Skocz do zawartości

Mafia III


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z opinią @Wredny. Gra jest powtarzalna, monotonna, ale ja bardzo lubię settingi gangsterskie i generalnie aż tak nie przeszkadzało mi to przejmowanie dzielnic. Mafia III to produkcja z dobrą fabułą, wyrazistymi postaciami i charyzmatycznym głównym bohaterem. Mam zamiar zagrać jeszcze raz i ograć DLC, które się pojawiły, ale to dopiero za jakiś czas, bo trochę jeszcze produkcji do nadrobienia jest. 

Odnośnik do komentarza

Historia może i super ale po (pipi) nawalili tyle grindu miedzy fajnymi misjami? Czułem się jak w jakimś mmo:D To byłaby świetna 10 h gra ale zrobili z tego 35 h godzinna mordęge. Może niektórzy lubią jak gra zamienia się w pracę ja tam wolę się wieczorem relaksować. Sandboks może być zrobiony dobrze kiedy możesz przejść fabułę w ogóle olewajac poboczne rzeczy. Tutaj jest kompletnie na odwrót. Poboczne aktywności robimy aby ruszyć główna oś fabularną. Niech to studio przestanie istnieć. Ci co robili mafie i tak odeszli dajac nam za(pipi)iste tegoroczne kingdom come. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Jestem świeżo po skończeniu i mam identyczne zdanie , gdyby wywalono te przymusowe "grindowanie" i można by było lecieć misję po misji to gra byłaby dużo lepsza. Strasznie mnie wymęczyła ale za to misje same w sobie były świetne plus dodatek z sektą petarda. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pograna godzinka, może dwie. Fabuła zarysowana dość ciekawie, niestety zdaje sobie sprawy ze jest jej malo i bedzie poprzerywana ostrym grindem. Teraz mam pytanie do osob ktore juz gre przeszly:

Spoiler

Chce zrobic przejscie, w ktorym ocale bossow i informatorow. Wiem tez, ze niektore fragmenty gry sa tak poprowadzone, ze nie da sie ocalic nikogo. Do tej pory zabilem szefa Haitanczykow Bake i szefa dzielnicy Delray Hollows (bodajze Marle Jackson). Przy obu panach nie mialem zadnego wyboru. Moje pytanie jest nastepujace - od ktorego momentu gry zacznie pojawiac sie ta opcja ocalenia informatorow/bossow?

 

Odnośnik do komentarza

@Rillas - spokojnie, będzie taka opcja, nie martw się.
Jeśli musiałeś kogoś zabić, to znaczy że nie było innej opcji i jest to wymóg fabularny.
Pamiętaj, że w przejściu "pacyfistycznym" musisz zbierać te pierdoły rozsiane po mapie i "hakować" skrzynki, żeby mieć podgląd na miejsce akcji, a także właśnie po to, byś na końcu mógł otrzymać wybór kill/recruit. Informatorów jest chyba o dwóch czy trzech więcej niż potrzeba, więc dali zapas, gdybyś coś spyerdolił :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Odbiłem drugą dzielnicę.

Fajne postacie, sposób prowadzenia fabuły, granie na atak albo skradanie, muzyka i klimat na plus. 

 

Graficznie chyba najbardziej nierówna produkcja w jaką grałem. Modele postaci ok, tekstury samochodów czasem dostają swira i wyglądają masakrycznie. No i ten cyrk na niebie, choć nie wiem czy raz automatycznie nie wyczytała nocy, bo tak miała być rozegrana misja- po prostu pstryk i z popołudnia robi się gwiazdzista noc. 

Szkoda też, że mapa w sumie pusta (choć sam jej projekt jest ok) i nie można kupować strojów, (te kilka gotowych setów to smiech), wyskoczyć na kielicha do baru, itp. Pod tym względem zmarnowany potencjał. 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pupcio napisał:

Ale mafia 2 w przeciwieństwie do 3 nie próbowała bawić się w sandboxa 

3 minuty temu, _Be_ napisał:

Ale nie miała gównianego grindu, który obrzydzal grę


No spoko, ale nie o tym była mowa - odniosłem się do wypowiedzi Piotrka, który ani słowem nie wspomniał o grindzie, tylko o tym, że brak mu pobocznych pierdół typu ciuszki czy kielich w barze.

 

Odnośnik do komentarza

No spoko, ale napsiałeś, że Mafia 2 była uważana że lepszą grę mimo tego, że była nawet biedniejsza ale była lepsza z wielu innych powodów gdzie puste miasto z perspektywy czasu to i tak plus bo ja już osobiście mam dość gier przepakowanych zawartością, która jest przeklejana metodą kopiuj wklej aby było więcej znaczników na mapie i innych z dupy fetch questów ( ubi wy dauny patrzę na was)

 

Mafie 2 skoczyłem dwa razy i wspominam nadal bardzo dobrze, niektóre misje to taki sztos, że nawet GTA może zazdrościć, a trójki nie mogę się zmusić żeby pchnąć fabułę

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _Be_ napisał:

Mafie 2 skoczyłem dwa razy i wspominam nadal bardzo dobrze, niektóre misje to taki sztos, że nawet GTA może zazdrościć, a trójki nie mogę się zmusić żeby pchnąć fabułę


Trójeczka z kolei ma taką historyjkę, bohaterów i cut-scenki, że "nawet GTA może zazdrościć" - jak to ładnie napisałeś powyżej :)

Odnośnik do komentarza

Tak mnie zniechęciły do tej gry posty, których się naczytałem na stronach/forach o gierkach, że choć czuję chęć pogrania w Mafię, bo dwójkę bardzo dobrze wspominam, to szkoda mi pieniędzy i czasu na pobieranie, żeby się przekonać na własnej skórze. Chyba pierwszy raz mi się zdarzyło, żeby posty były dla mnie tak sugestywne.

Odnośnik do komentarza

Oj tak, choć jak już się zrobi gorąco to akcje na Rambo, przy akompaniamencie sypiących się skrzynek też robią.
No ale stealth, soczyste headshoty, dźganie tą wielką kosą - Lincoln jest niezłym zabijaką i jest w tym wiarygodny :)

@krzyhu923 - nie sugeruj się, tylko ściągaj i graj - kasy nie wydajesz, bo gra jest teraz w PLUSie (no chyba, że abonamentu nie masz)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Fajna ta Mafia. Niestety, przez to że to Mafia, to jej się obrywa. Nie twierdze, że niezasłużenie ale popatrzmy z innej strony. 

Gdyby inny tytuł, to jak na debiutujące studio nie jest źle. Postacie ciekawe, fabularnie fajnie prowadzone, muzyka ok i jest klimacik. Co do wymuszania robienia misji, to kwestia gustu.

Granie na stealth i zdejmowanie wrogów z pistoletu z tłumikiem jest lepsze od gry na Rambo. Bryczkami jeździ się ok i szkoda, że tak jak w dwójce nie można tuningowac wszystkich i trzymać ich w garażach.

Mapa też fajnie zaprojektowana, ale nie zagospodarowania. Szkoda, bo można było na niej upchać sporo aktywności pobocznych, losowych zdarzeń, sklepów z bronią i ciuchami czy knajp itp. 

Niestety graficznie jest nierówno, (lustra to kpina). Doczytywanie się tekstur kłuje w oczy, podobnie jak nagłe zmiany jej jakości na pojazdach- jest fajnie, pstryk i mamy rozpaćkaną masakre. Z innymi nie jest lepiej, co dziwi, skoro postacie są dobrze zrobione, nie licząc włosów u niektórych z nich. 

 

Ale jest tu coś co sprawiło, że gra mnie wciągnęła i gra mi się w to lepiej niż w dwójkę, a skoro w sumie za te grosze z psplusa, to tym bardziej nie mam czego żałować. 

Edytowane przez PiotrekP
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam problem. Misja z hazardem i niszczeniem maszyn do hazardu. Zrob 30000szkód i tak dalej. Zrobilem kilka misji ale brakuje mi dalej do wykonania 6000dol żeby dojechać Prze(pipi)a. Wszystkie skrzynki z bezpiecznikami aktywne i nie mam na mapie żadnych akcji do wykonania w tej dzielnicy. Po prostu nie mam na czym nabić tej kasy. Moge olać tą misje i lecieć dalej czy bedzie mnie blokować przed zrobieniem dalszych misji.

Odnośnik do komentarza

Wiem, nigdy nie miałem problemu ze zrobieniem tej kasy. Jakoś lekkodusznie podszedłem do tego zadania i kasa sie nie uzbierała, nie spotkałem zbytnio nikogo w tej dzielnicy, jedyny pomysł to poszukać barów z automatami w środkubo lokacje które już robiłem są puste. Nie mam teraz jak tego sprawdzić, wieczorem popatrze na te cele ale wiekszość mam odfajkowaną.

 

 

E:

Wystarczająco dużo szkód - najwspanialszy komunikat w Mafii. Miałem nie zrobiona jedna misje na bagnach za 25k. Jakbym ja zrobil na poczatku to by nie było problemu. 

Edytowane przez Dud.ek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...