Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Remake


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Marzenie o FF7remake spełnione. Nie mogę w to uwierzyć! Teraz jednak mam jeszcze jedno marzenie, żeby Square nie s(pipi)iło tej gry. Mogą zepsuć FFXV, mogą wydawać same syfy, ale jak zepsują FF7, to tego im nikt nigdy nie wybaczy. Niech zrobią mape świata na wzór DQVIII, zostawią materię i wszystko inne, i niech podbiją grafę, to wszystko. Im mniej będą zmieniać tym lepiej.

 

No po prostu nie mogę w to uwierzyć! KOTR w full hd. :O

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Marzenie o FF7remake spełnione. Nie mogę w to uwierzyć! Teraz jednak mam jeszcze jedno marzenie, żeby Square nie s(pipi)iło tej gry. Mogą zepsuć FFXV, mogą wydawać same syfy, ale jak zepsują FF7, to tego im nikt nigdy nie wybaczy. Niech zrobią mape świata na wzór DQVIII, zostawią materię i wszystko inne, i niech podbiją grafę, to wszystko. Im mniej będą zmieniać tym lepiej.

 

Gierka powstaje od podstaw, zapewne będzie podobna do XV, a tylko fabuła zostanie z VII. 

 

btw ziom wygrał, te oczy xD

https://www.youtube.com/watch?v=zLCfp8tSREo

Odnośnik do komentarza

wlasnie to mnie niepokoi, gra od roku w produkcji, ma wyjsc za 2 lata czyli 3 lata devepolingu, a przeciez kiedys szli w zaparte, ze przeniesienie calego ogromnego swiata ff7 zajeloby im co najmniej 10 lat

 

zeby nie skonczylo sie tym, ze z oryginalem to bedzie miec wspolnych tylko bohaterow i kilka miejscowek, a sporo zawartosci po prostu wyleci

Odnośnik do komentarza

wlasnie to mnie niepokoi, gra od roku w produkcji, ma wyjsc za 2 lata czyli 3 lata devepolingu, a przeciez kiedys szli w zaparte, ze przeniesienie calego ogromnego swiata ff7 zajeloby im co najmniej 10 lat zeby nie skonczylo sie tym, ze z oryginalem to bedzie miec wspolnych tylko bohaterow i kilka miejscowek, a sporo zawartosci po prostu wyleci

Przecież tak na 100% będzie. 

Miejscówki zapewne zostaną tylko te, które najbardziej utrwaliły się w pamięci graczy. Dodatkowo cała linia fabularna będzie (zakładam) prowadzona w inny sposób - inaczej się chyba nie da tego zrobić prawda? Przecież nie walną gierki 1:1 w stosunku do VII, bo to jest niemożliwe do wykonania (przystosowanie gry do nowej gen). Według mnie pokażą "ten sam" świat/fabułę, ale gra zostanie poprowadzona w odmienny sposób gameplayowo oraz narracyjnie, mogą pojawić się nawet zmiany w samej historii. 

 

Oby tego nie spier  :shotgun:

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza

Niestety Starh pewnie ma rację. Oby tylko nic nie zepsuli i zrobili chociaż w połowie tak dobrą grę jak oryginalna 7. Muszą się do tego przyłożyć...

 

Trzeba czekać na więcej informacji, ale gra i tak pewnie wyląduje u mnie w dniu premiery. Nie ma innej opcji.

Edytowane przez agst
Odnośnik do komentarza

pewnie tak bedzie, oby jednak byl to dalej rasowy jrpg na kilkadziesiat godzin, a nie jakis dziwny twor zrecznosciowy na 10h zerujacy na nostalgii fanow

 

ja chce materie, stary system walki, chce hodowac chocobosy, chce siedziec w gold saucer, chce uciekac na motorze z budynku shinry

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ja chce materie, stary system walki, chce hodowac chocobosy, chce siedziec w gold saucer, chce uciekac na motorze z budynku shinry

 

To odpal sobie wersje z PSX-a. Po chwili nie zwracasz uwagi na kanciastą grafikę - sprawdzone info. Ktoś dobrze zauważył, że tylko desperat brałby się za remake tej gry. Według mnie to nie może się udać.

Odnośnik do komentarza

pewnie tak bedzie, oby jednak byl to dalej rasowy jrpg na kilkadziesiat godzin, a nie jakis dziwny twor zrecznosciowy na 10h zerujacy na nostalgii fanow ja chce materie, stary system walki, chce hodowac chocobosy, chce siedziec w gold saucer, chce uciekac na motorze z budynku shinry

Ja bym jednak zaufał square - oni wiedzą, że jak to spier... to płyną xD  Zresztą wystarczy zobaczyć jak im wystrzeliły akcje - niczym rakieta wysyłana w kosmos. Także skupią się na gierce, bo to jest ich szansa aby wypłynąć znów na szerokie wody.

 

BTW

wychodzi na to, że gra wyjdzie na ps4 i może PC

 

No, probably PC eventually though. This is another SF5 situation. 

The press release lists PS4 and calls it a full remake. No mention of anything else.

It means I don't know for certain. Everyone who talked about it to me only mentioned PS4.

 

Napisała to osoba, która wiedziała o tym remake'u od roku.

Odnośnik do komentarza

 

ja chce materie, stary system walki, chce hodowac chocobosy, chce siedziec w gold saucer, chce uciekac na motorze z budynku shinry

 

To odpal sobie wersje z PSX-a. Po chwili nie zwracasz uwagi na kanciastą grafikę - sprawdzone info. Ktoś dobrze zauważył, że tylko desperat brałby się za remake tej gry. Według mnie to nie może się udać.

skonczylem na pc, skonczylem na psx, skonczylem na psp po polsku, a teraz mam ponad 100h na vicie ;)

Odnośnik do komentarza

wlasnie to mnie niepokoi, gra od roku w produkcji, ma wyjsc za 2 lata czyli 3 lata devepolingu, a przeciez kiedys szli w zaparte, ze przeniesienie calego ogromnego swiata ff7 zajeloby im co najmniej 10 lat zeby nie skonczylo sie tym, ze z oryginalem to bedzie miec wspolnych tylko bohaterow i kilka miejscowek, a sporo zawartosci po prostu wyleci

 

 

Akurat w te haselka w stylu "wykorzystujemy cala moc konsoli", "wykorzystujemy tylko 60%", "10 lat aby przeniesc lokacje z ff7" to jest jawna kpina i marketingowe mydlenie graczom oczu. Dla przykladu, stworzenie swiata i silnika od zer w Morrowind zajelo okolo 3 lat. Jak maja gotowy silnik to przeniesienie gotowych lokacji zajmuje jeszcze krocej bo jest mniej roboty z wymyslaniem wszystkiego na nowo, oprocz przenoszenia tego do 3D.

 

Ja mam mieszane uczucia i obawy ze to pojdzie wszystko w strone gameplayu z crisis core i materia owszem beda, ale zeby sobie powkladac do broni jako jakies slabe power upy. Watpie aby dali nam stricte system materii i ATB bo  teraz gierkimaja byc bardziej casualowe i bardziej dynamiczne co widac po nowszych finalach. FF X w porownaniu do nowszych finali to rozgrywka szachistow i mozna miedzy turami gotowac obiad, mimo ze sam system byl i jest nadal fajny.

Odnośnik do komentarza

Inna sprawa, jezeli wierzyc w to, ze gre zaczeli robic w 2014 a premiera ma byc w 2017 to nie ma bata aby to bylo zrobione od zera - albo silnik z FF15 lub Type-Zero albo JC3 ? Gdyby to był silnik z najnowszego emo finala to byloby dobrze+ zmienioan mechanika bo real time z materiami jako kolczyki do uszu to bylaby kiszka...

Odnośnik do komentarza

Inna sprawa, jezeli wierzyc w to, ze gre zaczeli robic w 2014 a premiera ma byc w 2017 to nie ma bata aby to bylo zrobione od zera - albo silnik z FF15 lub Type-Zero albo JC3 ? Gdyby to był silnik z najnowszego emo finala to byloby dobrze+ zmienioan mechanika bo real time z materiami jako kolczyki do uszu to bylaby kiszka...

Przecież tworzą to podobno na UE4, ale to nie jest pewne info (luminus przecież mają).

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...