiazac, niby odsyzkalismy ja po powrocie to ''swiata wlasciwego'', a tutaj znowu ja tracimy. Najlepiej jak caly epizod jest poprowadzony ze gowniarz Prescotow to ten zly, wizyta w jego pokoju i te psycho foty, listy od psychologa i jego ojca zeby juz przestal odpierdalac maniane, potem bunkier i caka ''baza operacyjna'', wszystko sie uklada,rodzinka ma kase zeby takie cos zafundowac,  mozna pomyslec ze Tworcy poszli w strone ''jak duzo zrobisz dla sztuki?'' i czy w ogole az takie ''poswiecenie'' to jeszcze sztuka czy juz choroba i takich ludkow trzeba wyslac na plutona. 

 

Akcja z profesorkiem przypomina mi serial ''Morderstwa w Midsomer'' gdy za malolata ogladalem je z rodzicami i na poczatku odcinka wybieralem zawsze jakiegos randoma, w ogole nie zwiazanego z morderswem, a potem sie okazywalo ze to akurat on byl sprawca :P Tutaj mam to samo, nie spodziewalem sie w ogole ze to profesorek za tym stoji, w sumie to nie wiadomo jak to jest, czy jest jakas spolka wszystkich, w sumie to Prescotowie rzadza cala buda i miastem. Fajnie ze wyjasnili juz watek zaginionej dziewczyny, a nie ciagneli go to konca. Teraz zostaja tylko te wszystkie zjawiska paranormalne.

 

 

 

Co do gry to bylo info ze poszlo 1mln epizodow wiec wynik chyba dobry. Mysle ze ''Life is ...'' jako marka ma potencjal, nie koniecznie ci sami bohaterowie i miejscowka (chociaz nie mial bym nic przeciwko). Najwazniejsze aby kazdy epizod dostarczal takich emocji i takich mindfuckow na zakonczenie.

Edytowane przez hav3n
Odnośnik do komentarza

hav3n:

 

 

 

dobra końcówka by była gdyby np Max i Chloe natknęły się na tego psycho (pipi)ka na złomowisku, jest niezbyt wesoło, Prescott znowu odwala. pojawia się profesorek, likwiduje gówniarza. laski całe szczęśliwe a tu niespodzianka, igła w szyję obu i budzą się w bunkrze.

pewnie okaże się że profesorek sam brał od świra ghb żeby narkotyzować ofiary a jego samego wykorzystuje to swojego psychopatycznego hobby. w ten czy inny sposób współpracują. gówniarz ma kasę na uber sprzęt w bunkrze, profesorek wie jak z niego korzystać. będzie grubo jak się okaże że Nathan mimo swoich ewidentnych zaburzeń nieszczęśliwego dziecka stanie po stronie lasek. Chloe pewnie jakoś wróci, chyba nie będą aż takimi sadystami. pewnie wszystko szlak trafi, będzie totalne oczyszczenie, postaci same się powybijają. przyjdzie tornado, rozpieprzy wszystko i jakimś magicznym sposobem wszystko zacznie się od nowa. Max, czyli my, będziemy mieć jeszcze kilka niełatwych decyzji do podjęcia. nie zdziwię się jeśli będzie również opcja najtrudniejsza czyli poświęcenie siebie/kogoś dla np Chloe.

 

 

 

szkoda, naprawdę szkoda że we wrześniu pojawi się ostatni odcinek :( smutno. the walking dead mimo również problematycznych wyborów nie robił takiego wrażenia. takie samograje jak LiS to SE może robić regularnie, mają mój hajs jeśli to będzie reprezentować taki poziom i klimat. 

jeżeli poszło 1 mln "sztuk" to potencjał jest ogromny a kontynuacja jak najbardziej możliwa. oby.

Edytowane przez Colin
Odnośnik do komentarza

@Colin

 

 

Takie zakonczenie jak napisales bylo by IMO lepsze ale nie bede tutaj pisal o zmarnowanym potencjale bo pewnie Prescott odegra bardzo wazna role w ostatnim odcinku. Miedzy samymi bohaterami jest tyle opcji ze nie sposob przewidziec co sie stanie. Mysle ze Chloe moze wrocic ale dopiero pod koniec odcinka gdy tornado rozyebie wszystko w drobny mak i bedzie reset. Jestem tez ciekawy czemu akurat Chloe dostala kulke w leb, a Max tylko strzykawka w szyje, w sumie to tych psycho fotek jakos bardziej by mi pasowala niebieskowlosa niz niesmiala Max bez cyckow :P Dla mnie to troche wygladalo jakby profesorek wiedzial o umiejetnosciach cofania czasu.

 

Edytowane przez hav3n
Odnośnik do komentarza

 

 

też mi się wydaje że elegancik wie o zdolnościach Max i chce sam z nich skorzystać albo typ coś skrywa i też co nieco potrafi. między innymi stąd te wszystkie anomalie pogodowe, 2 księżyce itd. Chloe była niebezpieczna, Max to jednak ciamajda bez cycków ale takie ciche wody też wiedzą co nieco :>

jak dla mnie nadciągający kataklizm ma pełnić funkcję oczyszczenia/kary za to co się tam odpierdala za sprawką między innymi właśnie profesorka. Nathan na bank będzie miał swój udział w tym wszystkim, tak samo jak i David.

 

 

 

pożyjemy zobaczymy ale cokolwiek to będzie, to kop w jaja gwarantowany.

 

messer :D

 

jeszcze trochę teorii spiskowych. 2 filmiki. jeden dość trafny, drugi za to daje do myślenia i ma nawet sens

 

 

 

 

 

Edytowane przez Colin
Odnośnik do komentarza

 

Wydaje mi się że Jefferson mógł też pozbyć się Nathana, w końcu z jakiegoś powodu nie ma go na imprezie Vortex Clubu a obita morda chyba nie jest tego przyczyną. :) Pewnie profesor zorientował się że za dużo rzeczy obciąża już Prescotta i byłby nie wygodnym współpracownikiem. Tak samo nie jestem w 100% przekonany że w worku na złomie znajduje się Rachel.

 

Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Tylko jedną taką grę kojarzę, gotową w całości i pociętą na kawałki - RE: Revelations 2. Kolejne epizody LiS czy gier Telltale są piłowane przez devów od debiutu poprzedniego do wydania -- no właśnie -- następnego.

Odnośnik do komentarza

nie wiem co lepsze, przechodzić wszystko na raz i mieć dostęp do każdego odcinka od razu czy czekać te 2 miechy na premierę nowych epizodów i katować się co dalej :) jak będzie na promocji to brać, nic się nie bać. czy wyjdzie wersja pudełkowa to nie wiem, wątpliwe. tak czy siak telltale games może się od nich uczyć jak robić tego typu gry. LiS stoi kilka szczebli wyżej niż np TWD. 

Odnośnik do komentarza

nie wiem co lepsze, przechodzić wszystko na raz i mieć dostęp do każdego odcinka od razu czy czekać te 2 miechy na premierę nowych epizodów i katować się co dalej :) jak będzie na promocji to brać, nic się nie bać. czy wyjdzie wersja pudełkowa to nie wiem, wątpliwe. tak czy siak telltale games może się od nich uczyć jak robić tego typu gry. LiS stoi kilka szczebli wyżej niż np TWD.

Podkreciles atmosfer na maxa. Koniecznie trzeba obadac.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

no ja po pierwszym zrobiłem sobie długą przerwę a jak dzisiaj zacząłem grać to dotarłem do połowy 3 epizodu. Pierwszy nudy drugi od połowy mocna akcja i na razie tak trzyma. Gra zacna ciekawe kiedy 5 wychodzi bo w tym tempie jutro skończę ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.