Skocz do zawartości

H.P. Lovecraft


Gość Frostbite

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Frostbite

Strasznie nawiedzony kolezka, jego ojciec byl alkoholikiem a on sam spedzal wiele czasu zamkniety w swoim ciemnym pokoju czczac wymyslonych przez siebie bozkow i odprawiajac wymyslone przez siebie modly do nich, wszystko to oczywiscie przy swieczkach ;) Wg niektorych jest ojcem chrzestnym horroru i napisal troche ksiazek, prawie wszystkie sa strasznie krotkie. Sam go uwielbiam chociaz przeczytalem tylko Zew Cthulhu i kilka innych opowiadan. A co Wy o nim myslicie? Sa jacys fani jego tworczosci?

Odnośnik do komentarza

Ja jestem wielkim fanem Lovecrafta. Przeczytałem chyba wszystko co sie dało spod jego pióra. Zawsze chciałem przeczytac jednak Necronomicon :D

 

Moje ulubione opowiadanie to Cień nad Innsmouth. Podobały mi sie szczegolnie zakonczenia jego opowiadań, wtedy kiedy myślałem że historyjka zakonczy sie banalnie zawsze konczyła sie niesamowicie.

 

Polecam tez zaje.bistą gierke Call of Cthulhu: Dark corners of the earth.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Lovecraft jest tak hajpowany, że za każdym razem jak się natknę na choćby wzmiankę o nim to mam ochotę poczytać jakieś opowiadania, po czym przypominam sobie, że porzuciłem zbiór 'Zew Cthulhu' jakoś w połowie, nie podeszło mi. Pomysły niezłe, ale warsztat jak dla mnie zbyt archaiczny. Najbardziej w pamięci zapadł mi 'Kolor z przestworzy'.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Jestem w trakcie czytania zbioru Zgroza w Dunwich i inne przerażające opowieści, aktualnie na wychwalanym tutaj Przypadku Charlesa Dextera Warda i trochę męczy mnie to opowiadanie, zapewne dlatego, że jest to pierwsza, tak długa opowieść w tym zbiorze. Poprzednie, krótsze, łykałem jedno za drugim na ogromnym głodzie. Takie to dobre.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

No na pewno nie jest Huhgesem, Audenem czy Ginsbergiem, daleko lepiej wypada w opowiadaniach. Ot w poezji zapatrzony (ślepo) w E. A. Poego, bez specjalnej werwy czy inwencji, motywy te same co w prozie. Wydanie jednak ładne, więc dla fana pewnie będzie ok. Daleko ciekawsze za to są listy - korespondencję prowadził całkiem liczną i zaciekłą.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To fakt, miałem polskie wydawnictwo składające się z esejów i listów, ale musiałem oddać do biblioteki, lecz niebawem wypożyczę ponownie.

 

A w tym roku (oby jak najwcześniej) ma zostać wydany drugi tom opowiadań, z roboczym tytułem Przyszła na Sarnath zagłada. Opowieści niesamowite i fantastyczne. Zacieram ręce.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...