Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Fotel do 1000zł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 M.Bizon24

M.Bizon24

always helpful

• Użytkownicy
  • 5254 postów

Napisano 09 April 2016 - 16:31

Wygodnie nie znaczy poprawnie i zdrowo. Wiem coś o tym bo sam siedziałem na różnych wygodnych leżakach i potem pól roku miałem problem z plecami. Na dłuższą metę taki fotel do dziennego pokoju nie jest dobry do siedzenia przy biurku przy kompie.
  • 0

#22 markus29

markus29
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 09 April 2016 - 18:50

Sprawdź fotele biurowe firmy Nowy Styl. Modelu nie polecę bo to zależy od człowieka ale do 1000pln znajdziesz coś fajnego z dobrą regulacją m. In głębokości siedziska
  • 0

#23 Figaro

Figaro
  • Użytkownicy
  • 16734 postów

Napisano 09 April 2016 - 18:53

Ja chciałbym te fotele, które mieli we Friendsach.

• 0

#24 ireniqs

ireniqs
  • Użytkownicy
  • 2304 postów
  • SkądRzeszów
  • PSN IDiRReK
  • Nintendo IDireniqs
  • Steam IDireniqs

Napisano 09 April 2016 - 19:06

Również w tygodniu jadę po jakiś nowy fotelik. Może coś od Profim się znajdzie? Dam znać jak już załatwię sprawę.

Użytkownik ireniqs edytował ten post 09 April 2016 - 19:06

• 0

#25 ireniqs

ireniqs
  • Użytkownicy
  • 2304 postów
  • SkądRzeszów
  • PSN IDiRReK
  • Nintendo IDireniqs
  • Steam IDireniqs

Napisano 14 April 2016 - 17:25

Miałem coś napisać w sprawie fotela. Zamówiłem sobie (czas oczekiwania ok 3 tygodnie), w Lobosie: http://www.profim.pl.../model-obrotowy

Wziąłem taką bardziej dopakowaną wersję, z tapicerką lepszej klasy i prawie wszystkimi możliwymi mechanizmami jakie ten fotel posiada. Siedzi się na nim dobrze (sprawdziłem w sklepie), no i wykonanie naprawdę solidne.

Cenowo wyszło trochę ponad budżet, no ale próbowałem też tańsze modele i na żadnym nie siedziało mi się tak wygodnie jak na tym więc... 1110zł brutto wyszło dokładnie, ale można, przy odpowiedniej konfiguracji zejść do poziomu 1000zł. Za 3 tygodnie, jak już będę go miał w domu i trochę na nim posiedzę dłużej to mogę coś jeszcze napisać (jak ktoś będzie zainteresowany).

Sprawdzałem też fotele firmy Bejot (Partner i Jott), ale jakieś takie meh. Jedno troszkę za niskie oparcie, drugie za twarde siedzisko. Siedziałem też na Profim Raya i Veris, ale również były pewne ale... w pierwszym przypadku - niewygodne oparcie, w drugim - cena (najtańszy 1200 netto). Chociaż na Verisie siedziało się kozacko - wysokie oparcie i do tego zagłówek. Dodam, że mam jakieś 182cm wzrostu.

Tak z grubsza to tyle. Może ktoś skorzysta z tego wpisu i z moich wojaży za fotelikiem w tym tygodniu. :lapka:

Użytkownik ireniqs edytował ten post 14 April 2016 - 17:28

• 0

#26 Frantik

Frantik
  • Użytkownicy
  • 908 postów

Napisano 08 June 2016 - 12:08

Kupiłem polecanego tu wcześniej przez kogoś Markusa z z Ikei (wersja czarna, skórzana) i jak na razie jestem niezwykle kontent  :good2: Co prawda moszczę się na nim dopiero od wczoraj, ale już mogę powiedzieć, że jest o niebo wygodniejszy od mojej poprzedniej, plastikowej padaki. Początkowo miałem małe problemy z wyregulowaniem oparcia i wysokości pod siebie, ale już jest okej i teraz siedzę jak jakiś prezes :D Nawet po kilku godzinach siedzenia bez przerwy nie czuć żadnego dyskomfortu, tylko wygodną miękkość. Jeśli ktoś szuka sensownego fotela w pułapie poniżej 1000zł to chyba niczego lepszego obecnie nie znajdzie. Wiem, że dla wielu, w tym i dla mnie te 6-6,5 stówy to i tak może być sporo, ale to mebel na lata i moim zdaniem naprawdę nie warto cebulić na czymś, co posłuży nam przez dobre kilkanaście następnych lat, a przynajmniej ja tak planuję.

Fotel jest naprawdę solidnie wykonany, aczkolwiek pamiętać należy, że za tym idzie jego masywność, wysokość i ciężar - z tego co widzę w całej konstrukcji plastikowe są jedynie kółka. Cała reszta to stal, skórzane obicia i "siatkowane" oparcie. Bydlak swoje waży, ale przynajmniej czuć, że to nie jakaś licha tandeta i tak być powinno. :)

• 0

#27 Andreal

Andreal

<3 Czarnystok

• Użytkownicy
  • 4792 postów

Napisano 08 June 2016 - 13:25

Wiecie co, niedawno będąc u mechanika siedziałem na fotelach zrobionych z typowych samochodowych i pomyślałem sobie: taki fotel chętnie sprawię sobie do grania, tylko stelaż dorobić. Pomysł wart rozważenia.

• 0

#28 Sabidon234

Sabidon234
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 19 September 2016 - 22:43

Nie wiem czy ma sens przerabianie typowego fotela kubełkowego z samochodu na fotel biurowy do codziennego siedzenia. W samochodzie mają one trochę inne przeznaczenie, bo głównie chodzi o trzymanie w zakrętach, w domu raczej zakrętów zbierać nie będziesz, a wypełnienie takich foteli nie należy do najwygodniejszych (choć nie wiem do końca o jakim Ty mówisz). Wydaje mi się, że jednak te gamingowe dobrze by się sprawdzały, bo przeznaczone są do dłuższego przesiadywania. Siedzisko ustawione jest równolegle do podłoża. Kuzyn niedawno kupił któryś z tej firmy: https://www.akracing...p?id_kat=001002 . Nie pamiętam dokładnie który model. Siedziałem na nim chwilę i czułem się jakoś tak lekko na nim. Pozytywnie bardzo. Tak więc przyznam, przerabianie samochodowego fotela kubełkowego to pomysł dość ambitny, ale czy rezultat będzie odpowiedni..?

Użytkownik Sabidon234 edytował ten post 20 September 2016 - 09:15

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0