Skocz do zawartości

Torment: Tides of Numenera


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

McComb twierdzi, że przechodząc sam główny wątek, nie skupiając się zbyt mocno na dialogach i poznawaniu świata trzeba liczyć na około 25 godzin. Można założyć, że na całość wyjdzie około 50-60 godzin.

 

O trudność bym się nie martwił. Nawet jeśli nie ma jakiegoś poziomu odpowiedniego dla osoby zainteresowanej samą opowieścią, to easy raczej nie będzie problemem. Do tego dochodzi fakt, że można praktycznie uniknąć walki.

 

edit: EDGE wystawił Tormentowi 8.

 

I'm also very excited by Torment, having read the review: all of the praise makes it sound like exactly the sort of game I want, and even the criticism at the end of the review makes it sound brilliant to me: it is criticised as needing a "self-motivated player to get the most out of [it]... not everyone will gel with the game's heady high concept - and its text-hevy manner of expressing it - or enjoy the process of bringing those interweaving threads together"  and not having "the most accessible elements of a traditional fantasy story, such as an obvious villain or clear stakes. The Last Castoff isn't, despite their provenance, particularly special. There are lots of castoffs... and that's the point, but it's a less grabby jumpingon-on point for a new or unconvinced player than 'Slay the Dragon'".

 

In short, its story is deep, complex and doesn't pander. Sounds brilliant!

 

Jeśli tak mają wyglądać "wady" tej gry, to powinien być hit. ;)

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Takie wersje, w dodatku w przyzwoitej cenie, można brać w ciemno. Sam z początku zastanawiałem się nad cyfrówką, tak jak w przypadku wszystkich gier, ale dla Tormenta warto zrobić wyjątek.

 

16708201_1603354743013377_28251960587772

 

BTW, premierowy patch dla pudełkowych wersji konsolowych waży 8 GB.

 

edit2: Mapka

 

C5h09U8XEAExCqj.jpg

Edytowane przez Bigby
Odnośnik do komentarza

Tak się zastanawiam, może macie na ten temat jakieś przemyślenia - czy tej gry może zabraknąć w wersji fizycznej po premierze? Na razie niby jest dostępna, ale nie orientuję się, jak to jest z takimi tytułami. 

 

Bo sytuacja jest taka, że chciałem w tego Tormenta kiedyś zagrać, ale ani nie mam na razie PS4, na którym planuję to zrobić, ani nie miałem zamiaru grać teraz, bo Zelda, a potem Persona. 

Edytowane przez Elanczewski
Odnośnik do komentarza

zagraj na pc. serio. czcionka na tv bedzie albo za mała, albo ze względu na ilość tekstu bankowo zajmować miejscami zbyt dużo miejsca na ekranie. nie bez powodu oryginał był postrzegany jak klasyczna, tekstowa przygodówka. ogółem nam wrażenie, że z tego powodu część graczy odbije się od tego tytułu, w wersji konsolowej.

Odnośnik do komentarza

To bardziej przygodówka niż rpg bo można uniknąć walki i liczą się przede wszystkim dialogi. Nie będzie to gra dla przeciętnego konsolomaniaka.

 

Anulowałem kolekcjonerke i zamówiłem zwykłą wersje. Jednak wyrosłem z niepotrzebnych dodatków które i tak na zlocie bym rozdawał. Samo wydanie day one wystarczy i ma to co mnie interesuje poradnik i mape.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam nadzieje, ze mi podejdzie gra bo właściwie widziałem tylko jakiś jeden nic nie wnoszący filmik i jedyne czym mnie ta gra zajarala to ta wizja przyszłości. XD W PT nawet nie grałem choć jak byłem szczylem to podobała mi się okładka boxa i prosiłem ojca by mi kupił, ale był nie ugiety ;(

Odnośnik do komentarza

zagraj na pc. serio. czcionka na tv bedzie albo za mała, albo ze względu na ilość tekstu bankowo zajmować miejscami zbyt dużo miejsca na ekranie. nie bez powodu oryginał był postrzegany jak klasyczna, tekstowa przygodówka. ogółem nam wrażenie, że z tego powodu część graczy odbije się od tego tytułu, w wersji konsolowej.

Nie no, jakbym miał peceta, który to pociągnie, to bym się nie pytał o wersję PS4 xd Już się przejechałem na Divinity, które chodziło mi w stabilnych 15 klatkach na sekundę i zmarnowałem tylko kasę. W oryginał grałem (cisnąłem na PC w cholerę lat), to się raczej od tego nie odbiję, bo czcionka za mała. Zwłaszcza że oryginał uważam za jedną z lepszych gier w ogóle. Najwyżej usiądę pół metra przed ekranem jak za czasów Pegasusa :D

 

Raczej zastanawiałem się, czy to nie za fajna edycja (cena, dodatki), by jej zabrakło, a nikt jej potem nie odsprzedawał. Nie orientuję się w rynku gier konsolowych poza tymi na Nintendo. Nie lubię kupować na zapas, bo kilka takich gier mi już leży, no ale jak ma jej potem nie być i miałbym brać cyfrę za tę samą cenę...

Odnośnik do komentarza

Anulowałem preoder. Wydanie mi się podobało, bo było spoko i kosztowało 128zł- PC w empiku. 

Ale to nie jest gra na 8 czy 20h + to bardziej książka niż gra. Nie mam 15 lat żeby siedzieć przed ekranem monitora pół dnia, a cykanie godzinę co 2 dzień to gra mija się z celem. Skyrima tak męczyłem i czekał na końcowe napisy 5 lat :obama: Dlatego odpuściłem. 

Ale wpadnę poczytać wrażenia innych. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Raczej zastanawiałem się, czy to nie za fajna edycja (cena, dodatki), by jej zabrakło, a nikt jej potem nie odsprzedawał.

 

Czy Tormenta miałoby zabraknąć potem raczej wątpie, to nie jest gra na którą każdy się rzuci pomimo swojej reklamy to nie Wiedźmin z kartami gwinta.

Odnośnik do komentarza

Tak się zastanawiam, może macie na ten temat jakieś przemyślenia - czy tej gry może zabraknąć w wersji fizycznej po premierze? Na razie niby jest dostępna, ale nie orientuję się, jak to jest z takimi tytułami. 

 

Z jakimi? Fundowanymi na kickstarterze? W sumie podobną sytuację miało Wasteland 2 The Director's Cut, ale najwyraźniej ktoś to kupił, skoro później nie miałem problemów ze znalezieniem używki na allegro :)

Odnośnik do komentarza

Z tego co zauważyłem, to jedynie z Divinity: Original Sin (wersja PC) był taki problem. Na premierę kosztowało w pudełku 60-70 zł, a niedługo potem same cyfrówki po 150-200 zł. Teraz chyba też jest podobnie. Chociaż fakt faktem, gra ma już prawie 3 lata.

 

edit:

https://www.youtube.com/watch?v=ZtB_pN2YVkg&feature=youtu.be&a

Edytowane przez Bigby
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...