Skocz do zawartości

Jaki handheld do emulacji? Help :)


Meanthord

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 lata później...

Hmm sam chciałbym bardzo kupić to zbudowane na RPi4 (albo kupię wszystko poza Pi i zbuduję sobie sam) PI Boy DMG. Na razie każda opcja za droga ale z czasem może będzie lepiej:

 

https://www.experimentalpi.com/PiBoy-DMG--Assembled_p_16.html

 

Polecam recke ETA prime:

 

Z tego co tanie to mam Pocket Go (pierwszy model) i niestety ale zdecydowanie za mały ekran i niegrywalne emu PSX sprawia ze nie polecam.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, columbo napisał:

Ten Retroid Pocket 2 wygląda bardzo interesująco, ale czy serio na tym chodzi płynnie emu psp? Przecież ta konsolka ma 1 GB RAMu, a na filmikach pokazują np. Crisis Core, które jest wymagającym tytułem w kontekście dobrej emulacji. To śmiga na retroarchu?

On tam mówi, że wlasnie do PSP słabo. Kupować to raczej można dla max N64. Reszta jako bonus i ciekawostka.

Odnośnik do komentarza

Też nie czaje czemu ludzie bawią się tymi chińskimi zabawkami albo sbc które ledwo sobie radzą z czymś mocniejszym od psx. Smartfon z doczepionym padem zrobi to wszystko 1000 razy lepiej a jak interesuje nas tylko entry level emulacji to psp/vita zrobi to wszystko na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.08.2020 o 13:29, Dr.Czekolada napisał:

Też nie czaje czemu ludzie bawią się tymi chińskimi zabawkami albo sbc które ledwo sobie radzą z czymś mocniejszym od psx. Smartfon z doczepionym padem zrobi to wszystko 1000 razy lepiej a jak interesuje nas tylko entry level emulacji to psp/vita zrobi to wszystko na spokojnie.

Mam PSP i używam do emulacji i grania w gry z PSX, ale nie ze wszystkim konsola radzi sobie dobrze i problematyczne jest granie w wiele tytułów ze względu na 2 shoulder buttony. Jakość Retroida jest bardzo dobra i nie spotkałem się z ani jedną negatywną opinią na jej temat.

Odnośnik do komentarza

No tak dlatego pisałem entry level. Jak chcemy coś lepszego to Vita albo telefon z doczepianym padem, przy dzisiejszym konsumpcjoniźmie smartfonów dorwanie takiego w cenie tych chińczyków nie powinno być problemem a bebechy będzie miał o niebo lepsze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie, ja się bawię SBC dla zabawy, mój telefon radzi sobie całkiem dobrze z emulacją DC no ale to telefon. Strasznie irytuje mnie jak gram i nagle ktos mi napisze sms itp. Chce mieć osobne mąłe urządzenie do grania we wszystko od Atari 2600 do DC (może kiedyś jak będzie to możliwe to GC i PS2). jak cena nie przekracza 400zł to nie jest to wydatek, który musze jakoś straznie planować.

Odnośnik do komentarza

gpd win 2 wiadomo że zrywa berety, ale jakby nie patrzeć ta skądinąd fantastyczna zabaweczka kosztuje dwa i pół klocka. Subiektywnie rzecz biorąc, w kwestii emu pozostanę jednak przy przerobionym PSClassic (ta konsola to według mnie najbardziej niedoceniony sprzęt w branży na przestrzeni ostatnich lat) i kompie - w podróży wolę sobie jakiegoś audiobooka puścić, albo zwyczajnie spakować vitę/dsa i odpalić dedykowane im tytuły. Kwestia gustu i/lub zasobności portfela. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.