Skocz do zawartości

Fallout 4


luk_ash

Rekomendowane odpowiedzi

Nie grałem w poprzednie Fallouty, więc nie mam porównania. Każde z tych DLC jest spore i wprowadza coś nowego.

Automatron - zabawa i walki z robotami. Finalnie "zwiedzanie" większego budynku.

Far Harbor - dodatkowa wyspa do zwiedzania z nowymi stworami do walki,

Vault-Tec Workshop - całkiem ciekawa lokalizacja i zarządzanie nią :)

Nuka-World - wesołe miasteczko i produkcja Nuki :)

Odnośnik do komentarza

Kto by pomyślał, że ten nowy poziom trudności tchnie pierwsze życie w ten tytuł? Gra z miernego RPG z fajnym systemem walki stała się prawdziwym survivalem. Grałem dzisiaj z 4 godziny i nawet nie ruszyłem pierwszego questa tylko czyszczę las chatka po chatce w poszukiwaniu lepszego eq i podbijaniu postaci. Latanie od waypointa do waypointa tu nie przejdzie.

 

Fajnie, że oprócz trudniejszych starć mamy też dodatkowe efekty jak senność, głód, pragnienie czy choroby. Dodatkowo zmniejszony udźwig sprawia, że zarządzanie ekwipunkiem staje się istotnym elementem rozgrywki. Zacząłem również korzystać z większej ilości przedmiotów niż dotychczas (gotowane żarcie dla buffów i samego pożywienia bez radiacji czy narkotyki dla przyjemności xD). Dostałem teraz prawdziwy wasteland gdzie niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem a o surowce bardzo ciężko.

 

No i najważniejsze, zapisywać można tylko podczas snu, dlatego często stajemy przed dylematem czy wracać już do bazy czy jeszcze zerknąć co czai się za rogiem. To samo czyni każde starcie emocjonujacym bo stoimy przed oczami z utraceniem jakiegoś tam progresu. Kilka sytuacji z tych paru godzin gry:

- namierzyłem grupke psów i zacząłem do nich strzelać, w międzyczasie nastała mgła, a że już była noc to słyszałem tylko ich tupanie bo widoczność praktycznie zerowa. Stres i ucieczka na jakiś wyższy punkt niestety nic nie dały bo zostałem rozszarpany

- walczyłem z jakimś robactwem i stwierdziłem, że sprawdzę co jest dalej. Wyskoczyło na mnie kilku raiderów, dość długa wymiana ognia, zużyte kilka steampaków, zraniona ręka, utrudnione celowanie, kończąca się amunicja. Zostały mi 2 naboje w shotgunia i ostatni raider. Prawie zero hp, ale wysłałem dogmeata, żeby odwrócił jego uwagę. Skradam się mu za plecy i dwie ostatnie kule kończą potyczkę, sprawdzam ich obóz zestresowany czy to wszystko a tam materac :banderas:

- biegne sobie koło jeziorka i zbieram jakieś grzyby po czym wchodze na jaja mirelurkow. Wyskakuje kilka szwagrów z wody i gaszą mnie na strzała

- wracam po splądrowaniu jakiegoś złomowiska do bazy. Lecę sobie na pewniaka a tu zza kamienia wybiega jeden raider. Szybka wymiana ognia i przeciwnik pada, niestety zdazyl rzucic mi granat pod nogi. Na złomowisko trzeba było wybrać się ponownie.

 

Polecam obczaić. Mi ten rodzaj rozgrywki siadł bardzo dobrze. Szkoda tylko, że survival nie naprawia czerstwych dialogów i guwnianej fabuły :frog:

eT7ndlU.jpg

 

e: jeszcze doinstalowałem sobie m.in radio vietnam. Przemierzanie wastelandu w rytm purple haze czy california dreaming :banderas:

Edytowane przez teddy
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Moge potwierdzić słowa Teddiego, sam dostałem od brata kopie F4 na PC i tak w sumie po splatynowanui gierki na PS4 mówie pogram pewno, ale nie za dużo bo są inne tytuły - po odkryciu trybu Survival aktualnie na zegarze 21h, a nawet nie dotarłem do Diamond City - no jest magia. Naprawde moża poczuć się że pustkowia dają w kość, brakująca żywność, woda, sen czy też leki na infekcje nie dają o sobie zapomnieć. Każda lokalizacja przed podejściem musi być sprawdzona i oceniona czy dam rade ją wyczyścić, czy mam wystarczającą ilość naboi, żarcia i innych rzeczy. Czujesz sie zaszczuty a byle raider zaczyna stwarzać zagrożenie. 

Tak jak mówi Teddy, chce sie współpracować ze stanowiskami, robić leki, gotować zarcie, ulepszać bronie czy też zbroje - nie ma już beztroskiego biegania po pustkowiach, nazwa zobowiązuje i  to mocno.

Edytowane przez Krzysztof Tomczak
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jesli korzystasz z oficjalnych modow udostepnianych przez Bethesde to z automatu blokujesz sobie osiagniecia, i Twoj sejv jest flagowany jako modded, wiec juz nie wrocisz z niego na normalny - radze robic backupy jak sie bawisz w mody. Ale sa tez zewnetrzne stronki takie jak nexus i zewnetrzne programy z ktorych mozna korzystac.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Panowie pytanie na temat zakończenia NUKA WORLD

 

Miałem odbić 2 osady dodatkowe dla mojego gangu ale podczas dawania łapówki 1000kapsli nagle gang mnie zaatakował i musiałem pozabijać wszystkich szefów gangu , czy to normalne ? Z jakiego powodu mogli się nagle rzucić , przez łapówke?

 

Edytowane przez SpacierShark123
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...