Skocz do zawartości

Wasteland 2 Director's Cut


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Post apo czuć, ale inne niż w Falloutach Interplaya. Nikt nigdy nie pisał że to spadkobierca Falloutów. Było pare fajnych momentów w tej grze które zapamiętałem i zawsze będą mi sie kojarzyć z tą grą, ale nie mówimy tu o Falloutach. Też mnie ta gra męczyła za niektórych przeciwników, rozwiazywanie niektórych problemów i ogólny "hejt" na Desert Rangerów ale skończyłem ją i miałem w sumie ciekawsze doznania niż teraz np z takim F4.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

można w czasie gry znaleźć NPCów którzy są chętni aby sie przyłączyć do ciebie, jednak polecam ci bardzo ale to bardzo zrobić load jeśli ktoś umrze, zwłaszcza ktoś z podstawowego teamu

 

npce którzy sie przyłączają potrafią np nie posłuchać rozkazu albo po jakimś czasie sie odłączyć. więc zachowanie głównego teamu jest bardzo ważne, ta gra jest zrobiona tak że musisz mieć drużyne

przykładowo jak stracisz postać która umie otwierać zamki to co dalej? kto ci bedzie otwierał ?

ta gra jest robiona w starym stylu - nie porowadzi za rączke, jest jak najbardziej możliwe z(pipi)anie do stopnia w którym nie bedziesz miał jak iść dalej z powodu braku jakiejś zdolności albo za małej siły teamu, w takiej sytuacji zostaje tylko load do momentu gdy miałeś cały team, wiec lepiej zrobić to odrazu a nie potem sie cofać niewiadomo ile

 

 

jeśli zaś NPC umrze to nie jest to jakaś tragedia, jeśli dzięki temu wygrałeś jakąś trudną walke i nie chcesz jej powtarzać to możesz olać load i iść dalej, pod warunkiem że twój głóny team jest dobrze zrobiony i masz większość zdolności rozłożonych po całym teamie (w sumie to najważniejsze w robieniu teamu - nie dawać wszystkim tych samych skilli tylko każdemu co innego żeby mieć w sumie w drużynie ludzi na różne okazje. polecam też zrobić tak żeby każda postac specjalizowała sie w innych broniach - jeśli każdemu byś dał specjalizacje w karabinach to nie starczy ci amunicji do nich za to amunicja to innych broni bedzie sie marnowała)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jedna z gorszych gier ogranych w tym roku. Stanowczo odradzam każdemu, przebrnąłem głównie z nostalgii do klasycznych Falloutów.

Na plus świetna muzyka i w sumie całkiem miodna walka, przypadł mi do gustu system postaci, chociaż w Falloutach było to sensowniejsze. Natomiast techniczne ta gra to zbrodnia, powiedzmy że można przymknąć oko na (pipi)ową pracę kamery, która niejednokrotnie dostawała świra na terenach innych niż płaski. Ale w moim przypadku podczas kilkugodzinnej sesji gierka wywalała co najmniej kilkakrotnie z błędem do menu konsoli (głównie przy save'ach bądź loadingu), a pod koniec fabuły niestety coraz częściej. Miałem też sporo zwieszek w samej grze, bądź jakichś bugów graficznych (np. znikała tekstura podłoża lokacji). Same pomysły na lokacje, frakcję czy postaci wg. mnie miały potencjał, ale design wszystko położył - lokacje niezbyt zróżnicowane i kompletnie bez klimatu. Fabuła bardzo słaba, całą grę czekałem na jakiś rozkwit, którego nie uświadczyłem, po finale pożegnała mnie seria nijakich obrazków z komentarzem - w sumie pasujących do całej rozgrywki. Stanowczo odradzam, raczej dla die-hard fanów staruszków F1&2. Jakoś zmęczyłem, ale kilkakrotnie miałem ochotę wy(pipi) płytkę z grą przez okno xD

Edytowane przez TheAceOfSpades
Odnośnik do komentarza

Natomiast techniczne ta gra to zbrodnia

 

niestety sterowanie na konsoli jest o wiele mniej wygodne niż na kompie (kupiłem obie wersje), nie wiem czemu nie pokusili sie o jakieś wykorzystanie taczpada w ps4, mogli chociaż w pewnych miejscach dać kursor

 

ja nie mam tak wiele złego do powiedzenia, może dlatego że konsolową wersję odstawiłem tymczasowo po dosyć krótkiej grze, ale mam zmaiar przejść.

ale jedno wiem - sterowanie jest mało wygodne, do tego stopnia że chodzenie po menusach w inventory albo na karcie postaci jest w(pipi)iające

 

mimo to ja gierke oceniam na plus, mam do niej wiecej szacunku niż do falloutów 3 i 4 od bethesdy

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Jako fan F2 którego na wszelkie IMO sposoby kończyłem, Wastelandem 2 DC jestem usatysfakcjonowany. Klimat post apo jest ciut inny niż w F2, ale nie gorszy. Tekstów są tony, ale wspaniale imersje podbijają, do tego są świetne. Walki to to co lubię w takich grach. Dla mnie ta gra lepsza jest niż Xcom2 którego sprzedałem po dwóch dniach(Xcom EW zrobiłem calutkie). Statystyki i ich zależności tu czuć Falloutowy powiew. Może chaotycznie piszę, ale dla fanów pierwszych Falloutów pozycja obowiązkowa. Ja gram od 3 dni tylko w to, czasem muszę na niewidoczny na ps4 uciekać bo znajomi ciągle zapraszają na party do R6 Seige którego chyba tknę dopiero po ograniu W2.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dawno w to grałem ale chociaż przejrzyj jakieś poradniki z tworzeniem drużyny żeby mieć plan jak i w co rozlokować skille i najlepiej nie wybieraj żadnej specjalnej perki pod koniec tworzenia każdej z postaci bo one mają przykre ukryte skutki (nie wiem czy wszystkie w każdym razie ta co ja wybrałem miała) Chyba że też poczytasz o nich.

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...
W dniu 6.09.2017 o 10:01, wędliniarz napisał:

Na dniach kupuję Wasteland 2. Czy macie może jakieś ogólne rady dla świeżaka? Takie który odpowiednią nastawią mój mental, jak by to określił nasz piłkarski komentator.

Ja polecałbym nie nastawiać się że pierwszym teamem jaki zmontujesz zagrasz od razu do końca. Pograj pierwsze parę godzin jako taki własny tutorial i dopiero jak obczaisz parę spraw to zacznij od nowa na swój sposób. Gra jest bardzo dobra choć im dalej tym częściej potrafiła mi się zawiesić. 

Edytowane przez rah
Pisownia.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

rah? jedyna dobra osoba z Białegostoku.

 

Zacząłem dziś giereczkę, już dwa razy mi padli komradzi. Czy tutaj zawsze można wykupić sobie nowego członka drużyny, czy jak to kuna działa? Jakieś porady? Kuna fajne dialogi, ale kuna ta czcionka to mogłaby być większa, kuna bela.

 

szanse na strzał to jakiś żart, albo nie łapie tego systemu, to już w Xcom 2 było to lepiej zrobione

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...