Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie gram w Froze Wilds i mam pytanie co do głównego wątku. 

 

aby przejąć władze i zrzucić z tronu wodza plemienia, musiałem wykonać chyba 4 zadania. Ozywilem zamarznieta żyrafe oraz wykonałem jeszcze jakieś zadania łowieckie, zdobywając brązowy medal. Po tych dwóch zadaniach musiałem iść już do wodza i wyzywać go na pojedynek. Pozostałe misję przepadły?

 

 

Poza tym, najlepiej wykonany śnieg jaki widziałem w grach, niesamowicie to wygląda. Graficznie gra nic się nie postarzała, nadal zatrzymujemy się co jakiś czas i podziwiamy widoki. 

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Kmiot napisał:

Jakie w tej grze są poziomy trudności i na jakim najlepiej zaczynać?

Zaznaczę, że nie szukam powodów do frustracji, ale jakiś stopień wyzwania by się przydał, bo niweluje poczucie nudy. Rozumiem, że normal odpada? 

Pytam, bo na dniach planuję zacząć grę i nie chcę się wtedy głowić nad wyborem.

Hard jest optymalny, w sam raz żeby czerpać frajdę z walki, a przy tym uniknąć frustracji.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Kilkanaście godzin za mną i, kurczę, świetne to. Ja wiem, że to w założeniach zwykły open world z ubi-ikonkami na mapie, ale od czasu do czasu mam ochotę na taką właśnie grę, gdzie we własnym tempie czyszczę sobie teren ze szrotu. 

Póki co streszczę moje odczucia.

 

Na minus:

- mało atrakcyjne, nienaturalne i pozbawione płynności rozmowy z NPCami, voice acting też nie powala;

- poboczne misje póki co sprowadzają się do odpalenia fokusa i biegnięcie za śladem, by na jego końcu stoczyć walkę. Ich umotywowanie też jest bez polotu. Odnajdź mojego brata/córkę/dzidę/pierścień;

- walka w zwarciu to dramat;

 

Na plus:

- ogólna koncepcja i założenia stworzonego świata; wysiłek włożony w jego uwiarygodnienie, urzekające artefakty w postaci pęków kluczy ("dziwne dzwonki"), kubków i zegarków, udana fuzja natury z technologią.

- wygląd i prezencja, kolorystyka (te jesienne barwy uwielbiam). Te wszystkie ruiny, które kiedyś mogły być naszym światem i naszą codziennością, szczególne wrażenie robią znajdźki "widokówki", które nakładają na gruzy obraz tego, jak one wyglądały w przeszłości. Co prawda po RDR2 ten graficzny przepych już nie robi aż takiego wrażenia, ale chwilami bywa równie ładnie.

- maszyny; dzikie, agresywne, szybkie, mordercze. Ich design, pieczołowitość wykonania, idea słabych punktów;

- łuk i walka przy jego pomocy. Jest dynamiczna i satysfakcjonująca. Do tego przeróżne pułapki, bomby, miny, potykacze, większość znajduje zastosowanie, a wiele walk wymaga odrobiny taktycznego podejścia, zabezpieczenia drogi odwrotu gdy zrobi się gorąco.

 

Tak jak mówię, dopiero kilka wieczorów z grą spędziłem, więc w przyszłości nie wykluczam zmian w odczuciach, ale póki co bawię się przednio i aż mnie ciągnie do walki z każdą maszyną na drodze (co nie zawsze kończy się dobrze, gdy zbiegnie się ich cała ekipa).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Z tego co widzę, najlepszą metodą jest bieg na partyzanta (zanim kraby podniosą skrzynie) i liczenie na szczęście, że w międzyczasie nic nas nie wybije z rytmu w trakcie lootu, a potem do następnej skrzyni. To fajny ten "stealth trial", taki nie za bardzo stealth.

 

A lepsze włócznie to gdzieś się zdobywa? Bo nadal hasam z tą startową, ale jestem dość opóźniony w rozwoju fabuły, bo zamiast ją popychać do przodu to biegam se po mapie i zajmuję pier'dołami/zadaniami pobocznymi. Resztę uzbrojenia mam fioletową, a dzida zielona. Coś przeczuwam, że wraz z rozwojem fabuły będą dostępne lepsze?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ukończyłem grę wieki temu, dostałem kodzik na Frozen Wilds. Wklepałem i niby poza grą doszło mi do ściągnięcia 20 rzeczy. Tyle że jak wchodzę w bibliotekę kupionych, to przenosi mnie, bym zakupił grę w PSS. Natomiast w samej grze, w menu tytułowym widnieje "Zawiera Frozen Wilds". Tylko gdzie jest ten "dodatek"? Mam rozpocząć nowę grę +? Na mapie jest tylko jedna misja zaznaczona (chyba finałowa). 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz zainstalowany FW to na mapie powinieneś mieć trzy oznaczenia nowej misji (na niebiesko z tego co pamiętam). Jeden na północy przy Kurhanie, drugi przy Wieży Dnia i trzeci przed Miastem Słońca. Każdy z nich rozpoczyna misje z dodatku.

Możesz to zrobić w normalnej grze wczytując save, bo jak odpalisz NG+ to będziesz musiał dojść do misji, która prowadzi do Wieży Dnia aby móc rozpocząć dodatek.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...