Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Castlevania: Order of Ecclesia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#61 Di

Di

Objection!

• Użytkownicy
  • 3030 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 October 2008 - 06:19

CYTAT(Ali G @ 26 10 2008, 19:31) Wyświetl post
ja natomiast nie umiem zassac tego glypha w monastery, tam gdzie jest full kamieni i co chwia spadaja nowe.

Zupełnie zapomniałem o tym miejscu i wróciłem tam dopiero po przeczytaniu Twojego posta. Wystarczy użyć specjalnego ataku, mając glyphy light i dark.
  • 0

#62 sakiu

sakiu
  • Użytkownicy
  • 2739 postów

Napisano 27 October 2008 - 11:15

CYTAT(Di @ 26 10 2008, 18:41) Wyświetl post
Chyba za bardzo chciałem przechodzić bossów bez potionów etc. wink.gif Wilczek był pierwszym, na którym użyłem przedmiotów do leczenia.

Aktualnie siedzę nad zdobywaniem przedmiotów i glyphów od przeciwników, tak, żeby nie mieć znaków zapytania w bestiariuszu. Jestem pewny, że będę masterował grę do pełna smile.gif

BTW: Jak zdobyć glypha tam, gdzie wieje wiatr?

Są dwa sposoby,

*jeden to użyć tylko pierwszego magnesu i tak skoczyć w prawo, żeby wylądować na krawędzi - trudne
* drugi to, użyć drugiego magnesu tak, żeby wylądować na krawędzi - łatwe - no łatwiejsze niż pierwszy przynajmniej ;p trzeba mieć dobry timing i wylądować na samej krawędzi.

Ja robiłem drugim, zabrało mi to jakieś kilka prób.
  • 0

#63 Di

Di

Objection!

• Użytkownicy
  • 3030 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 October 2008 - 11:24

Dzięki, ale po poprzedniej podpowiedzi już go zdobyłem smile.gif Teraz został mi tylko ostatni boss plus zebranie wszystkiego, co się da. No i levelowanie. Obecnie mam chyba 47. poziom.
  • 0

#64 sakiu

sakiu
  • Użytkownicy
  • 2739 postów

Napisano 27 October 2008 - 14:11

Hehe no ja zostaje w tyle xD nie gram dużo, mam dopiero 11h na liczniku i lvl 38 sad.gif (w ogóle hands down, za grę na DSa, która ma taką grywalność, że aż tyle przy niej siedze)...

Narazie robie questy i zbieram glyphy poza zamkiem smile.gif Udało mi się znaleźć kilka lokacji skrzyń z dropsami, bardzo użyteczne ohmy.gif

Użytkownik sakiu edytował ten post 27 October 2008 - 14:13

• 0

#65 Ali G

Ali G
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 27 October 2008 - 16:46

potrzebuje pomocy - pamietam, ze w zamku draculi bylo pomieszczenie z generatorem pradu. ponoc jest tam glyph do zrobienia. ale za cholere nie moge tego pomieszczenia znow odnalezc, przejde poowe zamku to juz zapominam gdzie bylem wink.gif jesli ktos to zauwazy, niech napisze w poblizu czego to jest - biblioteki, miejscowki na styl tower z poprzedniej czesci czy inny rejon jakis, brakuje mi juz tylko 4 glyphow i wiem, ze tam jest jeden z nich ;( a nie zabje dracui dopoki nie uzbieram wszystkiego, chce miec full wypas na new game + [mam nadzieje, ze bedzie poziom hard, czy jakis level cap]

aha i po mojemu najlepszy glyph to ten laser beam, od kiedy go mam na x & y to ta gra to bulka z maslem [oprocz bossow], rzadko kiedy nawet potworki zdaza do mnie doskoczyc.
  • 0

#66 Di

Di

Objection!

• Użytkownicy
  • 3030 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 October 2008 - 18:48

Pomieszczenie z tym generatorem jest po prawej stronie, tak w połowie drogi od
Spoiler
do
Spoiler
. Na mapie to jest dokładnie 4 pola w prawo i jedno do góry od teleportera w Barracks, ale trzeba iść naokoło.
  • 0

#67 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 17272 postów

Napisano 27 October 2008 - 21:09

Oł jea! Wciągnąłem się, już wiem o co w tym chodzi smile.gif. Z 1,5 h za mną, pierwszy boss rozwalony, kilka glyphów zdobytych, ale najważniejsze - spodobało mi się smile.gif.
  • 0

#68 Ali G

Ali G
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 27 October 2008 - 22:35

co do skrzyn - jesli widzicie jakies podesty, na ktorych mogly by sie znajdowac [wszystko na to wskazuje w danej lokacji], lub wolne miejsca pomiedzy dwoma pochodniami, probujcie slide'ow - dzieki nim odkrywamy niewidzialne skrzynki [niebieskie].
gra jest boska a najwiekszym minusem jest to, ze jesli gracz jest troszke zaznajomiony z seria, to latwo mu wszystko przychodzi. ja jestem fanem castlevanii od dawn of sorrow, ale juz mocno sie wkrecilem w temat i 'trojeczke' pyknalem raz dwa.
dos i por zrobilem po minimum 10x kazda wink.gif nie udalo mi sie jedynie lvl 1 cap ale to dla samobojcow tryb.
juz bym chcial nastepna!
  • 0

#69 sakiu

sakiu
  • Użytkownicy
  • 2739 postów

Napisano 28 October 2008 - 05:56

Wystarczy przykucnąć w tych miejscach smile.gif
  • 0

#70 krilluch

krilluch
  • Użytkownicy
  • 233 postów
  • SkądSubconscious Domain

Napisano 01 November 2008 - 13:31

Przeszedlem wczoraj w nocy te czesc. 100% mapy, 100% Glyphow i prawie wszystkie itemy. Warto, swietna gra. Polecam!
  • 0

#71 sakiu

sakiu
  • Użytkownicy
  • 2739 postów

Napisano 01 November 2008 - 13:32

Ja mam 91% wszystkiego i do przejscia 2 nowe lokacje przed Dracula smile.gif pewnie dzisiaj skończe...
  • 0

#72 TasTer

TasTer
  • Użytkownicy
  • 92 postów
  • GG2860262
  • SkądSzczecin
  • PSN IDTasTerPL

Napisano 02 November 2008 - 15:52

QUOTE(krilluch @ 1 11 2008, 13:31) Wyświetl post
Przeszedlem wczoraj w nocy te czesc. 100% mapy, 100% Glyphow i prawie wszystkie itemy. Warto, swietna gra. Polecam!

Tak samo u mnie ;-] Itemów już zbierać mi się nie chce z racji, że trzeba przechodzić te Training Hall i Large Cavern po parę razy ;-/.
Właściewie to ta gra jest nie jest aaaż tak ciężka... - dopiero Large Cavern jest trudne bez przygotowania i strategii...
"Wilczek" np. padł za drugim podejściem.

• 0

#73 Grabol

Grabol
  • Użytkownicy
  • 99 postów
  • GG1879995
  • SkądWarszawa
  • PSN IDgrabolek

Napisano 02 November 2008 - 15:59

Ja ciągle czekam, niedawno zamówiłem, z Honk-Kongu trochę się zejdzie. Z tego co piszecie widzę, że jest na co czekać. Jak wypada Ecclesia na tle Down of Sorrow?
  • 0

#74 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 17272 postów

Napisano 03 November 2008 - 15:40

Słabo, ja grając w DoS po godzince w Ecclesii jestem po prostu wniebowzięty. Dawn of Sorrow jest grą, która przekonała mnie do Castlevanii, ale po krótkim sprawdzeniu pozostałych części stwierdzam, że nic nie pobije systemu dusz. W DoS mam 60 %, żeby nikt nie myślał, że grałem chwilkę i stwierdzam wink.gif.
  • 0

#75 Ali G

Ali G
  • Użytkownicy
  • 24 postów

Napisano 03 November 2008 - 21:25

60% - grales chwilke i stwierdzasz jednak wink.gif najnowsza odslona serii juz na spokojnie, po ukonczeniu i prawie przejsciu na hard - miazga. efektowna, wciagajaca, stawiam tak:
por < ooe =< dos
ale wszystkie trzy kocham tak samo w sumie.
  • 0

#76 sakiu

sakiu
  • Użytkownicy
  • 2739 postów

Napisano 04 November 2008 - 07:36

Gra ukończona, itemów na 100% nie zrobiłem bo i tak miałem już 18h na liczniku ;p

Co do ostatniego bossa
Spoiler
Ogólnie gra bardzo fajna smile.gif a Training Hall doprowadzał mnie do szału, teraz przechodze go bez zatrzymywania się ani na moment xD.
  • 0

#77 friedrich

friedrich
  • Użytkownicy
  • 72 postów

Napisano 28 February 2015 - 09:08

Gram w wersję spolszczoną. Jestem w połowie rozgrywki - wg youtube powinienem po zwycięskiej walce z Albusem zabrać ostatnią część Dominusa i spokojnie na piechotę kiedy będę miał ochotę przejść do Eklezji gdzie po dłuższej rozmowie z Barlowe dojdzie do walki. Niestety w moim wypadku jest inaczej: po zwycięskiej walkce z Albusem muszę wziąć Dominusa (nie mogę wyjść z komnaty) po czym automatycznie przenosi mnie do Eklezji i Barlowe. Tam słyszę krótką gadkę że muszę użyć wszystkich trzech częśći: używam (strzałka w górę i B) - bo nie mam innego wyjścia: wyjść z pomieszczenia nie mogę, Barlowe nie widzę by pogadać, uciec do wioski nie mogę - po czym pojawiają się efekty świetlne ja ginę i zapisuje się automatyczny save przed walką z Albusem. Co robię nie tak???

• 0

#78 airfx

airfx
  • Użytkownicy
  • 31 postów

Napisano 12 March 2015 - 08:35

Gram w wersję spolszczoną. Jestem w połowie rozgrywki - wg youtube powinienem po zwycięskiej walce z Albusem zabrać ostatnią część Dominusa i spokojnie na piechotę kiedy będę miał ochotę przejść do Eklezji gdzie po dłuższej rozmowie z Barlowe dojdzie do walki. Niestety w moim wypadku jest inaczej: po zwycięskiej walkce z Albusem muszę wziąć Dominusa (nie mogę wyjść z komnaty) po czym automatycznie przenosi mnie do Eklezji i Barlowe. Tam słyszę krótką gadkę że muszę użyć wszystkich trzech częśći: używam (strzałka w górę i B) - bo nie mam innego wyjścia: wyjść z pomieszczenia nie mogę, Barlowe nie widzę by pogadać, uciec do wioski nie mogę - po czym pojawiają się efekty świetlne ja ginę i zapisuje się automatyczny save przed walką z Albusem. Co robię nie tak???

Musisz znaleźć ostatniego wiesniaka, taka starsza babke jesli się nie myle. Jest pod wodospadem. Zerknij na youtube jest to tam pokazane.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1