Skocz do zawartości

Fotel do 1000zł


ppibo1

Rekomendowane odpowiedzi

gamingowych nie polecam, jeszcze sztuczna skora. Lepiej za 1000zl kupic typowo biurowy, ergonomiczny fotel z profilowaniem ale bez przymierzania sie nie obejdzie wiec zakup przez net to typowa gra w ciemno. Profi fotele ergonomiczne maja mase ustawien pod twoje cialo wiec przymierzenie i regulacja aby nie wyrzucic kasy w bloto jest raczej obowiazkowa. W innym wypadku to lepiej isc do meblowego sklepu i kupic za kilka stowek po prostu zwykle fotel dla prezesa.

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem jakiś czas temu http://www.profim.pl/produkty/rodzaj-produktu/krzesla-pracownicze/raya/model-obrotowy, wypasioną wersję z regulacją prawie wszystkiego i polecam. W pracy od 1,5 roku mam ten sam model, tyle że niższą opcję,z mniejszą możliwością regulacji i bardzo wygodnie się siedzi. Wygląda normalnie (myślałem nad jakimś fotelem DX-Racer, ale wygląd mnie odrzuca, to nie samochód tylko biurko w końcu), no i rodzima, porządna firma.

Wydaje mi się, że jeżeli spędzasz sporą część dnia przy biurku to warto jednak zainwestować w jakiś w miarę porządny fotel, kręgosłup Ci za to podziękuje (chociaż tak czy siak siedzenie za długo nie jest dobre). Oczywiście najlepiej było by gdybyś miał możliwość przetestowania fotela przed zakupem, zwłaszcza przy takich kwotach, każdy ma jednak swoje preferencje a szkoda potem bawić się w zwroty.

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

Moje kilkunastoletnie już krzesło obrotowe jest na wykończeniu. Pęknięcia z przodu od spodu, a podłokietniki odleciały mocno na boki. Ogólnie bida i źle już się na tym siedzi. Myślę nad czymś nowym. Może coś takiego:

http://allegro.pl/fotel-biurowy-obrotowy-racer-rs-tilt-krzeslo-i6080173344.html#thumb/4

Wygląda naprawdę spoko, połączenie czerni i czerwieni u mnie zawsze na propsie i chyba pasuje do wystroju mojej jaskini. Plus za pełne oparcie pleców.

 

Mam do wydania te max 300-350zł. Pytanie czy warto?

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Sam mam Dx racera już troche czasu i śmiało moge polecić, nie widać nic zniszczenia po takim czasie, jakość wykonania super!

Wcześniej miałem zwykły za 400zł, po przesiadce na DX Racera na początku bolały mnie plecy po już 2h siedzenia i przeszło to gdzieś po 4-5 dniach, w pewnym momencie nawet zastanawiałem sie czy nie zwrócić, widać plecy musiały sie przyzwyczaić, wygodny bardzo i mase regulacji ma :)

Odnośnik do komentarza

Sprawdź też Ikea Markus jeśli masz taką możliwość. 

 

O, to coś w moim zasięgu i wygląda nawet nieźle. Wielkie dzięki :) 

 

Sorka panowie, ale nie stać mnie na wydanie 1000zł+ na fotel, dla mnie to kupa hajsu, więc wszystkie DX Racery itp., niestety muszą pozostać dla mnie ciekawostką.  :sorry:

Odnośnik do komentarza

Mam DX Racera i Ikea Markus. Obydwa są wygodne. Obydwa mają wystarczająco wysokie plecy żeby głowę oprzeć. Obydwa są w wersji skórzanej i materiałowej. Obydwa są dobrze wykonane. 

Z różnic to na korzyść Racera:

- regulowane podłokietniki, niby (pipi) ale dzięki temu mogę sobie wjechać pod biurko, odchylić plecki i siedzę jak panisko ( chociaż jak komuś bardzo przeszkadzają w Markusie to można je odkręcić )

- no właśnie odchylane plecki, mój ma do 130 stopni, aż tyle nie używam ale do ww niezbędne.

 

Tylko że jest 500zł droższy niż Markus. Czy warto za te 2 rzeczy dopłacać? Moim zdaniem nie.

Generalnie ciężko znaleźć dobry tani fotel. Sam szukałem przez 1,5 roku bo nie chciałem gówna kupić. Poza Markusem raczej nic nie ma. Chyba że jakiś no-name się trafi w jakimś meblowym ale te co ja widziałem to same padaki. Droższe może i byłyby lepsze ale ceny zaczynają się od około 2000zł. Dodatkowo ergonomiczne to nie zawsze wygodne. Większość czasu przy biurku wolę się rozwalić niż żeby mnie ergo fotel naprostowywał.

 

Można jeszcze pokombinować i kupić jakiś fotel samochodowy, dorobić sobie jakąś podstawę wg uznania i pewnie będzie najwygodniej.

 

Kiedyś miałem przy biurku zamiast zwykłego fotela, też z Ikei, fotel MUREN. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70299025/#/70299025

Dokręciłem mu nóżki ( dostępne w każdym markecie ) i było za(pipi)iście. Jakby dla kogoś był za niski to można kawał dechy między nóżkami zamontować i dopiero kółka. Niestety musiałem później poprzestawiać, ze względu na dziecko, i już nie miałem na niego miejsca. Jednak czeka na lepsze czasy.

Odnośnik do komentarza

 

Sprawdź też Ikea Markus jeśli masz taką możliwość. 

 

O, to coś w moim zasięgu i wygląda nawet nieźle. Wielkie dzięki :) 

 

Sorka panowie, ale nie stać mnie na wydanie 1000zł+ na fotel, dla mnie to kupa hajsu, więc wszystkie DX Racery itp., niestety muszą pozostać dla mnie ciekawostką.  :sorry:

 

Modele dostępne w Agata Meble kosztują ok 800-850 złotych. Z tego co piszesz w pierwszym poście powinny pasować Ci oba. Jeden model jest materiałowy, drugi pseudo skóra.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli ktoś poleca fotel Muren do siedzenia przy biurku to przykro mi ale musi być tygrysem Kennym.

Jak ze wszystkim w życiu, zależy od wielu czynników. Byś usiadł w takiej konfiguracja jak ja miałem to byś inaczej gadał. Jak znowu sobie tak ustawię to Cię zaproszę i wtedy się wypowiesz. Moja żona ( jak pierdolnięta by nie była ) też potwierdza wygodę tego ustawienia. 

Odnośnik do komentarza

Miałem coś napisać w sprawie fotela. Zamówiłem sobie (czas oczekiwania ok 3 tygodnie), w Lobosie: http://www.profim.pl/produkty/kolekcja/lightup-1/model-obrotowy

 

Wziąłem taką bardziej dopakowaną wersję, z tapicerką lepszej klasy i prawie wszystkimi możliwymi mechanizmami jakie ten fotel posiada. Siedzi się na nim dobrze (sprawdziłem w sklepie), no i wykonanie naprawdę solidne.

 

Cenowo wyszło trochę ponad budżet, no ale próbowałem też tańsze modele i na żadnym nie siedziało mi się tak wygodnie jak na tym więc... 1110zł brutto wyszło dokładnie, ale można, przy odpowiedniej konfiguracji zejść do poziomu 1000zł. Za 3 tygodnie, jak już będę go miał w domu i trochę na nim posiedzę dłużej to mogę coś jeszcze napisać (jak ktoś będzie zainteresowany).

 

Sprawdzałem też fotele firmy Bejot (Partner i Jott), ale jakieś takie meh. Jedno troszkę za niskie oparcie, drugie za twarde siedzisko. Siedziałem też na Profim Raya i Veris, ale również były pewne ale... w pierwszym przypadku - niewygodne oparcie, w drugim - cena (najtańszy 1200 netto). Chociaż na Verisie siedziało się kozacko - wysokie oparcie i do tego zagłówek. Dodam, że mam jakieś 182cm wzrostu.

 

Tak z grubsza to tyle. Może ktoś skorzysta z tego wpisu i z moich wojaży za fotelikiem w tym tygodniu. :lapka:

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.