Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Remake


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pawelgr5 napisał:

A masz jakis link gdzie to powierdzane było?

 

 

Eh, co jakiś czas Square o tym wspomina w informacjach, że to będzie seria kilku gier, ale ostatnio coś mało o tym mówią (na japońskiej stronie SE już tego nie ma w opisie gry). Teraz tego nie potwierdzili, może dzisiaj. Ta informacja o podzieleniu na dwie części rozniosła się w "przecieku", który ktoś napisał w internecie, może to był taki ich Sprajt z bombami o Keanu, a może sobie tylko tak myślał.

 

 

Ogólnie to było mówione przez samego Kitase już od lat, że FF7 to jest robione jako kilka gier, więc to zdecydowanie jest "potwierdzone" stanowisko:

 

https://gamerant.com/final-fantasy-7-remake-episodes-fill-games-123/

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

Warto było wstać w nocy żeby to zobaczyć.

 

Jak wjechała nowa-stara muzyka w extended trailerze to dostałem nerdgasmu niczym małolatka na koncercie justina bobera. :ohboy:

 

 

Po powrocie z pracy leci preorder na colekcjonerke.

 

Będzie gra życia jak nic.

Square uratowało to nędzne E3.

 

 

 

 

Edytowane przez smoo
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

SE latami myślało jak tu zarobić krocie na grze po tym jak już jest wydana. Początkowo próbowali X-2 czy XIII-2(-3) co by zaoszczędzić na silniku, ale średnio im to wychodziło. Potem był eksperyment XV, gdzie DLC miały napędzać sprzedaż latami a wiadomo jak się skończyło ( i jaki poziom prezentowało). 
I chyba wreszcie znaleźli złoty środek: Remake w częściach. Przecież to jest dla nich win-win. Pokroić coś co ludzie znają, ma dobrą renomę i monetyzować nostalgię. Aby nie być posądzonymi o chciwość, będą dodawać dodatkową zawartość (pewnie wżenią duża cześć kompilacji FF7 w ten remake). Nawet jeżeli „poszerzacze” wyjdą słabo ludzie i tak stwierdzą, że stare dobre FF7 jest super, a za bonusową zawartość się nie obrażą a SE odsunie od siebie zarzuty „dojonka”. Zapewne zysk będzie już z pierwszej części, a każde kolejne będą o wiele tańsze. Bo czym się cześć 2ga czy 3cia będą różnić od DLC w stylu Krew i Wino, a przeczucie podpowiada mi, że będą w pełnej cenie.

Nie jest tak, że narzekam na politykę SE, bo chciałem tego remake’u, po prostu stwierdzam fakt, że może to być punkt zwrotny w historii SE. Jeśli ten projekt wypali, to nastawiłbym się na tasiemcowe odnawianie starych gier: Chrono Trigger, XenoGears? Chętnie bym zagrał w prawdziwe remake’i tych pozycji.

Jedyne co mi się nie podoba to fakt, że część pierwsza ograniczy się do Midgaru. Szaro bure lokacje zmęczą nawet najtwardszego. A to właśnie wyjście na mapę z miasta, odwiedzenie Kalm i uderzająca wówczas zmiana stylistyki i skali przygody była mocna stroną oryginału. No i będzie to stanowiło ogromny skok pomiędzy częścią 1 a 2. Wewnątrz jednej gry to było ok, a przy odcinkowym podejściu nie wiem czy nie popsuje to odbioru całości.
 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Od początku się tego spodziewałem, więc nie jestem rozczarowany. No sam Midgar będzie na dwóch dyskach Blu-ray (tylko RDR2 w tej generacji zrobił to samo) - to będzie BARDZO rozbudowany Midgar. Spodziewam się  30-45 godzin na skończenie.

Produkcja tej gry, przy takiej skali jaką zaprezentowali, absolutnie rozumiem decyzję. Sam pokaz dla mnie był świetny, zdecydowanie najlepszy na całych targach. System walki wygląda tak jak powinien wyglądać współczesny, wysokobudżetowy Final Fantasy. Oby w XVI było podobnie.

Co do kalendarza wydawniczego. Spodziewam się dwuletnich odstępów. Między kolejnymi częściami, główny slot pewnie dostaną inne marki, włącznie z nowym IP na PS5 (gra od Luminous Studio, platforma wyciekła przy okazji CV z linkedina) i FFXVI.

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

KH3 było kompletne praktycznie w dniu premiery. Pozostaje liczyć, że tym razem będzie tak samo.

 

@Kalel nie unikają. Powiedziane było jasno, ze Midgar to pierwsza cześc. Oni sami pewnie nie wiedzą co będzie dalej. Chcą może zobaczyć reakcje graczy na obecne podejście. Czy nowy content nie zbierze hejtu. 

Edytowane przez szczudel
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Basior napisał:

Z jednej strony prawda, że to ździerstwo, ale człowiek jest cholernie nostalgiczny.

Poza tym liczę, że to bardziej rozbudują.

Kurde jak cholernie mi się podobają modele postaci, ruchy, głos.

 

Swoją drogą ile ja bym dał za taki remaster Suikodena 2 (albo nową część)...

Suikoden 2 nadal wygląda spoko, ff7 od dawna nie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...