Skocz do zawartości

Sony W8 ustawienia, kalibracja


Fanek

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawienia użytkowników forum dla telewizorów serii Sony W8: W805, W805B, W815B, W829 inne, warto spróbować także na serii W7. Sporo osób posiada ten tv na forum, więc myśle będzie to przydatny materiał.
Oczywiście ustawienia to kwestia indywidualna, nie każdemu podpasują, ale są to jakieś wskazówki.

 

Ustawienia Wojtasa - na Trybie Standard, mocny kontrast, kolory, ustawienia dość wymaksowane, możliwy odczuwalny lekki input lag

 

 

 

Ustawienia Ex4act - na Trybie Gra, kolory zbliżone do naturalnych, zbalansowany kontrast i wszystkie ustawienia, mniejsza ilość detali i mniej żywe kolory, niski input lag

 

 

 

Wchodzimy w ustawienia systemowe telewizora --> Eco - oszczędzanie energii i czujnik światła muszą być wyłączone.

Opcje -> Wybór Sceny - > Gra

Wyjścia docelowe - Bieżący

Tryb Obrazu - Gra - Standard

Podświetlenie - 6 (to zależy czy gracie wieczorami przy zgaszonym świetle (3-4) czy w dzień (8-9), ja ustawiłem stale na 6.

Kontrast - 85

Jasność - 50

Nasycenie - 55

Odcień - 0

Temperatura Barw - Ciepłe 1(w ten sposób staramy się unikać zimnej barwy która jest w odcieniu Naturalnym)

Ostrość - 55

Redukcja zakłóceń - Wył

Redukcja Zakłóceń MPEG - Wył

Redukcja Zakłóceń - Wył

Tworzenie Realizmu - Wył

Wykrywanie strefy wideo - Wył

Rozdzielczość - Domyślna

Filtrow.zakłóceń - Min.

Łagodna gradacja - Wył.

Motionflow - Wył

 

Ustawienia zzawansowane

Korekcja czerni - Mała

Zaaw.zwieksz.kontrastu - Średnie

Gamma - -1

Automat.ograniczenie jasności - Wył.

Czystość bieli - Mała

Żywy kolor - Wył

 

Balans Bieli

WR - -6

WG - -9

WB - 0

PR - -2

PG - -2

PB - -2

Uwydatnianie szczegółów - Małe

Uwydatnianie krawędzi - Małe

Naturalny kolor skóry. -Wył

Priorytet szybkości wyświetlania - Wł.

 

http://www.psxextreme.info/topic/108902-noob-kupuje-telewizor-bądź-monitor-pod-ps4xone/?p=3331419

 

 

 

Ustawienia Fanka - na Trybie Standard, mocniejsze żywsze kolory, większy kontrast, zbalansowana ilość detali, ustawienia pośrodku Wojtasa i Ex4cta, zmierzony input lag na poziomie 20ms

 

 

 

 

Eco i dopasowanie oświetlnia oczywiście off
 
Opcje -> Wybór Sceny - > Ogólny
Wyjścia docelowe - Bieżący
Podświetlenie - 8
Kontrast - 85
Jasność - 50
Nasycenie - 60
Odcień - R2
Temperatura Barw - Neutralne
Ostrość - 60
Redukcja zakłóceń - Wył
Redukcja Zakłóceń MPEG - Wył
Redukcja Zakłóceń - Wył
Tworzenie Realizmu - Reczne

Rozdzielczość - 65
Filtrow.zakłóceń - Min.
Łagodna gradacja - Mała
Motionflow - Płynny lub Standard (kwestia osobista, ja gram na płynny)
Tryb filmu - off
Ustawienia zzawansowane
Korekcja czerni - Średnie
Zaaw.zwieksz.kontrastu - Średnie
Gamma - 0
Automat.ograniczenie jasności - Wył.
Czystość bieli - Mała
Żywy kolor - Średnie

Balans Bieli - wszedzie 0

Uwydatnianie szczegółów - Średnie
Uwydatnianie krawędzi - Średnie
Naturalny kolor skóry. -Wył
Priorytet szybkości wyświetlania - Wł.

 

http://www.psxextreme.info/topic/108902-noob-kupuje-telewizor-bądź-monitor-pod-ps4xone/?p=3331710

 


 

  • Plusik 4
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Moje ustawienia obrazu do 42 805b:

 

Gra Standart

Podświetlenie- 7

Kontrast-88

Jasność-50

Nasycenie-52

Temperatura barw-Ciepłe 1

reszta wyłączona

Zawansowane ustawienia:

Korekcja czerni-Wył.

Zaaw.zwiększani kontrastu-Średnie

Gamma-0

Automat Ograniczenie jasności-wył.

Czystość bieli-wył.

Żywe kolory-wył.

Balans bieli:

Wzmocnienie R -1

Wzmocnienia g -3

Wzmocnienia b -2

Przesunięcie r +1

Przesunięcie g 0

Przesunięcie b -1

Uwydatnianie szczegòłów- Małe

Reszta wyłonczona

 

Ustawienia używam do gry na Ps4/Ps3

Odnośnik do komentarza

Co prawda na innym forum się udzielam. Tutaj to mój 3 post a w nim moje hardkorowe ustawienia i sporo wyjaśnień.

Te ustawienia są skierowane dla osób zaznaczam, które lubią oczo(pipi)ną grafe i posiadają TV marki Bravia.

PS3, PS4 FULL RGB
Xbox 360, Xbox One Pełny zakres czerni (Jeżeli giera jest za ciemna i nic nie zrobisz suwakiem w jej opcjach to zmieniasz na średnią czerń np. Splinter Cell Black List, Alien Isolation)


Ustawienia TV do Bravii.

Tryb obrazu: Żywy

Tryb koloru: Naturalne

Kontrast: max

Podświetlanie: max

Nasycenie: W5500 60-67/100 (Jak giera jest za bardzo kolorowa to można zmniejszyć do 60, ale ja tego praktycznie nie robię)
W829 60-67/100

Jasność: 62-45/100 (W zależności od modelu w tych granicach się wahają, dotyczą tylko i wyłącznie Full RGB/Pełna czerń w konsoli. Na ograniczonych tą wartość należy zmniejszyć o 10 może nawet więcej, ale na niej nie gram)

Ostrość: 25/30
W nowszych modelach ostrość to będzie coś koło 83-88/100 w np. W829 (Nie więcej bo później obraz staje się, coraz bardziej suchy, sterylny i wyprany z barw)

Wspomagacz:

Motionflow: Wysokie (Znacznie poprawia płynność i ostrość podczas ruchu oraz skutecznie walczy z aliasing w grach)
Tryb filmu: Automatyczny 1

Odległość od ekranu 40-42 cale około 2,5m


Nie próbować na innych markach tylko i wyłącznie Bravia za wyjątkiem W805, który jest przekontrastowany.

Dla przykładu na moim Philipsie CRT HD do starej generacji i gier w 480p ustawienia.

Tryb obrazu: Osobisty
Kontrast: 90/100
Ostrość: 4/7
Nasycenie: 57/100
Tryb koloru: naturalne
Jasność: 45/100


Wiele osób pisze bzdury na forach co do straty detali bo zbyt wysoki kontrast itp.

Tutaj małe sprostowanie co do straty detali:
Jeśli mówimy o jakości SD tak owszem zgadzam się, ale nie HD!!!! i jeszcze kilka wykrzykników mogą sobie te osoby dopisać co tak twierdzą.
U mnie na Bravii nie ma czegoś takiego wręcz odwrotnie.

Inne marki a zwłaszcza Samsungi z kontrastem na maxa są w stanie to zrobić, ale nie TV marki Bravia.

Upss sorry może poza W805.



Ten post skierowany jest po to żeby nie odchodziły takie kwiatki jak czytam, że np. GTA5 wersja PS4 na Bravii W905 u kogoś wygląda gorzej niż na filmikach z you tube.

Kto chce sprawdzić ustawienia niech spróbuje. Obraz kryształ, ale z lagiem. Coś za coś.
Ja tam laga na swoim tv nie odczuwam a w gierach bliżej mi zdecydowanie do hardcorowca.

Osoby, które lubią miękką, łagodna grafe, niech lepiej nie próbują tych ustawień.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kyokushinman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Wbijanie takich przypadkowych ustawień , to błądzenie we mgle ...... Znam TO ! Szukasz , stukasz te wszystkie liczby i myślisz , że już jest OK. , ale po 2 dniach znowu wbijasz te gotowce z sieci..... Takie moje zdanie po profesjonalnej kalibracji i tylko po takowym zabiegu , to zrozumiecie !

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Drogo , ale efekt za.je.bis.ty . Ja patrzę na to tak , że płacąc 3500 za tv już chyba warto dopiąć wszystko na ostatni guzik . Próbując sam ustawić , czy wbijać gotowce nigdy nawet nie zbliżyłem się do tego efektu jaki uzyskałem dzięki profesjonalnej kalibracji . Od tamtej pory mogę w pełni czerpać przyjemność z oglądania , czy grania , a nie co chwila kombinować z ustawieniami .

Odnośnik do komentarza

Moje ustawienia do 65W855C (ograniczyłem się tylko do podstawowych):

 

tryb obrazu: standardowy

jasność: 30 (lepiej regulować w każdej grze niż na TV, więc zostawiłem defaultowe)

nasycenie: 58

temperatura barw: ciepły

kontrast: 85 (defaultowe jest na max, zdecydowanie trzeba z tym zjechać)

ostrość: 57 (kompromis między 60 a 55)

motionflow: standardowy

zaawansowane zwiększenie kontrastu: wyłączone

 

Cała reszta na ustawieniach fabrycznych. Testowałem te ustawienia narazie w trzech grach: "realistycznym" Driveclub, "ciemnym" Batman: Arkham Knight i "kolorowym" DMC: Devil May Cry. Pierwszy i ostatni wszystko super (DMC DEF. EDITION w 60klatkach mega płynny obraz), w Batmanie widać tylko lekkie smużenie przy postaci Batmana gdy szybko obracamy kamerę, ale to jest czepianie się grosika.

 

Oczywiście ustawienia tylko do grania na PS4, jeśli chodzi o filmy BD to jeszcze nie oglądałem żadnego w całości, ale włączyłem dla testów "Wyspę Tajemnic" i tu na pewno motionflow pójdzie na standard (na "płynnym" nienaturalny ruch + delikatne smużenie) a jeśli chodzi o mecze z NC+ HD to tu muszę się jeszcze pobawić, bo coś mi się za duże nasycenie wydaje.

 

I co najważniejsze- kompletnie nie odczuwam laga, te niby 36ms (kto to w ogóle testował?) można wrzucić między bajki. Nadal Sony miażdży system.

Jeśli ktoś ma jakieś uwagi co do ustawień to pisać, być może coś poprawię, ale narazie te wydają mi się optymalne.

Edytowane przez _daras_
Odnośnik do komentarza

"motionflow: płynny (teraz każda gra chodzi w 60 klatkach " - u mnie przy tym w kilku grach pojawiały sie artefakty przy postaci albo przy aucie w DC i gram na standard

 

w grze zobacz sobie różnice na swoim trybie standard z tymi ustawieniami i na trybie gra - pewnie lekka różnice w IL zobaczysz

Odnośnik do komentarza

Dobra testowałem różne opcje dobrych kilka h. Narazie zostaję na tych co podałem, z tym że motionflow zmieniam jednak na standard.

Oraz w trybie gry ustawiłem sobie te od Exacta i powiem tak: super ostry jak żyleta obraz, ale ten ruch przypomina mi salony arcade i formułę 1 w latach 90 :D. To są niezłe ustawienia, ale tylko do hardkorowych gier arcade (Wipeout, Driveclub, bijatyki może jakiś slasher), nie wyobrażam sobie na tym podziwiać widoczków w Wiedźminie czy choćby w Batmanie. Być może dobrym pomysłem jest właśnie zmieniać tryb w TV w zależności od gry. Jednak w DC wolę motionflow, mimo to zapisałem sobie te ustawienia w trybie gry.

Chyba mam podobne oko do Fanka.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jaki, ale na pewno niezauważalny. Ten TV ma niby 36ms wg tej stronki: http://www.displaylag.com/display-database/tylko nie wiem czy podany w trybie gry czy standard. Zresztą to bez znaczenia, czasy w DC wykręcam lepsze na moich ustawieniach, bo więcej widzę (np, w nocy lub w trudnych warunkach atm.) właśnie dzięki włączonemu motionflow.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.