Skocz do zawartości

Mafia III


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Gierka już do dostania za 30 zł, więc zaryzykowałem, pomimo słabych ocen. Po kilku godzinach gry stwierdzam, że nie wykorzystano ogromnego potencjału na fajny pomysł. Po pierwsze, gra wydaje się być archaiczna. O ile miasto, czy lokacje wykonane są ładnie i dość szczegółowo, tak po prostu nie mam tam życia, po ulicach chodzą zombie. Jazda autem to katorga, tragiczny model jazdy, sztywny i drewniany. Strzela się nawet ok, choć system osłon, interfejs obsługi postaci taki średni raczej. No dam jeszcze szansę, ale póki co, gierka jest słaba i uboga.

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

No może przesadziłem z tym tragicznym, bo bywają gorsze, jak np w Just Cause ostatnim, ale nadal jest kartonowy i na dzisiejsze standardy dla mnie niedopuszczalny. Tym bardziej, że w poprzednich Mafiach dawali z tym radę.

Ogólnie, gra wydaje się być trochę nijaka, pomimo odczuwalnych starań o oddanie klimatu i fenomenalny soundtrack. I to jest dziwne, bo w poprzednich Mafiach było tak, że gracz już od początku niesamowicie się wchłaniał w klimat i grę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po 4 latach wzielo mnie na ponowna przygode w new bordeaux, jako ze brakuje chyba ze dwoch trofikow do 100% postanowilem przejsc jeszcze raz. Powiem tak. No jest w tym jakis heroizm. Gdyby nie bylo przerywnikow bardziej zroznicowane misje byly w gta 2. No ale kij tam. Wazne ze jest klimacik. Jazda autkiem przy elvisie czy janis joplin to jest bóg. Oczywiscie dopoki nie zahaczymy ciezarowką o smietnik , wpadniemy w row i sie zaklinujemy. Sa tez elementy humorystyczne jak przyjazd mojej ekipy latajacym metr nad jezdnia autem. Gram narazie bez aktualizacji bo pare trofkow jest zglitchowanych. Nie pamietam czy to jest poprawione ale podoba mi sie to ze przechodze 5 metrow w bialy dzien obok typa i on mnie nie widzi, co lepsze morduje nozem jego kumpla a gosciu dalej twardo na strazy. Byl dzis moment ze chlastalem jak swinie typow jeden po drugim bo jak sie zakradlem do jednego to wsadzenie gosciowi noza w oko zaintrygowalo straznika ze ups chyba cos sie dzieje ale byc moze mi sie przewidzialo 4 metry od zdarzenia wiec podejde sprawdze. I cyk koleczko. I tak chyba z 5 typa. 

 

Ale mam wyje,bane bo jezdze czarną wołgą i robie w moim miescie co chce.

 

hCIG6YA.jpg

 

Ta grafika w lusterku jak w driverze 3 na najnizszych detalach :yao:

 

Lubie te gre ale obiektywnie to ją zje,bali rowno trzeba przyznac.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Chyba cala kasa devow poszla na zaiks bo jesli chodzi o ost to gierka jest doskonala. Ale jesli chodzi o kwestie techniczne to nie wiem czy gralem w gorsza gre na ps4. Serio nie przypominam sobie. 

 

Pamietam jak malo sie w gacie nie zes.ralem w ktorejs misji jak jeszcze nie wiedzialem ze sa aligatory i mnie zaatakowal. 

No i karmienie ich gangolami tez fajne :)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, kanabis napisał:

Chyba cala kasa devow poszla na zaiks bo jesli chodzi o ost to gierka jest doskonala. Ale jesli chodzi o kwestie techniczne to nie wiem czy gralem w gorsza gre na ps4. Serio nie przypominam sobie. 

 

Pamietam jak malo sie w gacie nie zes.ralem w ktorejs misji jak jeszcze nie wiedzialem ze sa aligatory i mnie zaatakowal. 

No i karmienie ich gangolami tez fajne :)

Mogę przypomnieć, ta gra zwie się The Last Guardian i nikt tego nie przebije w tej generacji. Wracając do muzyki, rzeczywiście znakomita, lubię szczególnie ten kawałek:

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Mafię III powinno się przechodzić ze wszystkim DLC. Dzięki temu mamy różnorodność, bo twórcy do tego czasu już ogarnęli, że robienie w kółko tego samego to nie najlepszy pomysł, więc zróżnicowali dodatki i robi się w nich mniej powtarzalne misje. Dodatkowo jedno rozszerzenie dodaje zupełnie nowe miasteczko do eksploracji. 

 

Ja tak właśnie grałem. Odbijanie każdego obszaru przedzielałem dodatkiem fabularnym stąd nie odczułem znużenia i gra bardzo mi się podobała. Jak ktoś pisze, że tutaj nie ma klimatu to chyba grał w inną grę. 

 

A model jazdy to zjada ten z GTA 4 czy 5 na śniadanie. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Odkopałeś stary temat to się wypowiem... :D Że się zgadzam - jazda, feeling ze strzelania to niewątpliwe plusy tej części. Do tego spędziłem sporo czasu na oglądaniu fur z każdej strony, bo zrobione były super, a uwielbiam amerykanska motoryzacje z tego okresu. Do tego było kilka dobrych fabularnych momentów i osobiście nie rozumiem hejtów jakie zebrała ta gra. To prawda, że mogłaby tak naprawdę nazywać się jakkolwiek inaczej, bo klimatu oryginalnej Mafii tam nie odnalazłem, ale to była przyzwoita gierka.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.07.2021 o 18:42, LeifErikson napisał:

osobiście nie rozumiem hejtów jakie zebrała ta gra. To prawda, że mogłaby tak naprawdę nazywać się jakkolwiek inaczej, bo klimatu oryginalnej Mafii tam nie odnalazłem, ale to była przyzwoita gierka.

 

Nie wiem, jak można tego nie rozumieć, skoro wszędzie o tym się mówi - nie chodzi tu o klimat, bo ten akurat jest, fabularnie też jest fajnie i każdy się zgadza.
Chodzi o ten beznadziejny schemat, rodem z pierwszego Assassina, gdzie w każdej dzielnicy musisz wykonać dokładnie te same, nudne, powtarzalne czynności, żeby pchnąć fabułę do przodu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Wredny napisał:

 

Nie wiem, jak można tego nie rozumieć, skoro wszędzie o tym się mówi - nie chodzi tu o klimat, bo ten akurat jest, fabularnie też jest fajnie i każdy się zgadza.
Chodzi o ten beznadziejny schemat, rodem z pierwszego Assassina, gdzie w każdej dzielnicy musisz wykonać dokładnie te same, nudne, powtarzalne czynności, żeby pchnąć fabułę do przodu.

Bez kitu.

 

Zrobiliby taki mix - zostawiliby grafę, muzę, postacie, klimat, gunplay + wzięliby rdzeń rozgrywki z Mafii remake albo nawet z dwójki, gdzie są zróżnicowane misje bez kropli grindu, a miasto oraz jej dzielnice są tłem do historii i byłaby w huuu mocna gra.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie najbardziej niedoceniana gra tamtej generacji. Te oceny z metacritic to se można wsadzić. Fajne miasto,świetny model jazdy,kozacka fabuła i postacie(Donovan).Jescze fenomenalna ścieżka dźwiękowa. No ale grę zabiły te pojebane aktywności które było trzeba ciągle robić. Bez nich to gierka wg mnie 9/10

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie, poboczne questy zniszczyły opinię o tej grze, a poza nimi mamy świetny klimat, świetną historię i znakomite postacie. Mój odbiór poprawiło na pewno to, że spodziewałem się totalnego średniaka, a okazało się, że pod płaszczykiem fetch questów i bugów kryje się produkcja z niesamowitym potencjałem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...