Skocz do zawartości

Pytania od zagubionego ;]


_White_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam brać konsolową!

 

Prawdopodobnie mnie nie znacie/ nie pamiętacie, ale byłem na tym forum już dawno... lecz pod nieco innym nickiem :). Za czasów PSX i PS2 byłem zapalonym graczem, lecz ilość obowiązków i problemy finansowe sprawiły, że kilka lat temu wypadłem zupełnie z obiegu. Teraz mogę wrócić do porzuconej pasji, w związku z czym mam kilka pytań. Pewnie wydadzą Wam się banalne, mógłbym co prawda poszukać odpowiedzi na te pytania w sieci, ale postanowiłem jednak wrócić "na stare śmieci" i zwrócić się do Was. Jeśli modzi uznają że temat powinien jednak być w dziale PS3 albo gdzieś indziej, to proszę o przeniesienie. Ok, więc jedziemy:

 

Po pierwsze, kwestia wyboru konsoli. Zastanawiam się pomiędzy PS3 a PS4, skłaniam się jednak ku tej pierwszej, po pierwsze z uwagi na ilość i jakość gier, po drugie... mam słabość do klasyków (sentymentalny się zrobiłem :/), a z tego co wiem na PS3 istnieje możliwość ściągania gier PSX'owych na dysk (usługa PSN). Czy faktycznie permanentnie brakuje tej opcji na PS4, czy jest ona dopiero w planach...?

 

Po drugie, na co zwracać uwagę przy kupnie konsoli (PS3)? Czy są modele mniej/bardziej awaryjne? Czy lepiej sięgnąć po wersję klasyczną, czy jakąś wersję slim? Czy lepiej celować w nowy egzemplarz czy używany?

 

Po trzecie, kwestia tv. Kineskop odpada, przymierzam się więc do kupna jakiegoś niewielkiego LCD (około 32 cali). Na co powinienem zwracać uwagę przy kupnie? Jakie firmy/modele polecacie, a od jakich trzymać się z daleka?

 

Po czwarte, PES czy Fifa? :D

 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam!

Edytowane przez _White_
Odnośnik do komentarza

W telewizorze "do gier" bardzo ważny jest input lag. Warto zwrócić uwagę na to by był możliwie jak najmniejszy. Z tego co pamiętam seria Sony W7 nie ma sobie równych w tej kwestii.

 

http://hdtvpolska.com/topic/32700-test-lcd-led-sony-kdl-42w705b-sony-kdl-32w705b-sony-kdl-50w705b-w705b-w706b-w705-w706/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

1. Ja bym brał PS4, ale jak nie miałeś plejaka trzeciego, to ... nic nie szkodzi, bo sporo tytułów wyjdzie zremasterowanych z PS3 w 1080p i 60 klatkach :). Choćby i seria Uncharted, God of War 3, wyszło GTA V, czy The Last of Us.

2. Konsole najlepiej brać nową, na gwarancji, stare modele PS3 często padały (tzw. YLOD, czyli świeci Ci się żółta dioda i sprzęt nadaje się do wyrzucenia). W nowszych jest już ok, ale... najlepszym modelem był pierwszy, z wsteczną kompatybilnością z PS2. Później to wykastrowali, ale dalej ten model najładniej wyglądał. Potem wyszła Slimka, która wyglądała już tandetniej, a dziś już tylko kupisz, takie gów.no:

ps3_landing_promo_img_br.png

Wygląda jak Pegasus. 12GB i 679 zł? 12 GB, to podejrzewam, że nawet Gran Turismo 6 (bo tam patche tyle zajmują) na tym nie odpalisz. Dlatego, jak już, to najlepiej brać 500GB, a tu już cena wynosi jakieś 999zł. Kolejny powód, by lepiej dopłacić i grać na najnowszej generacji, na PS4: czytać w gazetach świeże recenzje gier, które możesz kupić, hype'ować tytuły razem z użytkownikami forum:), a nie w 2015 roku grać w starocie. Wiesz... biblioteka PS3 jest bardzo duża, jak wyszedłeś "z grania", to grafika będzie Cię jarała, ale jak chcesz się wciągnąć na nowo z gierkami, to lepiej kup od razu PS4, to będzie zakup na lata, a nie kupno martwej konsoli.

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Coś ty palił grzybiarz? 

Człowiek bez złych nawyków, świeży w temacie past-genów, a ty mu  z next-genem wyjeżdżasz?

 

Bierz PS3, podstawowy atut to cena gier - grosze, remastery na PS4 swoje jednak kosztują.

 

Co do podniecania się nowymi grami z ludźmi z forum to już wolę cieszyć się z grania w "stare" gierki na poprzednich kalkulatorach.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi Panowie! Powiedzcie mi jak to jest z tymi klasykami z PSX'a. Naprawdę tylko na PS3 ta opcja jest możliwa? O ile faktycznie na gry takie jak Arkham City, GT6 czy MGS4 mam niezłą chrapkę, to jednak opcja powrotu do dzieciństwa i klasyków z lat 90 jest dla mnie bardzo kusząca. Dlatego chyba wybiorę PS3.

 

Czy dysk zewnętrzny do konsoli można dokupić bezproblemowo jeśli na wbudowanym zabraknie miejsca? Tak z ciekawości pytam, bo "za moich czasów" to w konsolę wkładało się grę i nic więcej nie trzeba było do szczęścia. :) Ile miejsca przeciętnie zajmuje jakiś klasyk z PSN? Naprawdę potrzeba aż 500 gb na to wszystko?

Odnośnik do komentarza

Z tego co mi wiadomo, to gierek z PSXa nie odpalisz na PS4.
Podobno ma coś ruszyć, ale nie wiadomo:
http://www.pssite.com/news-31904-playstation_4_ze_wsparciem_dla_gier_z_playstation_i_playstation_2_w_1080p.html
Od siebie dodam, że na tv LCDku,gry z PSXa wyglądają dość biednie. Brakuje im rozmycia, bo krawędzie walą po oczach. 
Nie wiem, dlaczego Sony ma z tym taki problem, a na emulatorze epsxe odpalasz Antialiasing, bumpmapping i inne wodotryski, dzięki którym gry z PSXa wyglądają w 1080p całkiem znośnie.
Jeżeli wybierzesz PS3, to tutaj bez problemu odpalisz swoje płyty z PSXa, bądź też zakupisz na markecie (PlayStation Store). Tyle, że Sony się ceni i w dobie tytułów mibilnych za 0,89 ojro, tam kupisz gierki za ok 25 zeta.

Ja w swojej konsoli mam chyba 160GB i dawałem radę. Tyle, że teraz masz w sklepie model SuperSlima z 12GB (Wbudowane, bez dysku), lub 500GB (niby są jeszcze 250GB, ale coś na Allegro nie widziałem). Z tego co patrzę na Allegro to możesz znaleźć poprzedniego Slima, tylko patrz,żeby było nowe. Żadnych PS Move (kontroler ruchowy z kamerką) nie bierz, bo to niewypał, a zwiększa cenę.
Gierki na PSN zajmują różnie, są gry niezależne (tzw indie, zwane indykami:), i tutaj waga wynosi od ok 100MB, po 3GB, jak i są większe tytuły. Na PSN możesz też kupić tytuły które wychodzą na płytach, przykładowo God of War Wstąpenie zajmuje ... 40GB!. 
Do konsoli warto dokupić abonament PlayStation Plus. To taka usługa, gdzie Sony w ramach abonamentu, udostępnia Ci ze 2-3 gry za free. Gry będą działać na czas abonamentu. Całkiem opłacalne, tyle, że co lepsze tytuły już były, a wstecz pobrać nie można:)
http://www.ppe.pl/news-36115-poznalismy_oferte_playstation_plus_na_czerwiec__jest_metal_gear_solid_v__ground_zeroes.html
Oczywiście są sposoby by kupować na spółę z drugim kumplem/kontem, ale o tym się za bardzo nie mówi. :)

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o PS3 to obecnie najlepiej chyba kupić superslima 12GB i osobno dysk (SATA 2,5'') - 250GB spokojnie wystarczy jeśli nie będziesz kupował gier na PS3 w wersji cyfrowej. Klasyki z PSXa zajmują 100MB - 1,5GB (gry proste i krótkie zajmą mniej miejsca np. taki Crash 3 - 134MB, a np. wielopłytowe i długie jRPGi najwięcej np. FF7 - 1,3GB). Rozmiar gier można sprawdzić na PS Store. Gdyby zabrakło Ci miejsca możesz pousuwać stare gry i w przyszłości znów ściągnąć jak będziesz chciał w jakąś zagrać (nie ma limitu pobrań). Karty pamięci dla gier z PSX tworzysz na dysku twardym, a sejwy można kopiować na pendrive (kopia zapasowa).

Edytowane przez Czimeq
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeżeli wybierzesz PS3, to tutaj bez problemu odpalisz swoje płyty z PSXa, bądź też zakupisz na markecie (PlayStation Store). Tyle, że Sony się ceni i w dobie tytułów mibilnych za 0,89 ojro, tam kupisz gierki za ok 25 zeta.

 

 

Co masz na myśli mówiąc że odpalę płyty z PSX'a na PS3? Myślałem że jedyny sposób żeby zagrać w gry z PSX'a na PS3 to Playstation Store, a wsteczną kompatybilność miała tylko pierwsza wersja PS3...?

A co do PlayStation Store, czy wiadomo jak długo będą supportować PS3? Jakby nie patrzeć, PS4 jest już na rynku od dość dawna... 

 

Jeśli chodzi o PS3 to obecnie najlepiej chyba kupić superslima 12GB i osobno dysk (SATA 2,5'') - 250GB spokojnie wystarczy jeśli nie będziesz kupował gier na PS3 w wersji cyfrowej. Klasyki z PSXa zajmują 100MB - 1,5GB (gry proste i krótkie zajmą mniej miejsca np. taki Crash 3 - 134MB, a np. wielopłytowe i długie jRPGi najwięcej np. FF7 - 1,3GB). Rozmiar gier można sprawdzić na PS Store. Gdyby zabrakło Ci miejsca możesz pousuwać stare gry i w przyszłości znów ściągnąć jak będziesz chciał w jakąś zagrać (nie ma limitu pobrań). Karty pamięci dla gier z PSX tworzysz na dysku twardym, a sejwy można kopiować na pendrive (kopia zapasowa).

 

Ok, to wydaje się być logicznym rozwiązaniem :) A czy zamontowanie zewnętrznego dysku w nowej konsoli nie wiąże się z utratą jakiejś gwarancji?

Odnośnik do komentarza

Płyty z PSXem zadziałają na każdym modelu PS3. To emulację z PS2 wykastrowali. Ja tam kolekcjonuję sobie bibliotekę gierek z PSXa i... w sumie je odpalam na starym tv CRT i PS2 :)

Jak długo będą supportowac PS3? Na horyzoncie nie ma głośnych tytułów, raczej plejak będzie dostawał uboższe wersje z PS4. Ale takie indie gierki z PSN pewnie bedą długo wychodzić.

Zresztą masz do nadrobienia bibliotekę gier na trochę lat :)

Zmiana dysku na większy = nie tracisz gwarancji. Kupując ten najnowszy model z 12GB tak naprawdę nie masz żadnego dysku, a pamięć jest tam we flashu konsoli.

Tutaj masz nawet filmik.

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Thx grzybiarz, bardzo mi pomogłeś.

 

Wiesz co, ja ci polecilbym konsole XBOX360. Na nia jest mnostwo bardzo, ale to bardzo dobrych gier,wygodniejszy pad, chodzi o wiele plynniej i na dodatek wyjdzie jeszcze pare ciekawych tytulow np. najnowszy Rise of the Tomb Raider.

 

Pewnie tak, tylko że na XBOXie nie pogram w psx'owe klasyki takie jak Grandia, Medievil, Vagrant Story, FF7/8, Oddworld, Front Mission 3, Harvest Moon: BtN... :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.