Skocz do zawartości

Mafia III


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie gra może być dość schematychna jak broni się klimatem, muzą i historią itp. Tak właśnie mam w M3. Mad Max to niestety nie moje klimaty, fabuła była słaba ale najgorsze co to ciągłe ataki typôw w autach.

No jak narazie najnowsza Mafia mega mi się podoba. Technicznie (gram na pro po ostatnim paczu 1.05) jest bardzo ok, choć w dzień miasto już tak kozacko nie wygląda jak pierwsze wrażenie z początku gierki to dalej jest bdb pod tym względem.

 

Aaaaaa no i ten model jazdy. Dla mnie zdecydowanie najlepszy w sandboxach od czasu drugiej Mafii i GTAIV

Odnośnik do komentarza

Ja już kiedyś pisałem, że mi nie przeszkadzała schematyczność zadań w Mafii z tego względu, że starałem się je robić z pistoletem z tłumikiem, z którego się tak zayebiście strzelało i uwielbiałem oglądać jak krew z mózgu obryzguje ściany. :banderas: 

Odnośnik do komentarza

No ja niestety na mafii się zawiodłem bo nie lubię jak sandboks KAŻE mi robić zadania poboczne aby popchnąć do przodu główną fabułę. W tej serii zawsze najważniejsza była historia a po kilku pierwszych misjach trzeba robić nudne zadania poboczne aby móc zrobić świetne zadania z głównej fabuły. Niektóre zadania goty tylko szkoda że to jest tak mocno rozcieńczone gównianymi zadaniami powtarzalnymi do znudzenia. Wygląda jakby grę mieli gotową i okazało się że fabuła główna starcza na 6 h więc w obawie przed graczami powiązali zadania główne z misjami przyjdź zabij i zawieź :)

Odnośnik do komentarza

Jakby zrobili gierke na 8-10 h to nic by się nie stało jeśli byłaby kozacka od początku do końca, a tutaj niestety na sile chcieli udawac, ze maja zawartosci na 30h. Mimo, ze rzadko która gre koncze więcej niż raz to jednak do takich przeciaganych tytułów ciężko później wrocic nawet po latach. To jest identyczna sytuacja jak z MGS V, gdzie trzeba bylo szukać garstki trufli wśród gówien.

Odnośnik do komentarza

Ile gdzieś mi zajmie główny wątek (tyle misji ile trzeba) + ewentualnie playboye i plakaty duperek?

 

Pewnie gdzieś ze 30-40h... strasznie dłużących się należałoby dodać. No i tych misji TRZEBA wykonać pełno, a w zasadzie wszystkie. Bo nawet te co wydają się poboczne, są konieczne do przejęcia danego terenu i pchnięcia fabuły dalej. Jedyne co można odpuścić to późniejsze kradnięcie ciężarówek i zbieranie skrzynek z marychą na bagnach...

Odnośnik do komentarza

Obecnie mam przegrane ok 7h. Faktycznie jest dość schematycznie ale dzięki tej całej klimatycznej, brutalnej i poważnej otoczce jest mocno okey. No i w przypadku takich powatarzanych akcji mam na to sposób. Granie maks 1,5-2h dziennie na zmianę z jakąś totalnie odmienną gatunkowo gierką.

Odnośnik do komentarza

No dobra, ale są dwa (czy tam trzy, już nie pamiętam) do kupienia. Pewnie dałeś teren komuś innemu i masz albo drugi pistolet albo smg odblokowany. Jakiegoś gnata z tłumikiem musisz mieć na 100% bo pierwszego się dostaje po odblokowaniu handlarza.

 

Zresztą chyba w tym darmowym dlc był też jakiś pistolet z tłumikiem.

Edytowane przez Homer S
Odnośnik do komentarza

Przykro mnie to pisac, ale gra mimo dobrego początku bardzo mnie męczy z powodu wszędobylskiej nudy (porówniania do AC1 trafne).

Nie nazwałbym jej crapem jak WD2, bo jednak sporo elementów jest wykonanych wporządku tak jak strzelanie, model jazdy, dobrze napisane postaci/dialogi, muzyka, klimat, świetne cutscenki(absolutna czołowka,oglada się to  niczym dobry film), ale co z tego jak kolejny dobra seria i tytuł z wielkim potencjałem jest niszczony przez na siłe wrzucony shitbox.

Pomijam że mafia 3 nawet nie smierdzi nową generacją i  zdecydowanie wyszła za szybko, ale  robic te  g.owno misje w tych samych miejscach to naprawdę niezbyt przyjemna sprawa. Tak jak ktoś pisał, powinni wydac patcha, który skraca gre do misji fabularnych/z cutscenkami i byłoby to bardziej strawne, ale oczywiście tego nie zrobia, bo to tak jakby się przyznać do bledu.

Jest trochę tez niepotrzebnych rozwiazan z policja, dzwonieniem npcow, odblokowywaniem sprzętu przez, co trzeba grindowac.

Nie gralem w MadMaxa, ale wlasnie tak sobie wyobrażam misje w tamtej grze, tylko ze bez dobrej fabuly.

W sumie przewidziałem taka sytaucje, czyli zrobili dobry początek(pewnie tez koniec), w srodku pare misji a tak wszystko zapchane badziewiem. Gdyby nie to, ze w grze jest Vito i interesuje mnie jego sprawa z dwojki + swietna gra aktorska w przerywnikach to zwyczajnie nie dalbym rady w to grac.

Szkoda, bo pomysl i ogolne zalozenie były wporzadku, ale tworcy jeśli nie sa Rockstarem albo REDami powinni mieć zakaz robienia sandboxow.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No ja mam przegrane ponad 20h. Powoli zbliżam się do końca. No i dalej podtrzymuję że jest okey mino tej strasznej schematyczności, wplecionej obowiązkowo w świetne misje główne, kapitalny klimat i muzę oraz kozackie strzelanie i bardzo dobry model jazdy.

Moim zdaniem ważne aby nie robić maratonów (grać max 2h dziennie) i przegryzać to jakąś inną, najlepiej mocno odmienną gatunkowo gierką (u mnie jest do Layers of Fear i Witness), wtedy jest to naprawdę spko gierka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...