Skocz do zawartości

Sony W8 ustawienia, kalibracja


Fanek

Rekomendowane odpowiedzi

Lag w samochodówkach to skomplikowany temat, na ogół nawet bardzo wysoki rzędu 50-100ms przy zwyczajnej prawidłowej i spokojnej jeździe nie będzie przeszkadzał.

Przeszkodzić natomiast może przy jeździe na granicy poślizgu i wyprowadzaniu pojazdu z poślizgu w nieco ambitniejszych pod względem symulacji trakcji grach, do których Driveclub nie należy. Tak samo przy ciasnej walce z przeciwnikami, gdzie opóźnienie hamowania o 0.1s oznacza kasowanie tyłu przeciwnika.

 

Z moich szybkich obliczeń wynika, że nawet gdybyśmy mieli telewizory, które jeszcze nie istnieją (obliczające klatki pośrednie w czasie 0ms) to z racji szybkości portu HDMI 1.4 włączenie wyliczania klatek pośrednich dla gry, która chodzi w 30fps, spowoduje zwiększenie laga o co najmniej 40ms (podejrzewam, że w typowych telewizorach to będzie bliżej 100ms).

W kolejnych latach uda się to pewnie nieco zmniejszyć, już HDMI 2.0 ma prawie 2 razy większą przepustowość niż 1.4, procesory w konsolach i telewizorach będą coraz szybciej obrabiać klatki przed i po transmisji kablem. Pozostanie tylko problem generowania obrazu 30kl/s przez konsole, a raczej będzie to kontynuowane żeby obraz był bardziej fotorealistyczny niż płynny.  1s/30 = 33ms to dolna bezwzględna granica laga wynikającego z generowania klatek pośrednich dla obrazu źródłowego w 30fps.

Edytowane przez Wieslaw
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Hej chłopaki na forum gameonly mój kumpel Ukanio porównał swoje ustawienie do ustawienia gościa grającego na trybie gra, który cały czas się kłóci, że to jego obraz jest idealny do gier i pokazania grafy.

Tv to Bravia W829.

 

Co o tym sądzicie?

Komu bardziej odpowiada jaki obraz?

 

Wrzucam linka.

http://gameonly.pl/forum/index.php?topic=13500.msg1041145;topicseen#msg1041145

 

Screen porównawczy to ten z gościem w okularach z Until Dawn.

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

Hej chłopaki na forum gameonly mój kumpel Ukanio porównał swoje ustawienie do ustawienia gościa grającego na trybie gra, który cały czas się kłóci, że to jego obraz jest idealny do gier i pokazania grafy.

Tv to Bravia W829.

 

Co o tym sądzicie?

Komu bardziej odpowiada jaki obraz?

 

Wrzucam linka.

http://gameonly.pl/forum/index.php?topic=13500.msg1041145;topicseen#msg1041145

 

Screen porównawczy to ten z gościem w okularach z Until Dawn.

 

 

Obraz na Twoich ustawieniach wygląda tragicznie . Ja nie mógłbym tak grać , przecież tam wszystko wygląda tak nienaturalnie ! Te szoty z Uncharted wcale nie wyglądają fajnie , świecą się jak psu jaja !

Odnośnik do komentarza

Te ustawienia są za mocne, pewnie wszystko na full, wypala oczy, detali jest oczywiście znacznie wiecej ale to przecież wygląda nienaturalnie, przejaskrawione kolory.

Input lag na pewno też wysoki na tym jest, te drugie na trybie gra z kolei bieda. Zjechałbym w z tamtymi pierwszymi ze wszystkim o conajmniej połowe

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Z racji że dopiero teraz znalazłem temat z chęcią podzielę się swoją kalibracją i ust. wg. wzorców model KDL W805C sprawdzają się również w innych modelach Sony.

Tryb obrazu: gra
Tryb Obraz auto: wył.
Jasność: maks
Nasycenie: 60
Czujnik światła: wył.

Ustawienia zaawansowane :

Jasność : maks
Kontrast: maks
Gamma : 0
Poziom czerni : 50
Dostosowanie czerni : wył
Zaawansowane zwiększenie kontrastu : wył
Nasycenie : 60
odcień: 0
Temperatuta barw : neutralne
żywe kolory : wył.
ostrość: 50
tworzenie realizmu : automat
motionflow: wył.

Home > ustawienia > ekran > ustawienia ekranu >tryb szerokoekranowy : pełny 
autoformatowanie: wył
automatyczne pole wyświetlania : wył
pole wyświetlania : wszystkie piksele

Dźwięk :
Clear Audio+ : wł.
Tryb dzwięku: standardowy
uwydatnianie głosu: 0
Noc : wył.
Ustawienia zaawansowane :
związane z trybem dźwięku: korektor graficzny
125hz max i 8khz max reszta domyślnie czyli środek

TV Cyfrowa

Tryb obraz: standard
reszta podobnie jak w trybie gra

 

Edytowane przez Oldboy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dziwna ta tendencja z maksowaniem kontrastu i podświetlenia, gdzie zwykle już nieco powyżej ustawienia 90 zaczyna się wypalanie najjaśniejszych odcieni.

W moim przypadku nie wypalają korzystam z podobnego wzorca do testowania odcieni szarości, kolorów czy bieli. I dodam że Soniacze świecą przy maksymalnych podświetleniach i kontrastach w granicach tolerancji dla oka z odpowiednim balansem reszty opcji wygląda naturalnie w dzień i w nocy bez potrzeby kombinowania za każdym razem.Przykładowo podane testy nasycenia jasności w niektórych grach też idealnie jest dopasowany i tak samo nie wymaga kombinowania w TV za każdym razem.

W przyp. Samsunga jest zupełnie inaczej gdzie akurat z maksowaniem można w nich przesadzić ale po to są przecież wzorce....

 

014_P1220455.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza

Może to kwestia przyzwyczajenia ale jak dla mnie Twoje ustawienia są trochę za jasne. Mam wrażenie, że czerń jest zbyt jasna a kolory trochę zbyt blade. Ogólnie trochę zbyt mocno po oczach daje, może dlatego że gram raczej wieczorami. Mówię tu tylko o swoich odczuciach, nie podpieram się żadnymi programami do kalibracji, itp. :-)

Odnośnik do komentarza

a zapomniałem o czyms ważnym :)
  wejdź do ustawień w konsoli < dzwięk ekran < ustawienie wyjścia wideo < wyjście funkcji deep colour i ustaw na automatyczne
 
a jak bardzo Tobie świeci to użyj w ostateczności czujnik światła.Przy okazji jak masz odpal Raymana albo demo Fifa 16

i powiedz jak teraz ?

Edytowane przez Oldboy
Odnośnik do komentarza

Deep colour miałem już tak ustawione. Niestety jak gram np:w NBA 2k16 to jednak mam wrażenie braku płynności ruchu. Być może to kwestia indywidualna, może i Twoje ustawienia są bliżej profesjonalnych ale jednak mi nie do końca pasują :-/ Tak czy siak warto próbować, spróbuję je może jeszcze później nieco zmodyfikować bardziej pod moje preferencje :-)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.