Skocz do zawartości

Fotel do 1000zł


ppibo1

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem polecanego tu wcześniej przez kogoś Markusa z z Ikei (wersja czarna, skórzana) i jak na razie jestem niezwykle kontent  :good2: Co prawda moszczę się na nim dopiero od wczoraj, ale już mogę powiedzieć, że jest o niebo wygodniejszy od mojej poprzedniej, plastikowej padaki. Początkowo miałem małe problemy z wyregulowaniem oparcia i wysokości pod siebie, ale już jest okej i teraz siedzę jak jakiś prezes :D Nawet po kilku godzinach siedzenia bez przerwy nie czuć żadnego dyskomfortu, tylko wygodną miękkość. Jeśli ktoś szuka sensownego fotela w pułapie poniżej 1000zł to chyba niczego lepszego obecnie nie znajdzie. Wiem, że dla wielu, w tym i dla mnie te 6-6,5 stówy to i tak może być sporo, ale to mebel na lata i moim zdaniem naprawdę nie warto cebulić na czymś, co posłuży nam przez dobre kilkanaście następnych lat, a przynajmniej ja tak planuję.

 

Fotel jest naprawdę solidnie wykonany, aczkolwiek pamiętać należy, że za tym idzie jego masywność, wysokość i ciężar - z tego co widzę w całej konstrukcji plastikowe są jedynie kółka. Cała reszta to stal, skórzane obicia i "siatkowane" oparcie. Bydlak swoje waży, ale przynajmniej czuć, że to nie jakaś licha tandeta i tak być powinno. :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Nie wiem czy ma sens przerabianie typowego fotela kubełkowego z samochodu na fotel biurowy do codziennego siedzenia. W samochodzie mają one trochę inne przeznaczenie, bo głównie chodzi o trzymanie w zakrętach, w domu raczej zakrętów zbierać nie będziesz, a wypełnienie takich foteli nie należy do najwygodniejszych (choć nie wiem do końca o jakim Ty mówisz). Wydaje mi się, że jednak te gamingowe dobrze by się sprawdzały, bo przeznaczone są do dłuższego przesiadywania. Siedzisko ustawione jest równolegle do podłoża. Kuzyn niedawno kupił któryś z tej firmy: https://www.akracing.pl/index.php?id_kat=001002 . Nie pamiętam dokładnie który model. Siedziałem na nim chwilę i czułem się jakoś tak lekko na nim. Pozytywnie bardzo. Tak więc przyznam, przerabianie samochodowego fotela kubełkowego to pomysł dość ambitny, ale czy rezultat będzie odpowiedni..?

 

 

Edytowane przez Sabidon234
Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

W olsztynie trudno o sklep z dobrymi fotelami. Byłem w kilku i wybór tragiczny w większości jakieś rozlatujące się fotele za 150 zł lub fotele "prezesa" ze skóry. Chciałbym coś nie ze skóry maks do 800 zł coś znajdę gdzieś w necie. Może coś co polecacie? Skóry nie chcę bo obecny fotel (mam go długo to fakt) od dawna się ściera właśnie skóra.  Fotel do grania i pracy z możliwością wychylenia do tyłu oraz wygodnymi podłokietnikami

Odnośnik do komentarza

Żadne gamingowe gó.wna. Do 1000zł nie ma nic lepszego niż fotel Markus z IKEA. Nie dość, że 500zł za siedzisko z materiału i siatkę na plecach, to jeszcze masz 10 lat gwarancji. Niecały miesiąc temu zamieniłem DXRacera na Markusa i w życiu nie wróciłbym do gamingowego fotela. Dlaczego zamieniłem? Po 3 latach DXRacer nie nadaje się do siedzenia. Rura łącząca siedzisko z podstawą pękła. Koszt wymiany? 600zł xDDD Dostępność części zamiennych też jest fatalna. Powodzenia w wymianie pianki w siedzisku.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Kymel napisał:

Żadne gamingowe gó.wna. Do 1000zł nie ma nic lepszego niż fotel Markus z IKEA. Nie dość, że 500zł za siedzisko z materiału i siatkę na plecach, to jeszcze masz 10 lat gwarancji.

+1
@blantman
2,5 roku temu kupiłem Markusa w wersji z czarną skórą (ponoć prawdziwa, nie jakieś eko-gunwo) za 600zł. Wariant z materiałowymi obiciami w kilku kolorach do wyboru stoi chyba stówkę taniej, jak Kymel pisze, i jest sztos. Nic się nie wyciera, solidny, ciężki bydlak ze stalową ramą. Bardzo wygodne oparcie z oddychającą siatką. Siedzę na nim nieraz po 8-10h dziennie i również jestem zadowolony w opór :good:
 

Edytowane przez Frantik
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 12.10.2018 o 17:23, Hero of Orion napisał:

Po co komu fotel o sportowym profilu do siedzenia bez ruchu przed komputerem? Nie lepiej porządny biurowy fotel?

 

No to jest porządny fotel, czym się różni w użytkowaniu od "porządnego biurowego fotela"? Po prostu lecą na modzie obecnej żeby drożej wycenić. Ale patrząc po linku Siary, wcale nie tak drożej. 

 

W dniu 13.10.2018 o 11:58, Siara_iwj napisał:

https://www.e-krzeslo.com.pl/fotel-obrotowy-star-steel04-chrome-z-mechanizmem-multiblock.html

 

 

Mam ten i mocno polecam. Wygodny, wszelkie możliwe regulacje, bardzo dobry fotel, nie gejmingowy festyn. 

 

Podłokietniki masz na sztywno, w tym moim jeszcze góra dół chodzą, przesuwają się przód tył (plus tak jakby skręcają, ale akurat to trochę bez sensu).

Nie żebym bronił czy wciskał komuś. Ja kupiłem, jestem zadowolony, tyle. Nie przeszkadza mi że jest taki "agresywny" 

 

Odnośnik do komentarza

Wyceniają drożej, bo to gejmingowe jest obite plastikiem (albo według oficjalnego bełkotu marketingowego "wysokiej jakości imitacją skóry", heh). Moje to skóra, która nie ma prawa się wycierać. 

Podłokietniki w takim krześle są z  naszego punktu widzenia rzadko używane, bo ciężko trzymać tam łokcie w czasie pisania /grania na kompie, czy konsoli. Najczęściej służą do podpierania całego ciała kiedy człowiek wstaje albo zmienia pozycję, a wtedy sztywne są lepsze, bo mniej elementów może się poluzować i nie lata wszytko na boki. 

 

Rozwrzeszczany marketing rodem ze Stanów z lat 90 skutecznie odstręczył mnie od zakupu takiego fotela kilka lat temu i nie żałuję. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.