Skocz do zawartości

Mafia III


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozchodzi się o same aktywności. Ta gra była niedorobiona pod wieloma względami. Słabe AI, gwizdaniem wywabiłem z 15 przeciwników jeden za drugim i żaden nie zauważył stosu ciał zaciukanych nożem; glitche graficzne, czasem z powodu przesadzenia z efektami (i chyba skopanymi materiałami) otoczenie wyglądało jak bełt na ekranie, a misje które działy się o konkretnej porze dnia (nawet pierwsza) zapętlały daną godzinę, czyli przykładowo chmury poruszały się najpierw w lewo, później wracały na swoje miejsce (czyli leciały w prawo) a później znowu w lewo i tak w kółko. Technicznie ta gra leżała a ogrywałem jakieś 1.5 roku po premierze na PS4 Pro więc nawet nie chcę wiedzieć jak to wyglądało na premierę. Do tego powtarzalne misje i wychodzi te 6/10. Zgodzę się że sama historia i postacie były bardzo dobre ale to była gra na jakieś 30h z czego 20h rozgrywki było po prostu słabe.

Odnośnik do komentarza

Z tego co pamiętam, to oni trochę grzebali przy tej grze. Od II części do III minęło sporo czasu, a jeżeli wydaliby kontynuację legendy z czasem gry 10h, to też byłby płacz że gra jest za krótka. Grałem już sporo po premierze więc nie spotkałem się aż z tak wieloma bugami i problemami. Wtedy już wiedziałem, że gra była średnia i nie do końca sprostała wymaganiom więc tak do niej podszedłem. Mimo tego pozytywnie mnie ona zaskoczyła - nawet wkręciłem się w to powtarzalne zdobywanie dzielnic. Gdyby dodano opcjonalnie tego typu aktywność do remake pierwszej części, to z chęcią przywitałbym tam takie aktywności.

Odnośnik do komentarza

Ja od paru lat robię drugie przejście, właśnie z zabijaniem, bo pierwsze robiłem porządnie.
Zobaczymy, co z tego wyniknie - w każdym razie tam sporo było zbugowanych trofeów i znam wielu znajomych którzy przechodzili to trzeci czy nawet czwarty raz.
Póki co ogrywam część pierwszą, w której takich cyrków nie ma (za to ma inne problemy).

Odnośnik do komentarza

Bug z trofeami w tej grze jest taki, że licznik postępu pucharków w grze resetuje się za każdym razem, jak wyłączamy grę i konsolę. Radzi się, aby grę przechodzić na jedno posiedzenie (co jest raczej mało możliwe) lub nie wyłączać gry tylko usypiać konsolę na czas przerwy. Dodatkowo nawet, jeśli komuś się będzie chciało bawić w powyższe sposoby to i tak gra w dalszym ciągu wywala się randomowo do dasha tym samym resetując cały postęp na liczniku. 

 

Reasumując, platyna tylko dla prawdziwych hardcore'ów. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Odwieżyłem to po latach i jestem w szoku, jak naprawili tę grę po premierowych wtopach. I te DLC (obecnie darmowe!) są zajebiste i właśnie tak powinny wyglądać misje w tej grze. 

Doszło do tego, że zamiast grać w RE4 które mam kupione na premierę, podrzynam gardła w New Bordeaux :potter:

 

Polecam wrócić i ograć przynajmniej DLC. Ja nie mogę się oderwać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z tego co pamiętam to tak. Tylko nie jestem pewien czy ten obszar nie odblokuje się dopiero po jakiś postępach w fabule.

Pierwszy raz jak grałem, to pamiętam że dostęp do tamtego obszaru był możliwy jednak ja udałem się tam dopiero po skończeniu podstawki. Ogólnie przy pierwszym podejściu te mechaniki mnie tak nie zmęczyły bardzo jak się tego spodziewałem. 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Dr.Czekolada napisał:

Czymś się różni Edycja Definitywna od wersji w trylogii? Ta druga widzę, że na promocji a dlc są darmowe.

 

Z tego co pamiętam to edycja definitywna była dodawana do trylogii i miała od razu DLC. Natomiast zwykła posiada te same dodatki za darmo ale trzeba je ściągnąć z neta :P W praktyce niczym się to nie różni, bo przy 3 części nic nie dłubali. Chyba, że mówisz o remake pierwszej części. Remake dołączony do trylogii to ta sama gra, którą możesz zakupić osobno jako remake (pierwszej) Mafii. Czyli też to samo :)  

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Problemem tej gry jest to, że by pchać fabułę do przodu, musisz odbijać dzielnice, a to jest powtarzalne i nudne, bo polega praktycznie na tym samym. 

 

Potem goście kapnelo się, że ludziom podobała się fabuła i główne misje, a wkurzali się na te zapychacze, więc robiąc DLC starali się oddać ducha misji fabularnych i zrobili je super.

 

No i spatchowali tę grę, nie trafiłem na jakieś akcje typu latanie samochodem czy topienie się głównego bohatera w asfalcie :D Przynajmniej jest grywalna.

 

Natomiast co do pytań o przechodzenie od początku by odblokować DLC - niestety musicie dograć do pierwszego spotkania Lincolna z pomagierami w dworku na bagnach.

 

Ja łyknąłem Mafia Trilogy po taniości, odpaliłem trójkę po latach i serio - jestem miło zaskoczony jak się dobrze w to gra. A po premierze trójki byłem załamany, co oni zrobili z tą grą. 

Jest dużo fajnego contentu, zajebisty klimat i te rewelacyjne DLC. Polecam jak macie okazję zagrać.

 

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, KrYcHu_89 napisał:

Jaki jest główny problem tej gry? Muszę ją kiedyś ograć, dwie pierwsze przecież były świetne. Czy chodzi o wtórność i blockery misji fabularnych przez nudne aktywności podobczne? 

Tylko teraz jest kwestia tego, czy lubisz gry gangsterskie i tego typu rozgrywkę. O co chodzi? Ja nie lubię takiego grindowania i pewnie w wielu grach by mnie to wkurw... Tu jest jednak inaczej, bo lubię takie gry i wbrew pozorom jakoś to żmudne odbijanie dzielnic mnie nie irytowało. 

 

Polecam zagrać, bo to naprawdę kawał fajnej produkcji. Też planuję wrócić i od razu ograć DLC, bo wcześniej ta okazja mnie ominęła. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, KrYcHu_89 napisał:

Jaki jest główny problem tej gry? Muszę ją kiedyś ograć, dwie pierwsze przecież były świetne. Czy chodzi o wtórność i blockery misji fabularnych przez nudne aktywności podobczne? 

Od razu powiem, że rdzeń tej gry to całkiem coś innego niż jedynka i dwójka. Tam otwarty świat, to tło dla misji, w trójce niestety jest to sandbox w najgorszym możliwym wydaniu, bo trzeba czyścić mapę (tragicznie powtarzalne odbijanie dzielnic) przez kilkadziesiąt h aby rozegrać kilka bardzo dobrych misji fabularnych :(

 

Sam klimat, muza, postacie i te kilka misji, to bardzo dobry stuff. Pamiętam, że jakoś dobiłem do końca (ten filmik przy końcu :banderas:) ale były chwile zwątpienia, jednak nie mogłem nie skończyć kolejnej Mafii, choć 2 razy bym tego w życiu nie zrobił. 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, KrYcHu_89 napisał:

Jaki jest główny problem tej gry? Muszę ją kiedyś ograć, dwie pierwsze przecież były świetne. Czy chodzi o wtórność i blockery misji fabularnych przez nudne aktywności podobczne? 

 

Zawsze możesz spróbować tak ;)

 

https://gregor-pl.itch.io/mafia3onlymainmissions

 

Raz już zacząłem, po zajebistym prologu jak dostałem plaskacza na papę tym odbijaniem terenu to zostawiłem i już nie wróciłem, ale z tego co czytałem reszta story missions trzyma taki poziom jak początek, więc chcę wrócić i się zastanawiam czy czasem nie zrobić patentu z tymi sejwami.

Edytowane przez tjery
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, tjery napisał:

 

Zawsze możesz spróbować tak ;)

 

https://gregor-pl.itch.io/mafia3onlymainmissions

 

Raz już zacząłem, po zajebistym prologu jak dostałem plaskacza na papę tym odbijaniem terenu to zostawiłem i już nie wróciłem, ale z tego co czytałem reszta story missions trzyma taki poziom jak początek, więc chcę wrócić i się zastanawiam czy czasem nie zrobić patentu z tymi sejwami.

Prolog i końcówka sztos, ale reszta misji fabularnych także trzyma poziomu. Szkoda, że to dodatek do tego generyka :( 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.