Skocz do zawartości

Mafia III


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy akt jest najciekawszy z całej gry. Potem do już monotonia do bólu. Nie dałem nawet rady wyczyścić pierwszej dzielnicy bo usypialem przy tym. Co z tego, że animacje wykańczania gangusów fajnie wyglądają ale po godzinie oglądania i robienia w kółko tego samego po prostu się nudzi.

 

Przez zbyt ubi-sandboksową definicje mapki zabili tą grę. Szkoda bo narracja i postacie dają radę.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Powiedzcie mi jak wygląda Mafia 3 na dzień dzisiejszy? Ograł ktoś wszystkie wydane dodatki, warto? Ja kupiłem na premierę i ukończyłem w kilka pierwszych dni ale gdzieś mam ochotę wrócić z wersją Deluxe i to scalakować.

Dużo łatek od premiery wydali? Poprawiła się coś grafika? Ile zajmują misje z dodatków?

Odnośnik do komentarza

Powiedzcie mi jak wygląda Mafia 3 na dzień dzisiejszy? Ograł ktoś wszystkie wydane dodatki, warto? Ja kupiłem na premierę i ukończyłem w kilka pierwszych dni ale gdzieś mam ochotę wrócić z wersją Deluxe i to scalakować.

 

Dużo łatek od premiery wydali? Poprawiła się coś grafika? Ile zajmują misje z dodatków?

 

Przeszedłem normalną wersję całkiem niedawno i da się w to grać, choć momentami boli. Na jedno przejście do poznania fabuły idzie to zrobić. Ale o ile dobrze pamiętam do platyny trzeba to przejść minimum dwa razy jak nie trzy, więc przy powtarzaniu tych infantylnie powtarzalnych misji życzę Ci dużo cierpliwości.

Odnośnik do komentarza

Wystarczy 2 razy, tylko wbicie tej platyny to żadna przyjemność, a katorga. Trzeba dawkować, bo się idzie zrzygać robiąc cały czas to samo tj. odbijanie dzielnic, ten sam schemat.

 

To prawda, ja grałem w Mafie na premiere, jak na początku było fajnie poznej strasznie się już dłużyło. Drugi raz bym tego nie zaczynał.

Niepotrzebnie zrobili tyle tego, mogli to całkowicie wyciąć, zostawić ze 3 dzielnice do odbicia, skrócić gre i wyszłaby fajna historia na wzór GTA.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Skończyłem przed chwila. Sama fabuła, końcowe wybory i scenka po napisach zaje.kórvabiste, Lincoln i Donovan 10 klas lepsze postaci niż plejada pedałów z GTA V, szkoda ze cala struktura gry, misję na jedno kopyto i je.bany sandbox zabiły te grę. Przeogromnie zdałem sobie sprawę ze jeszcze 10 lat temu sralem pod siebie ze szczęścia ze wyjdzie gra z otwartym światem, 2017 rok i rzygam na ten gatunek który stał się najbardziej hoiowym do grania dla mnie, yebalbym po łbie każdego developera za robienie gier liniowych w wymuszonym otwartym świecie bo "takie czasy".

 

 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Taaa końcówka, dialogi, bohaterowie, klimat, muza ta gierka ma genialny. Jakby chociaż było tak jak w dwójce, że miasto służy do przemieszczania i kolejnych misji fabularnych (a nie ten (pipi) any grind i dziesiątki takich samych zadań do zrobienia) to była by gra na mocne 8 jak nie lepiej.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

jak ktoś celuje w calaka/platynę to musi przejść grę 2 razy więc tyyyyyle zabawy z zadaniami tego samego typu :/ 

na raz to można przeboleć ten grind bo nawet fajnie jak się przechodziło po cichaczu, planowanie ruchów, kolejności zabijania itd. przeciwnicy nie grzeszyli inteligencją ale przyjemnie się skradało. bardzo dobra gra ale ta wtórność misji sprowadzała na ziemię. 

Odnośnik do komentarza

Dwa przejścia to nadal może być mało, bo trofki lubią się zglitchować... Ja w sumie jestem w trakcie drugiego przejścia (choć na razie dłuższa przerwa), które powinno być speedrunem, bo w pierwszym wszystkich werbowałem, więc w tym mogę zabijać :)
W każdym razie dzięki fabule, klimatowi, scenkom i postaciom, a także modelowi jazdy, dla mnie to mocne 7/10 - mimo wad będę wspominał ciepło.

Odnośnik do komentarza

Ja fabułe, większość scenek (szczególnie monologi Padre), świetną muzyczkę i bardzo dobrze napisane postacie bardzo długo będę wspominał.

 

Bardzo jestem ciekaw co dalej z tym studiem. Jest tam jakiś talent, to jest oczywiste, ale po drodze się zagubili. Zabrakło doświadczenia, za mało czasu, to i to? Po ostatnich newsach związanych z naborem nowego talentu śmiało można stwierdzić, że nadal będą szli w open world co ja odbieram dwuznacznie. Ale co jak co, dałbym im szansę na zrobienie czwórki i Take2 pewnie myśli tak samo.

 

Bardziej bym czekał niż na rdr tbqh.

Odnośnik do komentarza

Wkurza ten trend napierdalania w sandboksie zadań z dupy które trzeba przejść aby ruszyć dalej. Mafia 2 to nadal zły przykład idealna była mafia 1. Ten klimat i każda misja bomba poza (pipi)onymi wyścigami. Grałem na klawiaturze i myszce (chyba nawet na padzie się wtedy nie dało) i sterowanie autem do dzisiaj mi się śni :D

Odnośnik do komentarza

Mafia 2 to bardzo dobry przykład(miasto jak tło), jakby zostali przy takiej strukturze w trojce to byłoby bardzo dobrze, a tak ciężko powrocic do tej gry, bo trzeba się przedzierac przez morze badziewia. W wersji reżyserskiej wrzucili poboczne(oprócz kilku fabularnych), które trzeba bylo robic na czas i to była zapowiedź jak to pasuje do mafii.

Generalnie jest jakiś ujowy trend żeby wszystko było shitboxem, sztuczne przedluzanie żeby gracz nie pruł się, ze gierka za krótka i w ten sposób zamiast skondensowanej formy dostajemy ilość kosztem jakosci.

To chyba oprócz tych czysto korporacyjnych zagrywek(wycinanie treści, wybrakowane produkty na premiere, mikrotrasakcje) najgorsza zmora generacji.

Odnośnik do komentarza

Wszyscy robią sandboksy bo gry stają się przez to dłuższe i ludzie nie wrzucają po 7h na allegro, a ze gry co raz droższe to jedyny sposób żeby studio zarabialo. Ehh jakby zrobili właśnie jak w M1 ze miasto to tylko hub do przedostawania się między miejscówkami, a tak to gra dzieje się na innych etapach. Ja (pipi)e jak sobie przypomnę te misję na wsi w Mafii 1 :banderas:

Odnośnik do komentarza

Mafia to dla mnie najlepsza gra ever, kazda misja była  absolutnie unikatowa i pamiętam je do dzisiaj(w przeciwieństwie do misji z GTA chociaż to sa dwa zupełne inne gatunki wbrew pozorom). 

Prolog od razu wciagajacy w wir wydarzen, jedno  najlepszych zakonczen w grach. Jeśli chodzi o misje to:
-

Spoiler

 

wiejska misja podczas burzy

-skradanka w domu bogaczy

-snajperska misja w opuszczonym wiezieniu

--knajpka z pizza

-statek i follow up do Ojca Chrzestnego

-Napad na bank i ostatnia misja

-gonienie typa w gaciach

-omerta (alternatywne rozegranie misji)

-misje z bracmi morello

-misja w hotelu

-strzelanina w kościele 

 

 

Praktycznie kazda misja  to było cos, to jest gra kamien milowy(Taki Godfather w swiecie gier), dlatego ludzie już zawsze będą rozczarowani nawet jak dostana tak dobra odslone jak dwojka, po prostu poprzeczka jest zawieszona tak wysoko.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
Gość _Be_

https://kotaku.com/how-the-makers-of-mafia-iii-lost-their-way-1825242177

 

Bardzo fajny artykuł opisujący perypetie jaka gra przechodziła i dlaczego skończyła w formie repetetywnego grindu. W skrócie - 2K kupiło silnik i całą firmę odpowiedzialną za dwie poprzednie Mafie, problemem było to, że wiele elementów silnika było opisane po czesku więc devowie często musieli się kontaktować z native speakerami czeskimi z teamu żeby przetłumaczyli od czego są konkretne funkcje. Do tego stracili około pół roku prac nad elementem, który okazało się, że trzeba przerobić a mianowicie chodziło o przejmowanie dzielnic. Designerzy starali się wytłumaczyć Leadom, że to jest zbyt nudne i powtarzalne, ale jak sami widzieliście raczej do nich nie dotarło i w grze skończyło w takiej w formie jak skończyło. Crunch nad grą trwał rok, twórcy nie dostali bonusów bo oceny na metacriticu były za niskie. Eh czyli niestety chleb powszedni tej branży. 

Odnośnik do komentarza

I tak będę gierkę miło wspominał i jeszcze zapewne do niej wrócę, bo jestem w trakcie drugiego przejścia, a i DLC kumpel chwalił to sprawdzę w jakiejś promocji.
Zalety w postaci intrygującej historii, świetnego głównego bohatera, rewelacyjnie wyreżyserowanych (i odegranych) cut-scenek, klimat, muzyka, model jazdy, strzelaniny, a nawet uproszczony stealth, z nawiązką zrekompensowały mi niedogodności związane z tym Assassinowym odbijaniem dzielnic.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.