Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie..w Melee i Brawl był świetny single i była wielka drama, że w 4 to zubożyli, min. wywalając filmiki. Niedługo po tym pojawiły się plotki o 5, która miała to poprawić..i to było trzy lata temu, także ten remaster wcale taki pewien nie jest

 

Edit: W kwestii tego kiedy większy Direct to obstawiam najpóźniej początek lutego, bo gdyby było inaczej to na tym mini by zapowiedzieli demo Bayonetty 2. Było demo na WiiU, będzie też na Switcha, a premiera Bayo 16 lutego 

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Rayos napisał:

ja tam mialem wii u i kazdy port na switcha przyjme z otwartymi ramionami ze wzgledu na to, ze na wii u mi sie straszliwie kiepsko we wszystko gralo :lapka: 

 

WUT?!

W Rayman Legends, Splatoon, Super Mario 3D World wraz z Captain Toad: Treasure Tracker, Super Mario Maker, Wonderful101, czy np. Pikmin3 grało się wyśmienicie dzięki tabletopadowi. A nawet takie gierki, które bezproblemowo obywały się bez dual screenu, typu XenobladeX, Wind Waker HD, czy choćby Mario Kart 8, zawsze zyskiwały dzięki wygodnemu podręcznemu menu z dotykowym interfejsem, czy funkcji TV-Off Play -  można dokończyć sesję mając ekran w rękach mimo braku dostępu do TV (jeśli ktoś zastanawiał się skąd wzięła się ta cała hybrydowość Switcha to już wie ;) ).

Do tego czysto techniczne rozwiązania. Ergonomia standardowego pada WiiU jest o niebo lepsza niż grip miniaturowych joy-conów w zestawie Słycza (mimo iż bardzo doceniam modułowość samych joy-conów żeby nie było). Do tego obsługa padów z poprzedniej stacjonarki Nintendo. Komunikacja między graczami przez Miiverse, czat, videorozmowy, prywatne pokoje w grach, itd. Wygoda, ergonomia, ciekawe pomysły, kompatybilność wsteczna, i przede wszystkim świetne nowe gry - na WiiU grało mi się bardzo przyjemnie ;)

 

No chyba, że masz po prostu na myśli preferencje - granie na przenośnej vs granie na stacjonarnej konsoli...

 

Godzinę temu, Lukas_AT napisał:

Remastery nie blokuja powstawania nowych czesci. Remaster wychodzi po drodze, przy okazji, a jak dany deweloper nie chce wydawac kolejnej czesci to moze np. pracowac nad nowym IP albo po prostu decyduje, ze seria zasluguje na odpoczynek. Nie dowiesz sie od razu, ze powstaje Mario Kart 9. Nie wszystko naraz. Nintendo zapowie gre jak bedzie chcialo i moze to byc dopiero w przyszlym roku.

 

Niektóre blokują. Patrz przykład Splatoon2. Gdyby zdecydowali się na port oryginału zamiast sequelu, mało prawdopodobne, że dwójka wyszła by na tej generacji sprzętu w ogóle - bo po co, jeżeli aktualizacje i DLC odświeżałyby tego typu produkcje. I najprawdopodobniej będzie tak również w przypadku Mario Kart 8. Jest bardzo mało prawdopodobne, że wydadzą kolejną odsłonę w przeciągu kolejnego roku, czy dwóch lat, jak mają to w zwyczaju (co ok 5 lat/co jedną generację sprzętu). Uważam, że zostawienie w spokoju Ósemki z WiiU i wydanie nowego Mario Kart 9/Mario Kart Switch rok po premierze nowej konsoli byłoby o wiele lepszą sytuacją dla wszystkich graczy - i dla tych którzy olali WiiU, i dla tych którzy zaopatrzyli się w poprzednią konsolę od Nintendo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja przy Wii U ogólnie bawiłem się przednio ale zdecydowanie bardziej trafiały do mnie gry na Wii (wyjątek to Pikmin i Wind Waker). Choć mój brachol twierdzi, że Wii to niewypał (ale ograł 4-ry gry na krzyż). Tak Switch to strzał w dziesiątkę i liczę na dobrą kadencję konsoli. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Ficuś napisał:

 

serio to nie sciema i nintendo zgodzilo sie na apke do streamingu na swojej konsoli? na ppe pisza ze 20tego startuje beta

 

Tak bardzo, że jak ekipa od Rainway ciągle gadała o możliwości odpalania appki na Switchu to Nintendo do teraz ani razu tego nie potwierdziło to raz, dwa w ciągu ostatnich dwóch tygodni ze strony od Rainway zniknęły wszystkie informację nt. Switcha. 

Odnośnik do komentarza

Po miesiacu wkladania Switch'a do docka wzialem go na dokladniejsze ogledziny pod swiatlo i niestety jest porysowany :frog:

 

Dobrze ze zalozylem folie ochronna to moze na samym ekranie nic sie nie dzieje, no ale folia ma sporo mikro rysek, niektore dosc dlugie, tak wiec polecam takowej uzywac, mimo ze ja sam fanem takich rozwiazan nie jestem przy Switchu to chyba mus narazie.

Odnośnik do komentarza

Ja tam na razie tylko dwa razy konsolę wyciągnąłem z doka, a wkładając starałem się robić to jak najbardziej ostrożnie. Ogólnie zastanawiam się czy nie kupić sobie jakiegoś silikona ochronnego, ale nie wiem czy po jego założeniu nie będę miał problemu z jego wsadzeniem z powrotem do doka. Z drugiej strony myślę czy nie lepszym i tańszym rozwiązaniem, nie będzie po prostu doklejenie na prowadnice kawałków szmatek jakich używam do czyszczenia okularów...  

Odnośnik do komentarza

Spróbujcie przedłużacze usb które kiedyś podawałem. Położycie konsolę koło docka więc rys nie będzie. Jak założycie silikon to na 99% nie włożycie konsoli do docka - jedna rzecz że grubość będzie większa a druga, że silikon nie jest taki "śliski" jak obudowa switcha, będzie opór stawiał. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...