Skocz do zawartości

PSX Extreme 211


Oceń okładki PSX Extreme 211  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 211 (Sub-Zero / biała)

  2. 2. Oceń okładkę PSX Extreme 211 (Scorpion / czarna)



Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #211

 

001okl_211_a.jpg

 

001okl_211_b.jpg

 

Marcowy numer dostępny od 25.02 (środa)

Prenumerata - wysyłka 22.02 (niedziela)

 

​Uwaga! Numer marcowy dostępny w wersji z jedną z powyższych okładek.

 

E3 2013, koniec targowego dnia. Idę korytarzem-łącznikiem między halami i dostrzegam jakąś bibkę w bocznej jego sekcji. Wbijam najkrótszą drogą, czyli po prostu schodzę z trasy, mijam jakieś słupki ze sznurkami i jestem. Trwa doroczna wystawa Into the Pixel – po paru minutach odkrywam, że te słupki i sznurki to było ogrodzenie terenu, a wejście jest tylko za zaproszeniami, od drugiej strony. Ach, to dlatego częstują mnie szampanem.... OK. Spaceruję, popijam, podziwiam arty z gier i propsuję koncepciarzy. Po chwili trafiam na grupkę 5-6 facetów w koszulkach The Last of Us i Naughty Dog. No przecież! Skończyli swoje dzieło i świętują. Zagaduję, upewniam się, że to oni, prezentuję na ekranie smartfona nasz najnowszy cover PSX Extreme #190 – oczywiście z Joelem i Ellie – zdradzam ocenę. Podoba im się – oferuję im przekazanie egzemplarza w papierowym oryginale, ale... jutro, bo mam w hotelu. Umawiam się z jednym z nich pod salką SCEE na dzień kolejny. I spadam z wystawy do hotelu, odpocząć po 12h na nogach. Na drugi dzień mój rozmówca stawia się na spotkanie – Mike Yosh, główny animator TLoU. Odbiera PE, tłumaczę mu oceniaczkę, śmiejemy się z SI w grze, wspólna fota, rąsia i narka.
 
Dzisiaj, bogatszy o prawie 2 lata doświadczeń z ich arcydziełem, najważniejszą i najlepszą dotąd grą mojego życia, to spotkanie wyglądałoby zupełnie inaczej. Fota grupowa z Psiakami, fota z każdym z osobna, autografy, wspólny browar, kolacja, potem jakieś du..., ekhm – steki... No dobra, rozmarzyłem się. Gdy ich spotkałem, nie grałem jeszcze w ich opus magnum. Rok temu byłem już mądrzejszy, zabierając ze sobą okładkę wersji prasowej z PS3. Dorwałem Ellie (Ashley Jonhson) i reżysera, Neila Druckmanna – fotki, autografy (niestety, pod Troya Bakera „podszywał się” jego brat, korzystając z jego wejściówki). Byłem wniebowzięty. Tak, mam 42 lata i tak, wciąż mnie cieszą takie rzeczy. Mam swoich idoli (już nie tylko muzycznych) i jestem zajarany takimi spotkaniami. Czy to lamerskie? Dziecinada? Mam to w (pipi)e. Wciąż kocham, to co robię, wciąż gram dla własnej przyjemności i wciąż cieszą mnie rzeczy tak „małe i śmieszne” dla innych. Dla mnie bezcenne.
 

Na wspominki wzięło mnie nie bez powodu. Zapraszam do lektury nowego, wypchanego po brzegi numeru – i wszystko będzie jasne. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMATY NUMERU

30 lat Naughty Dog
Redakcyjny TOP 20 gier PlayStation

 
CO NOWEGO

Aer
APB: Reloaded  
Distance
Dragon’s Dogma Online 
Final Fantasy XV
Ride
Vampyr
WRC 5
Xenoblade Chronicles X

 
PLAYTESTY

Battlefield Hardline
Mortal Kombat X
Project CARS

 
RECENZJE

Evolve 
The Order: 1886

 
NETWORK

Apotheon
Fire Emblem: The Sacred Stones
Game of Thrones – Ep. 2
Grim Fandango Remastered
Life is Strange – Ep. 1
Resident Evil: Revelations 2 – Ep. 1
Riptide GP2
Shantae and the Pirate’s Curse
Super Stardust Ultra
The Escapists
Unmechanical: Extended Edition

 
POCKET

Criminal Girls: Invite Only
Monster Hunter 4 Ultimate 
The Legend of Zelda: Majora’s Mask

 
HARDKOR

Krótka historia przemocy
It’s dangerous to go alone!
Gdy 500 GB to za mało...
Abyśmy po polsku grali
Polityka i gry
Poza ekranem – Rakieta na plecach
O co chodzi jakby... – Assassin’s Creed – cz. 2 
Kartoteka – Ken Levine
Unplugged – Teatralne gry

 
RETRO

Trzeba znać
Czytelnia – All your base are belong to us
Pegasus zone – Złota Piątka
Kult plastiku – Aiwa Mega CD
Extremalne historie
Kącik kulturalny – „Grom w raju”
Moje retro – Marcin „Koso” Kosman
Powrót do przeszłości – Video Challenger 
Historia gier wideo w Polsce (cz. III)
Made in Poland – Doman: Grzechy Ardana
Zapraszamy do reklamy
To było grane – The Thing
Martwa strefa – Infogrames

 
FELIETONY

Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
New Game Plus [Mielu]
Z uKosa [Koso]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Okiem maniaka [butcher]

 
STAŁE RUBRYKI

Co nowego 
Ohayo Nippon
Testy
Hyde Park
Co ja gram?!
Graczpospolita
Region Filmowy
Listy

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
PRENUMERATA zostanie wysłana w niedzielę, 22.02. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
Zapowiedź nowego numeru również na PPE.pl. Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

cars.jpg

evolve.jpg

historia_konsol.jpg

MKX.jpg

ND.jpg

occhj.jpg

popolsku.jpg

TOP20.jpg

Odnośnik do komentarza

Zapowiada się ciekawy numer, ale właśnie przez to retro:

30 lat Naughty Dog, pewnie będzie coś o Crashu i wcześniejszych tytułach

Top 20 gier na PSXa + widać Mr. Ścierę na screenie:)

Tekst o spolszczonych romach (FFVII po polsku i inne kultowe gierki)

No i cały dział retro.

Nie wiem, jak nowym czytelnikom podchodzą takie rzeczy, ale w sumie z drugiej strony, są tylko dwie recki "dużych" gier.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Pakują jak leci. 50 na 50 idzie w świat. Nigdy się nie zdarzyło, żeby w jednym kiosku mieli do wyboru okładki. Nawet cały region ma raczej jednakową okładkę.

 

 

Sprawdziłeś wszystkie kioski? U mnie w kiosku zawsze mam wybór, co do okładek. Raz nawet pani kioskarka zszokowana wypytywała mnie, po co te dwie okładki dają i jaki to ma sens :D

Odnośnik do komentarza

Na razie przejrzałem kilka artykułów, i drobna uwaga co do tekstu  "Krótka historia przemocy" Death Trap pojawiły się w Deception, nie Deadly Alliance :) Zgadzam się o tzw. bólu d.py, że jakaś gra jest popularniejsza od innej, gry casualowe istniały już na NES-ie, na jednego Mario, przypadały dziesiątki klonów Monopoly czy innego Jeopardy.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z przedmówcami, tekst o ND rewelka, wyśmienicie się czytało. Bardzo fajny jest HeadShot. Mielu świetnie podsumował hejty na The Order. Fajnie że Perez i spółka czytają opinie czytelników. Chciałem retro i ciekawe felietony i dostałem to.

Odnośnik do komentarza

Akurat w temacie  działu Headshot mam całkowicie odmienne zdanie. Ten typek z jutuba jest na maksa irytujący na wizji, i dokładnie, a może nawet bardziej, irytujący na pismie. Nie chcę, żeby PE szło w stronę promowania jutuberów-celebrytów, choć zapewne decydujący jest fakt, że koleś zapewne jest idolem w grupie 10-14 lat, więc jakoś mlody narybek trzeba przyciagnąć. A już try-hardy miela wybielania przekrapiastego The Order sa niczym żywcem wyjęte z forumkowego "Console Wars".  Zenujące fanbojstwo i traktowanie czytelnika jak kretyna, któremu pan redaktór musi objawić prawdę.

  • Plusik 6
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.