Skocz do zawartości

Wasteland 2 Director's Cut


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

Kusi mnie to bardzo, uwielbiam post-apo, ale kurna drużynowe rpg to coś czego nienawidzę, ale przy naprawdę dobrych grach jestem w stanie zacisnąć zęby i grać. 

 

Chyba sobie kupię zamiast chociażby kolejnego Halo. No i cena bardzo sympatyczna bo 140zł. :)

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Cała otoczka fabularna opiera sie na druzynie i wspieraniu się w kryzysowych sytuacjach. To nie jest historyjka o jednym samozwańczym bohaterze pustkowi, o tym jest już Fallout :)

dodatkowo gra jest trudna i zarówno w walce jak i poza walką przydają się różne postacie ponieważ skilli jest sporo i praktycznie każdy jest przydatny, a jedna postać nie może być dobra we wszystkim. jeden otwiera zamki, inny leczy, a kolejny jest komputerowcem albo saperem (plus jeszcze sporo innych rzeczy).

 

ja sam też osobiście wole grać jedną postacią ale w W2 zupełnie mi nie przeszkadzało to że mam ekipe. traktowałem to jak FFT - każdy jest przydatny (bardziej nawet niżw FFT)

 

a mówi to osoba (ja) która przeszła 95% jagged alliance 2 jednym ludzikiem (a to też był taktyczny-niby-rpg, tzn mocno taktyczny, mniej rpg) i można było mieć chyba nawet 18 ludzi w teamie, a ja przechodziłem jednym. i prawie do końca mi sie udało to zrobić. ale w wasteland 2 fajnie jest mieć pare postaci i z nich korzystać

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Ogrywalem 2 razy Wasteland i bylem troche zawiodziony bo na dluzsza mete tracilo mocno partyzantka z kickstartera i najwieksza wada gry, to zj ebany zupelnie i niepotrzebnie przekombinowany system skilli i tworzenia postaci. Mialobyc wzorowanie na falloucie 1&2 a wrzucili jego system do miksera, rozdrobnili i mamy takie kwiatki, ze ktos potrafi strzelac z smg a nie kuma zupelnie zwyklego pistoletu

 

to najbardziej mnie w tej grze odrzucalo, bo cala reszta razem z gameplayem byla fajna ale system postaci to sa jakies zarty

Odnośnik do komentarza

o jezu bizon jak zwykle biadoli...

 

przecież to standard w grach rpg - w skirimie mogłeś być ekspertem w dużym dwuręcznym mieczu a nie umieć walczyć jedną ręką. albo miałeś osobne skille do walki mieczem i toporem

 

przecież to typowa zagrywa w grach że masz specjalizacje w danym typie broni.

 

ja nie twierdze że W2 jest bez wad (bo każda gra ma wady) ale czepianie sie akurat tego bzdetu to typowe bizonowe kręcenie śruby w dupe

Odnośnik do komentarza

a mnie nie obchodzico tam w skyrimie

 

ani w F3 ani w F4 nie masz takich glupot, jak zwykle biadolisz na mnie, ale dla mnie jest zupelnie nielogiczne rozbijanie small guns na 5 roznych typow wiec moze idz graj lepiej w skyrima, bo ja tu pisze o grze, ktora miala nawiazywac duchowo i systemowo do pierwszych odlschoolowych falloutow a tu nagle przyszedl yano, obronca gamingu i standardowo "ojojojo bizon biadoli"

 

3 razy ukonczylem W2 i ten konkertny system skilli sie w ogole nie broni, oprocz ciebie ktory z automatu bronilby najwieksza kupe, gdybym tylko ja konkretnie sie odezwal na jej temat

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Fakt system jest troche przekombinowwany, przez co nie jest to gra przystępna bez obczajenia wcześniej jak działają dane skille i które naprawde będą nam potrzebne. Bez tego pierwsze podejścia będą niezbyt udane.

Chłopaki wrzućcie na luz to tylko gry video  :reggie:

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Ci co zakupili wcześniej dwójeczke już mają na steamie nową wersje. Właśnie pobieram :)

 

Moje pierwsze WTF - normalna dwójka waży coś koło 19 giga a toto waży raptem tylko ponad 7.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Spokojnie można wyrwać taniej. Ja swoją kopie zamówiłem w Empiku bo akurat oddałem im dwie gry o mi starczyło.

 

Swoją drogą nie mogę się doczekać. To moja pierwsza taka gra - mam nadzieje, ze się nie zawiodę.

Zależy czego oczekujesz. To nie jest epicka produkcja z widowiskową akcją. W wersję DC jeszcze nie grałem, ale pewnie nadal jest to gierka wymagająca planowania z mocnym wyprzedzeniem (choćby rozwoju naszej postaci), trudna i nie prowadząca za rączkę jeżeli chodzi o rozwiązywanie zadań. Sporo z nich można wykonać po łebkach, nie wiedząc nawet, że można z pozornie prostych operacji wyciągnąć dużo więcej. Fabularnie nie porywa, to nie Fallout, tutaj jest ok, z większym naciskiem na bardzo dobrą walkę. Chociaż, skoro to jest twoja pierwsza taka gra, to i tak ci to nic nie mówi ;) Na pewno nie jest to gra przystępna przy pierwszym kontakcie, może przytłoczyć systemem.

Odnośnik do komentarza

Nigdzie nie wspominałem, że lubię być prowadzony za rączkę ;). Trochę poczytałem, obejrzałem kilka materiałów. W jakimś tam stopniu wiem na co się szykować. Dla mnie ten tytuł to coś świeżego.

 

Dzisiaj sobie wymysle postacie, pomyślę jak przydzielić umiejętności i jutro pewnie pogram.

Edytowane przez Gumiś_JaGoDa
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.