Skocz do zawartości

PSX Extreme 213


Oceń okładkę PSX Extreme 213  

23 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 213



Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #213

 

001okl_213.jpg

 

Majowy numer dostępny od 29.04 (środa)

Prenumerata - wysyłka 26.04 (niedziela)

 

Temat nie jest nowy, ale wart nagłośnienia. Wiecie, dlaczego opisy niektórych gier w naszym PS Store brzmią jak z Tłumacza Google? Albo dlaczego niektórych produkcji w ogóle nie znajdziecie w polskim sklepie cyfrowym PlayStation? Bo w stosunku do producentów gier (także indie) SCEE stosuje przepis mówiący o tym, że jeśli istnieje zlokalizowany sklep dla danego terenu Europy (np. polski PS Store dla Polski), to musi zawierać wyłącznie zlokalizowane materiały – w tym przetłumaczone opisy gier. Jeżeli producent gry nie dopilnuje tego po swojej stronie, dany sklep nie wprowadzi danego tytułu na swe wirtualne półki. Stąd czasami opisy typu „polska jezyk trudna jezyk”, a czasami próżne poszukiwania tytułów, jak Disgaea i Hyperdimension Neptunia mk2. Niszowe tytuły? To powodzenia w znalezieniu Counter-Strike: GO. Dotyczy to nie tylko nas, ale też wielu cywilizowanych krajów Europy i Azji, jak Austria, Belgia, Norwegia, Finlandia, Szwecja, Katar, Oman czy Turcja. Są deweloperzy, którzy robią, co trzeba – profesjonalnie albo przy pomocy Google. Ale ci mniejsi mają to w nosie. Nie mnie oceniać, czy taki przepis SCEE ma sens, czy nie. Ja wiem, że nigdy nie kupiłem gry wyłącznie na podstawie opisu. A nacisk na tłumaczenia opisów jest dla mnie tym bardziej śmieszny, że dotyczy gier po angielsku i bez szans na lokalizację. Wolę mieć pełny wybór w sklepie niż sztucznie ograniczany.
 
Kwiecień definitywnie upłynął pod znakiem Star Wars. Wychowałem się na Lucasie i Spielbergu w latach 80., więc świętowałem z milionami fanów. Najpierw nowy trailer Epizodu VII, potem pokaz Star Wars: Battlefront od DICE, a finalnie pierwsze detale i trailer spin-offu „Star Wars: Rogue One”. Mimo lat na karku, niektóre rzeczy wciąż potrafią mnie podjarać jak dzieciaka. Ba, czasami sam padam ofiarą hype’u, który od lat piętnujemy na łamach PE. Ale jak tu się nie podniecać, gdy po latach ciszy „poważne” Star Wars (bo LEGO nie liczę) w końcu wraca na konsole? I to od speców w temacie multiplayera, których produktom oddałem setki godzin swego życia? Nie mogę sie doczekać grywalnego dema na E3, a tym bardziej listopadowej premiery.
 
Ale to przyszłość. A teraźniejszość? Wiedźmin 3: Dziki Gon tuż za rogiem – na niego też czekaliśmy bardzo długo. Z Geraltem spędziliśmy na PS4 cały dzień i dzielimy się wrażeniami. Tyle zdradziła Wam już okładka – a to zaledwie przedsmak czekających w numerze atrakcji. Zapraszam do lektury. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMAT NUMERU
Wiedźmin 3: Dziki Gon – playtest
Game designer – projektant świata
 
CO NOWEGO
Deus Ex: Mankind Divided  
Elite: Dangerous
Gigantic
God of War III Remastered
Rainbow Six Siege
Splatoon
Star Wars: Battlefront
Strike Vector EX
Wasteland 2 
Wolfenstein: The Old Blood
PSN Digital Gaming Showcase
 
PLAYTEST
Final Fantasy XV
 
RECENZJE
Borderlands: The Handsome Collection
Dark Souls II: Scholar of the First Sin
Kirby and the Rainbow Paintbrush
Mario vs. Donkey Kong: Tipping Stars 
MLB 15: The Show
Mortal Kombat X
Ride
State of Decay: Year-One Survival Edition
 
NETWORK
Assassin’s Creed Chronicles: China
Call of Duty: Advanced Warfare – Ascendance
Evolve DLC
Forza Horizon 2 Presents Fast and Furious
Game of Thrones – Ep. 3
Life is Strange – Ep. 2
Roundabout
Sunset Overdrive i „Nadejście świtu czasu upadłych maszyn”
Super Mega Baseball
Tales From The Borderlands – Ep. 2 
Titan Souls 
Tower of Guns
Ziggurat
 
POCKET
Code Name: S.T.E.A.M. 
Inazuma Eleven GO Chrono Stone: Wildfire 
MonsterBag
Söldner-X 2: Final Prototype  
Xenoblade Chronicles 3D 
 
HARDKOR
Gry i marketing
Grający i rapujący
Escape the Room!
Styliści branży – Media Molecule
Gry na ratunek życiu
Poza ekranem – Nano-inwazja
No place for Hideo
Kartoteka – Cliff Bleszinski
Unplugged – Od planszy do ekranu i z powrotem
 
RETRO
Trzeba znać
Czytelnia – „Game Over”
Pegasus zone – Islander
Kult plastiku – The Atari Mindlink
Extremalne historie
Kącik kulturalny – „Drużyna A”
Moje retro – Tomek „quaz” Drabik
Made in Poland – A.D. 2044
Historia gier wideo w Polsce (cz. V)
To było grane – Tekken
Martwa strefa – MicroProse Software Inc.
 
FELIETONY
Z dziennika gracza [Dżujo]
Fabularna tawerna [Zax]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
New Game Plus [Mielu]
Z uKosa [Koso]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Okiem maniaka [butcher]
 
STAŁE RUBRYKI
Co nowego 
Ohayo Nippon
Hyde Park
Co ja gram?!
Graczpospolita
Region Filmowy
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
PRENUMERATA zostanie wysłana w niedzielę, 26.04. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
Zapowiedź nowego numeru również na PPE.pl. Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

deus.jpg

game_designer.jpg

gry_na_ratunek.jpg

pocket.jpg

psn.jpg

wiedzmin.jpg

MKX.jpg

deus.jpg

game_designer.jpg

gry_na_ratunek.jpg

pocket.jpg

psn.jpg

wiedzmin.jpg

MKX.jpg

Odnośnik do komentarza

Eh..jednak jest :( Dobrze że chociaż go ocenzurowaliście, zabawnie wygląda tekst, w którym praktycznie co drugie słowo jest ocenzurowane (Chociaż nie wszystkie przekleństwa ocenzurowano :) ) ale niech tam, niema co kruszyć kopii o pół strony, po przejrzeniu na szybko, Retro jak zwykle ciekawe, tylko przy artykule o Microprose  jest mały błąd, zamiast screenu z Civilization jest z Colonization

Odnośnik do komentarza

Eh..jednak jest :( Dobrze że chociaż go ocenzurowaliście, zabawnie wygląda tekst, w którym praktycznie co drugie słowo jest ocenzurowane (Chociaż nie wszystkie przekleństwa ocenzurowano :) ) ale niech tam, niema co kruszyć kopii o pół strony, po przejrzeniu na szybko, Retro jak zwykle ciekawe, tylko przy artykule o Microprose jest mały błąd, zamiast screenu z Civilization jest z Colonization

No niby nie ma ale...wywalcie go jak mozecie
Odnośnik do komentarza

"TRAILERY MAJĄ TO DO SIEBIE, ŻE BARDZO CZĘSTO SĄ ULEPSZANE PRZEZ AUTORÓW"

Czaisz typie?! Ulepszane są, te trailery! Ulepszane są! Tyle lat w nieświadomości i dopiero jakis koleś z jutuba musiał mi tę prawdę na  łamach PE odkryć!

Czy naprawdę musicie iść dalej w tę żenadę z panem jutuberem? Jego wynurzenia sa coraz bardziej groteskowe.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Eh..jednak jest :( Dobrze że chociaż go ocenzurowaliście, zabawnie wygląda tekst, w którym praktycznie co drugie słowo jest ocenzurowane (Chociaż nie wszystkie przekleństwa ocenzurowano :) )

Sam przeklinam, ale nie chcę w PE czytać "kur.wa" zamiast przecinku.

Proszę Was o zrobienie ankiety dot. wieku czytelników: i na forum i na PPE - ot, tak dla porównania. Bo mam wrażenie, że ten jutuber jest już 3eci miesiąc w PE, mimo, że na forum nikomu się to nie podoba.

Odnośnik do komentarza

"TRAILERY MAJĄ TO DO SIEBIE, ŻE BARDZO CZĘSTO SĄ ULEPSZANE PRZEZ AUTORÓW"

Czaisz typie?! Ulepszane są, te trailery! Ulepszane są! Tyle lat w nieświadomości i dopiero jakis koleś z jutuba musiał mi tę prawdę na łamach PE odkryć!

Czy naprawdę musicie iść dalej w tę żenadę z panem jutuberem? Jego wynurzenia sa coraz bardziej groteskowe.

Mam wrazenie, ze wiekszosc hejtuje Macka absolutnie tylko i wylacznie dla zasady, bo robi program dla gimbazy. Ten post, bez urazy, jest tego dobitnym przykladem, bo czepiasz sie cytatu, ktory... nie pochodzi z jego wpisu. To jak bylo? "O, ale cytat, idealnie pasuje, zeby sie dowalic", tylko zabraklo czasu, aby wpis przeczytac. Ciekaw jestem, ile hejtujacych przeczytalo chociaz jedna notke, bo od 3 numerow nie moge skojarzyc jednego merytorycznego odniesienia sie do headshota.

Odnośnik do komentarza

Ja hejtuję dla zasady:), po prostu nie podoba mi się w PSX Extreme ten idiota i nie chcę go tam. Nie muszę go nawet czytać, ale po prostu drażni mnie jego widok.

To tak jakby w Twój Weekend, pojawiła się sesja dwóch gejów. Nie oceniałbym, że ci panowie ładnie wyszli, że są świetnymi modelami, tylko miałbym w głowie CO TO TU ROBI? I takie samo mam wrażenie, jak czytam, że kolejny miesiąc i mimo hejtu na forum, gość dalej jest w PE. Brakuje jeszcze tematu na forum "Czy ten jutuber musi pisać?".

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ojej, teraz każda próba krytyki to hejtowanie. Jaka wygodna forma ucięcia niewygodnej dyskusji.

Tak, Perez  zadałem sobie trud zgłębić wypociny p. Macieja, i wciąz twierdzę, że obok bełkotliwej formy idzie kompletny brak treści. Nie wiem, co rozumiesz jako "merytoryczne odniesienie"? Próba analizy Headshota w formie rozprawki, z obowiązkowym "co miał na mysli autor"? Moim zdaniem tam nie ma czego analizować, ale oczywiście nie bronie nikomu doszukiwać sie w tej grafomanii objawienia, intelektualnych prowokacji i takich tam. Co kto lubi

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.