Skocz do zawartości

Sony W8 ustawienia, kalibracja


Fanek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam KDL-47W805A i 17ms laga a zbilem do 6/8 ustawieniami z HDTV Test i zastanawailem sie czy nie da sie jeszcze ;f 

 

36ms laga w bijatykach to sie juz sie czuje zwlaszcza online ( input lag gry + lag TV + lag online ) 

 

E kjurde, teraz odpal sobie nowego MGSa na standard i poobracaj kamerą. No nie żal Ci że dużo tracisz?

Chyba faktycznie najlepszym pomysłem jest zmieniać tryb w TV w zależności od gry. Ja mało gram online, w bijatyki w ogóle, więc mnie to nie dotyczy. Ale na moim TV na pewno nie ma 36ms, naprawdę nie wiem kto to zmierzył. Rożnica między moimi ustawieniami a trybem gry jest totalnie minimalna. To nie czasy Samsunga B650...

Odnośnik do komentarza

Panowie , wy tak serio z tymi ustawieniami? mega amatorskie podejscie

pojdzmy w bardziej profesjonalną stronę tego..

Co wazne, gry sa pisane w RGB, wiec FULL RGB (rgb pelny) bedzie dla nas najlepszym wyborem, wlasnie na material gier.

Co nam daje takie cos? Najlepszą szczegółowość obrazu, najlepszą jakość obrazu, najlepsze kolory (wieksza paleta barw)  co daje nieprawidlowe ustawienie tego?

albo calkowicie szary obraz (foto nr 3) , albo bialy zbyt bialy badz czarny zbyt czarny (foto nr 2) , tu zalaczam grafike ktora elegancko to ukazuje.

Foto 1 i foto 4 ukazuje prawidlowo ustawiony obraz.

Reference-Levels.jpg

USTAWIENIA OBRAZU W KONSOLACH:

PS4 > RGB PELNY, DEEP COLOUR - AUTO
Xbox 360 > ZAKRES KOLOROW HDMI - RGB  , KALIBRACJA CZERNI - ROZSZERZONE
PS3 >WCZESNIEJ DAJEMY USTAWIENIA WYJSCIA WIDEO - HDMI I AUTOMATYCZNIE (CO POZWOLI NAM WYKRYC NASZ TV) RGB - PEŁNY , DEEP COLOUR - AUTO, FILTR REDUKUJACY PRZENIKANIE KOLOROW - WL, WZMOCNIENIE BIELI DLA SYGNALU Y PB/CB PR/CR (HDMI) - WL,


Co jest MEGA WAŻNE: 
1. W telewizorze musi byc ustawiony rowniez RGB PEŁNY  - wchodzimy wiec w zakladke USTAWIENIA  > EKRAN > USTAWIENIA WEJSCIA WIDEO > ZAKRES DYNAMICZNY HDMI

i odpowiednio tam do uzywanych urzadzen , jezeli konsole mamy pod HDMI 1 to ustawiamy "PEŁNY" pod HDMI 2 "PEŁNY" itd.

2. Musi byc pelny pixel jezeli uzywany zrodel sygnalu 1080p - wchodzimy wiec w zakladke USTAWIENIA  > EKRAN > USTAWIENIA EKRANU > i dajemy POLE WYSWIETLANIA : Wszystkie piksele
Format ekranu : pełny
Autoformatowanie - wyl

---------------

Teraz zaczynamy z ustawieniami obrazu

Pierwsze co najwazniejsze do gier:
WYBÓR SCENY:  tu wybieramy GRA , co zniweluje laga i da nam mozliwe najlepszy efekt obrazu wlasnie do gier.
OBRAZ:
TRYB OBRAZU - GRA-STANDARD
PODSWIETLENIE - MAX
KONTRAST - MAX

JASNOSC - 50
NASYCENIE - 60
ODCIEN - 0
TEMPERATURA BARW - NEUTRALNE
OSTROSC - MAX

ZAAWANSOWANE USTAWIENIA:
KOREKCJA CZERNI - WYL
ZAAWANSOWANIE ZWIEKSZENIE KONTRASTU - WYL
GAMMA - DOMYSLNA
AUTOMATYCZNE OGRANICZENIE SWIATLA - WYL
CZYSTOSC BIELI - WYL
ZYWY KOLOR- WYL
BALANS BIELI - DOMYSLNE
UWYDATNIANIE SZCZEGOLOW - WYL
UWYDATNIANIE KRAWEDZI - WYL

KONWERSJA I/P - PRĘDKOŚĆ

-------
Następnie by wyciagnac najlepsza mozliwa jakosc obrazu potrzeba wejsc w zakladke USTAWIENIA > USTAWIENIA SYSTEMOWE > ECO - i wylaczyc wszystko co tam jest.
-----

CO JEST MEGA WAZNE, KAZDE OBRAZY TESTOWE W GRACH, POZIOM ICH SKALI JASNOSCI, GAMMY ITP , DAJEMY NA DOMYSLNE, BO PRZY TYCH USTAWIENIACH W ZADNYCH GRACH NIE TRZEBA JUZ NIC SCIEMNIAC CZY ROZJASNIAC, KAZDE OBRAZY TESTOWE PRZECHODZĄ PRAWIDLOWO.





 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Co to znaczy profesjonalne podejście? Czy my uprawiamy jakiś sport? Jak widzę w Twoich ustawieniach tryb GRA, to już mi się odechciewa. Sorry, ale po to producenci gier dwoją się i troją żeby wyciągać te 60 klatek (przez które gra staje się miodniejsza!) żeby potem to zbić trybem gra, gdzie obraz w ruchu wygląda jak na automatach w latach 90? (dobra, trochę przesadziłem :P )

Spróbuję te Twoje profi ustawienia, ale nie widzę tego.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Daras dobrze mówisz, jak widze choćby DriveClub w trybie gra i co chwila czuje jakby obraz szarpało, to mi sie niedobrze robi

 

Extrimer - sprawdze przy wolnej chwili Twoje ustawienia, ale już czuje bo testowałem podobne, że obraz będzie znacząco gorzej wyglądał od tego co aktualnie jade, masz wiekszość rzeczy wyłączone co sprawia, że kolory są jakieś mdłe i mase detali traci

 

a to chyba też nie jest dobry pomysł:

PODSWIETLENIE - MAX
KONTRAST - MAX

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przy ustawieniach extrimera, kolory nawet ok, niestety tryb motionflow można ustawić jedynie na "własny" lub "wyłączony" - W807C. Faktycznie bardziej "szarpie" obraz i nie ma tych magicznych 60 klatek :-p. Damn it cały czas się jaram tą różnicą w płynności obrazu na nowym tv :-) niektóre gry wyglądają niemal jak o generację do przodu :-p

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mlody- motinflow masz ustawione na płynny czy standard? Mnie na początku płynny tez zajarał, ale na cut-scenkach w Batmanie przy zbliżeniach strasznie rażą te artefakty i gram na standard.

 

A jeszcze obniżyłem sobie nasycenie kolorów do 58. Aktualizacja moich ustawień na poprzedniej stronie :P

Edytowane przez _daras_
Odnośnik do komentarza

Mlody- motinflow masz ustawione na płynny czy standard? Mnie na początku płynny tez zajarał, ale na cut-scenkach w Batmanie przy zbliżeniach strasznie rażą te artefakty i gram na standard.

 

A jeszcze obniżyłem sobie nasycenie kolorów do 58. Aktualizacja moich ustawień na poprzedniej stronie :P

No właśnie po ustawieniu parametrów extrimera w motionflow nie mam do wyboru innych opcji poza "własny" lub "wyłączony". W trybie "standard" lub "własne" mam dużo większy wybór. Zależy od gry ale preferuję raczej tryb płynny w motionflow. Tak patrząc na te ustawienia to nie do końca po kolei mam tak jak u niego napisane niektóre musiałem odszukać w innej zakładce. Podejrzewam, że nie mamy takiego samego modelu Sony Bravia :-) Mój to W807c

Edytowane przez mlody23
Odnośnik do komentarza

Panowie, mam pytanie odnośnie modelu Sony W807C. Chodzi mi o zamoistne przyciemnianie obrazu w niektórych momentach, czujnik światła mam wyłączony. Może jest coś jeszcze w ustawieniach co powoduje takie zachowanie tv, a ja tego nie zauważyłem? I jeszcze jedno jeśli chodzi o konwersję 2D na 3D, jak wejdę w opcje i chcę na normalnym kanale lub grze włączyć 3D to obraz jest przesunięty bardzo w bok albo góra/dół (te 2 opcje mam do wyboru) i w okularach aktywnych też widać to przesunięcie. Wtf? 

Odnośnik do komentarza

tryb eco jeszcze jest z tego co pamiętam

przejrzyj na spokojnie wszystkie opcje tv, są ukryte pod ikonką w prawym górnym rogu, te menu

Chyba mamy inny układ menu, bo nie mam żadnej ikonki w prawym górnym rogu. Byłem u znajomego który ma model W829B i faktycznie menu jest inne niż w modelach "C" z androidem. Tryb eco mam jednak wyłączony. Sprawdzę jeszcze dziś to zaawansowane zwiększenie kontrastu, o którym pisał Daras. Dzięki za podpowiedzi.

Edytowane przez mlody23
Odnośnik do komentarza

Witajcie ! Nabyłem w weekend KDL-43W805C (B już nie było :( ) o czy ktoś z was wie jak ustawić w miarę ok do grania. Czy tryb gra wystarczy w zupełności ? Jeśli chodzi o te wszystkie bajery jak motion flowy , redukcje , wygładzania to je raczej do gier nie używać ?

Ja w zależności od gry ustawiam - FIFA, NBA - na tryb sportowy (zwiększyłem tylko poziom czerni na "duży") i poza ustawieniem jasności wiele nie zmieniałem (dla mnie niekiedy za jasno i oczy bolą :mocking:). Przy grach fabularnych typu gta czy Assassin's Creed, używam trybu standardowego ale z kolorami troszkę sam poprzestawiałem. Motionflow przy grach mam ustawiony na płynny, niektórym to przeszkadza bo pojawiają się artefakty, ja jednak wolę płynniejszą rozgrywkę  :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie ! Nabyłem w weekend KDL-43W805C (B już nie było :( ) o czy ktoś z was wie jak ustawić w miarę ok do grania. Czy tryb gra wystarczy w zupełności ? Jeśli chodzi o te wszystkie bajery jak motion flowy , redukcje , wygładzania to je raczej do gier nie używać ?

 

Masz prawie identyczny TV co ja, cofnij sobie 2 stronki i przeczytaj moje ustawienia, które polecam.

Edytowane przez _daras_
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Bravia 50W828/829

Tryb obrazu: Żywy

Podświetlanie: Max

Kontrast: Max

Ostrość: 90/100

Nasycenie: 75 
Można sobie regulować według własnego widzi misie, ja dałem na 75 bo w W5500 na 65 jest jeszcze bardziej kolorowo, nowy jednak niektóre kolory ma o wiele lepsze zwłaszcza zielony.

Temperatura Barw: Neutralna

Jasność: 45/100 
Jak gra nie posiada suwaka jasności a jest np. za jasno to można obniżyć do 35 i skorygować kolor.

Rozdzielczość: Max

Filtrowanie zakłóceń: 75 (past geny) a od 0 do 25 aktualna generacja. Im lepszy obraz i płynniejszy to jedzie się niżej aby wydusić jeszcze więcej np. MGS5TPP ten współczynnik jest na 0 a w nowym Doomie na 15. Dla większości gier jednak ustawione jest na 25.

Redukcja zakłóceń: Duża

Redukcja zakłóceń MPEG: Średnia (Mega ważna rzecz w ustawieniach podobnie jak filtrowanie. Zostawiona wartości na Duża maksymalnie zmiękcza obraz a zupełnie wyłączone go max wyostrzy. Dla gier bez ziarna i 60fps można ją spokojnie wyłączyć lub zmniejszyć na niskie (działa podobnie jak 0 w filtrowaniu)
Te dwie opcje miedzy sobą się uzupełniają i odgrywają bardzo ważna rolę na tym oczo(pipi)nym ustawieniu.

MotionFlow: Płynny 
Bez niego wszystkie ustawienia co są wyżej tracą bardzo dużo.

Tryb Filmu: Auto (niestety to nie jest auto 1 z W5500 a auto 2. Jest to największa wada tego tv i chyba jedyna bo tryb ten upłynniał niesamowicie obraz, efekt podobny jak na Samsungach. Jednak niestety nie można mieć wszystkiego) 

Łagodna gradacja: Duża


Jeśli chodzi o jakość obrazu to 10/10, jest tak nie przesadzając ze 3-4 razy lepsza od W5500. 
Przesiadka z W5500 na W829 to jak zmiana konsoli o 2 generacje do przodu.
Taka Virtua Fighter 5 Final Showdown w 720p na nim wygląda lepiej niż gry w natywnym 4k na innych tv.
Tv jednak oceniam na 9/10 przez gorszą płynność od W5500.

Mogę się założyć o wiele, że na tych tv pseudo ultra hd co większość obecnie kupuje to jest gorsza jakość. Sprawdzałem już kilka min. Samsunga za 5koła. 
Odruch wymiotny tzn. przekontrastowienie, zlewające się kolory, zęby, paćkowatość itd.

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

Już po samych ustawieniach bez sprawdzania na tv widze, że jest hardcorowo :D

w grach gdzie jest dużo zielonego, trawy lasy będzie fajnie wyglądało, ale to jednak wypala oczy :P

za ostro dla mnie

 

Jeśli ktoś grał do tej pory na kinowym lub gra to może być grubo. 

Dlatego też ostrzegam.

 

Pobawić się jednak te osoby mogą takimi rzeczami jak rozdzielczością, łagodną gradacją, motion flow czy też filtrowaniem zakłóceń.

 

Naprawdę dzięki tym opcją wiele można zyskać.

Odnośnik do komentarza

ALe moge już Ci powiedzieć, że pomimo niskiego IL w Sony W8, na Twoich IL sporo wzrośnie

może i nie odczuwasz tak tego w grach typu AC, ale przy Driveclub widze różnice, czas reakcji auta

Ja w DC gram bardzo dużo i nie odczuwam laga, nawet na Bravi W5500, która ma zdecydowanie większy lag. A co dopiero teraz na tym tvku, który jest w tym elemencie o wiele lepszy. Powiem więcej dzięki tym ustawieniom bardziej czuje samochód zwłaszcza w driftach. Lag owszem musi być większy, ale mi jakoś nie przeszkadza.

 

Tobie proponuje chociaż włączyć na motion flow standard ponieważ to jeszcze nie jest groźne  :)

Tryb filmowy na automatyczny też możesz zostawić.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.