Skocz do zawartości

Mafia III


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie skończyłem historię i ogólnie jestem baaardzo zadowolony z gierki.

Technicznie nadal ma masę błędów i śmiesznostek typowych dla sandboxów, ale najgorsze rzeczy chyba połatane, bo nic mi się nie zepsuło, nie blokowało progresu itp.

Historia, klimat i postacie to zdecydowanie najmocniejsze punkty tej produkcji. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście Lincoln i Donovan, który jest rewelacyjny, zwłaszcza w scenach przesłuchań (a w tej ostatniej to już geniusz). Zaskoczył również radiowy rasista Remy Duval, zwłaszcza, gdy go w końcu ujrzałem i nagle twarz zaczęła pasować mi do głosu - fajna niespodzianka :)

 

Sama gra sprawia masę frajdy gdzieś tak do połowy, bo później powtarzalność i rozwlekłość robią się nieznośne i naprawdę trzeba sporo samozaparcia, by nie rzygnąć z nudów.

Strzela się fajnie, skrada również, headshoty, finishery, brutalność, świetny model jazdy samochodem, genialna ścieżka dźwiękowa (która przed ostatnim starciem robi niezłego psikusa) oraz kapitalnie zaprojektowane miasto i przyległości, trochę łagodzą uczucie monotonii, a świetne zakończenie (są dwa, ale na razie ten raz wystarczy) pozwala częściowo zapomnieć o niedogodnościach, ale ogólnie na więcej niż 7/10 ten tytuł nie zasługuje.

Ma swoje momenty i potencjał, ale nieudolni programiści pogrzebali go pod stertą powtarzalnych do bólu aktywności pobocznych, które są konieczne do tego, by pchnąć do przodu fajną fabułę - deja vu z pierwszego Assassin's Creed to jak najbardziej słuszne odczucie.

Mimo wszystko... Będę wspominał ten tytuł z sympatią - zbyt wiele rzeczy w nim polubiłem :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam na mysli wersje PS4 dla bidusów.

 

Ech... Sony, patrzcie, co uczyniliście - człowiek gra na PS4, a mimo to musi wyjaśniać - na jakiej...

 

Mam zwykłe PS4 i dopóki się nie zjara to tak zostanie, więc jako posiadacz wersji dla plebsu mogę powiedzieć, że chmury naprawiono :)

Zresztą ten błąd był podobno w konkretnej misji fabularnej i tylko tyle, ale został strasznie rozdmuchany i wszystkim wydawało się, że cała gra tak wygląda.

 

W każdym razie zostało jeszcze trochę graficznych bugów i glitchy, najczęstszy to problem z oświetleniem w zamkniętych pomieszczeniach. Często wchodząc do środka napotykamy taką jakby chromowaną poświatę, która obejmuje wszystko z Lincolnem włącznie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Odbicia w lustrze nadal lekko wampiryczne. Ale serio... To są błędy, które odrzucają was od gier? Takie pierdoły, że gdzieś przeciwnik umrze z ręką w ścianie, samochód zapadnie się w asfalt, czy odbicia w lustrze nie działają? Serio? To pierdoły, które w obliczu wielkości gry (to jest sandbox, heloł!) nie znaczą nic, najwyżej mogą rozśmieszyć.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A to jak najbardziej się zgadzam. Tak jak pisałem wcześniej - do połowy (kurde, a może to zaledwie 30%? w każdym razie do momentu, gdy każdy z naszych trzech przydupasów otrzymuje swój pierwszy dystrykt w zarządzanie) ta formuła jest świetna i autentycznie bawi, ale później ta powtarzalność i fakt, że każda misja polega praktycznie na tym samym (o głównych piszę) to jakiś niesmaczny żart po takich tytułach jak GTAV czy chociażby WATCH_DOGS, gdzie misje główne były zrealizowane z jajem i pomysłem.

 

I tu wygrywa Mafia II, która nie była sandboxem z krwi i kości, bo wielkie miasto było tylko po to, by sobie po nim pojeździć w drodze do kolejnych misji, ale przynajmniej nie było nudy - od jednej konkretnej akcji do następnej, żadnych zbędnych zapychaczy i nudnego powtarzania.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...