Skocz do zawartości

PSX Extreme 212


Oceń okładkę PSX Extreme 212  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 212



Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #212

 

001okl_212.jpg

 

Kwietniowy numer dostępny od 25.03 (środa)

Prenumerata - wysyłka 22.03 (niedziela)

 

Grom z jasnego nieba uderzył dokładnie w dzień zamknięcia naszego numeru: Nintendo, we współpracy z japońskim specem od platform mobilnych, firmą DeNA, udostępni swoje IP posiadaczom smartfonów i tabletów. Prościej pisząc: Mario, Link, Kirby i inni kultowi bohaterowie, tak pilnie strzeżeni i kurczowo trzymani przy piersi przez koncern z Kioto, wkrótce pojawią się w grach na urządzenia mobilne. Co więcej: w grach nowych, a nie portach istniejących tytułów, do tego również w produkcjach tworzonych przez firmy zewnętrzne, w ramach podpisanej umowy. Mało? Powstanie też sieciowy serwis dla graczy, dostępny m.in. na pecetach. Marian na komórce i PC? Jeszcze kilka dni temu to hasło brzmiało równie abstrakcyjnie, jak „Halo na PS4” albo „Uncharted na Xboksa One”. Teraz staje się faktem. 
 
Cóż, żadne pieniądze nie śmierdzą. Mimo światowych sukcesów 3DS-a i niby stabilnej sytuacji finansowej firmy, pozycja Wii U 
w stosunku do stacjonarnej konkurencji jest tragiczna, a w pogoni za czołówką stawki nie pomagają żadne czary i największe hity. Krok Nintendo w kierunku smartfonów i tabletów można uznać za naturalny rozwój i poszerzanie rynków zbytu. Co nie zmienia faktu, że jest to krok, który inni wykonali lata temu – poszukiwanie nowych konsumentów wśród dzisiejszej, mocno casualowej generacji odbiorców gier. Casualowej niby w stylu Nintendo, ale jednocześnie młodej wiekiem na tyle, że Zelda, Star Fox czy Donkey Kong to puste hasła i nie działa tu efekt nostalgii, którą przez lata karmiły się rzesze fanów Ninny. W poszukiwaniu nowych źródeł dochodu trzeba dotrzeć do małolatów ze smartfonami, skusić ich gierkami (najlepiej Free2Play), aby ostatecznie być może wychować sobie nowe pokolenie fanów. A takowe na pewno się przyda. Satoru Iwata zdradził, że trwają prace nad nową konsolą, najwyraźniej chcąc udobruchać hardkorowych wielbicieli i złagodzić ostatnie wieści, zapewniając jednocześnie, że polityka firmy wciąż skupiona jest na sprzętach dedykowanych gamingowi. 
 
Idzie nowe, bez wątpienia. Ja jestem w szoku podwójnym, bo po raz pierwszy od długich lat mamy w numerze oficjalną reklamę Nintendo, wykupioną przez czeskiego dystrybutora. Jednocześnie dystrybutor ten trzeci raz w ciągu 6 miesięcy zmienił osobę do opieki na polskim mediami. Polska rynek, trudna rynek? [Grzegorz 'Butcher' Drabik]

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
DODATEK SPECJALNY - BATTLEFIELD HARDLINE
Odprawa przed strzelaniną
Battlefield Hardline – recenzja
Ian Milham (Visceral Games) – wywiad
Pieniądze szczęścia nie dają?
Napad na srebrnym ekranie
 
TEMAT NUMERU
Scenariusz wart dobrej gry
 
CO NOWEGO
Fable Legends
Hunger
Mad Max
Persona 5
Rise of the Tomb Raider
Warhammer: End Times – Vermintide  
We Happy Few 
 
RECENZJE
Battlefield Hardline
Bloodborne
Dead or Alive 5: Last Round
DmC Devil May Cry: Definitive Edition
Dragon Ball Xenoverse
Final Fantasy Type-0 HD
Mario Party 10
Resident Evil: Revelations 2
Screamride 
Zombie Army Trilogy
 
NETWORK
Call of Duty: Advanced Warfare – Havoc
Helldivers
Hotline Miami 2: Wrong Number
LA Cops
Lords of the Fallen – Ancient Labyrinth
OlliOlli 2
Ori and the Blind Forest
Pinball FX2/Zen Pinball 2 – Iron & Steel
Śródziemie: Cień Mordoru – Świetlisty Władca
White Night
 
POCKET
htoL#NiQ: The Firefly Diary
Oreshika: Tainted Bloodlines  
Pokémon Shuffle 
 
HARDKOR
Zgrentgen – The Order: 1886
Crapmaster II
Między słowami
Przez różowe okulary
Styliści branży
Czego uczą gry?
Ewolucja DLC?
Poza ekranem – Miecz doskonały
Kartoteka – Yu Suzuki
Unplugged – Paragrafy
 
RETRO
Trzeba znać
Czytelnia – Masters of Doom
Pegasus zone – Wypożyczalnie kartridży
Kult plastiku – U-Force
Extremalne historie
Kącik kulturalny – „Alf”
Moje retro – Tadeusz „zooltar” Zieliński
Powrót do przeszłości – Commodore 64 GS 
Historia gier wideo w Polsce (cz. IV)
Made in Poland – Teenagent
To było grane – Jackie Chan Stuntmaster
Martwa strefa – Cryo Interactive
 
FELIETONY
Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
New Game Plus [Mielu]
Z uKosa [Koso]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Okiem maniaka [butcher]
 
STAŁE RUBRYKI
Co nowego 
Ohayo Nippon
Testy
Hyde Park
Co ja gram?!
Graczpospolita
Region Filmowy
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
PRENUMERATA zostanie wysłana w niedzielę, 22.03. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
Zapowiedź nowego numeru również na PPE.pl. Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

adaptacje.jpg

bf.jpg

czego_ucza.jpg

scenariusze.jpg

tr.jpg

zgrentgen.jpg

Odnośnik do komentarza

Okładka mistrz, zawartość pewnie też. Biorę w dniu premiery.

 

po raz pierwszy od długich lat mamy w numerze oficjalną reklamę Nintendo, wykupioną przez czeskiego dystrybutora.

 

Wow, szok! To jest bardzo dobra wiadomość. Szansa na okładkę z Zeldą rośnie z 0 do 5% :)

Odnośnik do komentarza

 

Perez podaj proszę ocenę BB :)

 

A potem się zbanuj. Jasne, dzięki :). A tak poważnie - ocena oceną, ale zdecydowanie polecam lekturę recenzji. Ja po przeczytaniu wkręciłem się niesamowicie w klimat gry.

 

 

:obama:  

 

Nie no reckę przeczytam, a kto recenzował jak to nie tajemnica ?

Odnośnik do komentarza

 

 

Perez podaj proszę ocenę BB :)

 

A potem się zbanuj. Jasne, dzięki :). A tak poważnie - ocena oceną, ale zdecydowanie polecam lekturę recenzji. Ja po przeczytaniu wkręciłem się niesamowicie w klimat gry.

 

 

:obama:  

 

Nie no reckę przeczytam, a kto recenzował jak to nie tajemnica ?

 

 

Rozbo. 

Odnośnik do komentarza

 

Jak będziemy tacy jak EDGE (w sensie choćby rozpoznawalności), to obiecuję takie covery :). I też takie jak GameInformer! A co!

Moge sie załozyc ze w Polsce (w inne rynki nie celujecie) jestescie zdecydowanie bardziej popularnii niz Edge

 

 

Ujmę to tak - gdy zobaczyłem tę okładkę EDGE, od razu była myśl "wow, a może zrobić coś w podobnym klimacie". Potem jednak schodzimy na ziemię i robimy taki cover, aby miał też szansę "sprzedać" inne materiały. Uwierz, przerabialiśmy to już - czysta i ładna okładka wygląda super wizualnie, ale można znaleźć prawidłowość w tym, że sprzedaż takich numerów jest słabsza. Nieprzypadkowo jak leci - od Pani Domu po Działkowca - wszyscy na okładkach pokazują to, co jest w środku. I magazyny o grach inne nie są (poza nielicznymi wyjątkami). Taki mi się przypomniał Hitman i nasz cover - tutaj można przejrzeć galerię, jak różnie podchodzi się do tematu okładek. 

Rozba się nie spodziewałem. Do takiej gry bardziej by pasował Koso lub Zax.

 

Rozbo ogarnął temat świetnie. Ostatnio recenzował Lords of the Fallen, bardzo dobrze zna serię Souls, tak że jak najbardziej to jego klimaty. 

Odnośnik do komentarza

Perez- w spisie treści na forum jest błędnie umieszczone WRC 5.
Numer dobry. Cały czas coś mieszacie w układzie felietonów. Czerwone zdjęcie Dżuja jest wstrętne.
Zabieram się za tekst o scenariuszach. Akcja promocyjna Battlefield ciekawa. Dobrze że ocena nie jest wzięta z kosmosu.
Unplugged powinien być podzielony na 2 części : historię planszówek i recenzje nowości/wartych uwagi klasyków.
Propsy za wtorkową dostawę numeru. Do następnego.


Perez- w spisie treści na forum jest błędnie umieszczone WRC 5.
Numer dobry. Cały czas coś mieszacie w układzie felietonów. Czerwone zdjęcie Dżuja jest wstrętne.
Zabieram się za tekst o scenariuszach. Akcja promocyjna Battlefield ciekawa. Dobrze że ocena nie jest wzięta z kosmosu.
Unplugged powinien być podzielony na 2 części : historię planszówek i recenzje nowości/wartych uwagi klasyków.
Propsy za wtorkową dostawę numeru. Do następnego.

PS co miesięczny apel: Dawać Monikę w jakiejkolwiek formie ;)

Edytowane przez Tokugawa1982
Odnośnik do komentarza

Numer naprawdę zapowiada się lekki i przyjemny. Jedyne co mi średnio pasuje, to Headshot. Nie trawię tego stylu, wygląda jakby na siłę. Dobry tekst o storytellingu, akurat gdy w polskim gamedevie utarło się w paru środowiskach, że scenarzysta to zajęcie dodatkowe dla programisty. Aha to okładkowe gravity rush jest gupie, chyba już dziś trzeci raz przekręcam pismo...

Odnośnik do komentarza

Headshot w wykonaniu tego jutubera to jedyna rzecz która w poprzednim numerze opuściłem po kilku zdaniach. A ZAWSZE czytam PE od deski do deski, ominłąem chyba tylko kilka razy wielostronicowe streszczenia fabuł gier w cyklu "O co chodzi". I widzę, że ten obecny HS jest równie odrzucający. Nie trawię zarówno stylu gościa, jak i prezentowanej płycizny w zakresie treści. Myślę, że juz lepiej ten skromny wycinek przeznaczyć na najlepsze opinie z forum PE, zawsze to jakaś forma uhonorowania wiernych forumowiczów.

Po raz kolejny będę nawoływał do traktowania gier z cyfrowej dystrybucji na równi z pudelkowymi, bez sztucznych podziałów. W tym numerze to szczególnie rażące, z pudełkowymi balasami w głównym dziale recenzji i perełką "Ori..." w jednak nieco podrzędnym dziale Network.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...