Skocz do zawartości

Mafia III


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, balon napisał:

Które te DLC takie dobre i must have?

 

Wszystkie są fajne. Jak Ktoś ma gierkę i sejwy, warto wrócić. Niestety dla zmęczonych zdobywaniem dzielnic info, że w DLC można grać dopiero po pierwszym spotkaniu z Cassandrą, Burke'em i Vito może zniechęcić :D

 

Najlepszą opcją jest kupić Mafia Trilogy (nówka lata np. w Empiku po 99zl) i wtedy mamy wszystkie części, wraz z DLC (przy czym te trzeba pobrać, ale nie ważą dużo).

 

Jak już pisałem wcześniej, jakby tak wyglądała ta gra na premierę - wplecione by były misje z DLC i bajery dodane w patchach, byłby zupełnie inny odbiór. 

 

Największą wadą jak już wszystkie wiadomo są te zapychacze w postaci odbijania dzielnic. O ile na początku jest to całkiem fajne, tak potem powoduje odruch wymiotny, bo wygląda to tak samo.

 

Inteligencja przeciwników i policji też jest żałosna. Pchają się pod lufę, biegają bez ładu i składu, nie widzą zarzynania kompana obok.

 

Reszta to cymesik i nie żałuję, że odkopałem tę grę :)

 

Ps. "Odrestaurowana" Mafia 2 to techniczny klops. Jest tak zabugowana, że ja pier... 

Odnośnik do komentarza

Już to pisałem wcześniej, ale powtórzę, bo widzę, że są osoby, które zastanawiają się jak ugryźć ten kawałek tortu. 

 

Ja grałem tak, że przeplatałem zdobywanie dzielnic przechodzeniem poszczególnych DLC. Trzeba odbić 9 dzielnic, więc po zrobieniu trzech ogrywałem jedno DLC. W ten sposób nie dochodziło do znużenia. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Naprawdę solidna jest ta Mafia. Jeszcze chyba nie doszedłem do tych powtarzalnych misji. Mam już 3 z 6 pomocników odblokowanych. Klimacik jest pierwszorzędny, gameplay też całkiem całkiem. Jak każdy open world ostatnio przegryzam sobie w krótkich sesjach, tak ta gra smakuje najlepiej.  

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
W dniu 7.05.2023 o 22:46, balon napisał:

Nie no bez przesady, napisał tylko o klimacie, a to już kwestia gustu. Trzeba przyznać, że tak jak bardzo generyczny jest gameplay tak klimat, postacie i muza to pierwsza gierkowa klasa.

Odpalam od czasu do czasu, przejdę tę w grę w jakieś 2 lata, ale dzięki temu nawet nie czuć tej wtórności. Gra ma pewno ma swoje do zaoferowania, a na nowoczesnych PC wygląda i chodzi wreszcie jak złoto. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zbliżam się do końca gry, 35h na liczniku. 

 

Ale w to się dobrze gra na high end PC w 120 fps, coś pięknego.

 

Wszystkie Dlcki ukończone, to one dały tej grze drugi oddech, wplecione pomiędzy przejmowanie dzielnic, bo nie wiem czy bez nich wytrzymałbym przechodzenie tych wtórnych misji z podstawki bez dlc. Została mi finałowa misja. To jest naprawdę świetna gra jako całość, a mogła być naprawdę topowa, gdyby nie głupi pomysł z dzielnicami, który zwyczajnie jest zbyt mało różnorodny. 

 

Bawię się lepiej niż śmiałbym przypuszczać patrząc na oceny tej gry przed laty. 

Odnośnik do komentarza

Ukończone, sztywniutkie 8/10, tylko ze względu na strukturę misji głównych.

 

New Bordeux - 9/10

Muzyka - 9/10

Fabuła - 10/10,

Ojciec James i jego wywiady - 10/10

Donovan -11/10 za akcję post credits. xD

 

Lincoln 7/10, nie byłem jego fanem,  na końcu gry

Spoiler

Wyjechałem w Bieszczady

 

Dlcki -9/10, najlepsze to z atomówką, ale każde dobre i ciekawe - TAK POWINNY WYGLĄDAĆ MISJE w tej grze 

 

Technikalia - 9/10 stan na rok 2023 na PC Steam w wersji Definitive przez 40h zdarzyły mi się 2 zwiechy skryptu i problemy z AI wrogów, to tyle, poza tym działała dobrze w 120 fps z drogami do 80 bo taki to silnik.

 

Gunplay i jazda samochodem - 8/10

 

Rdzeń gry i szkielet misji fabularnych- 2/10, co za diabeł wymyślił, że trzeba żmudnie podbijać każdą spelunę i w ten sam sposób robić to jakieś 32 razy, to jest to co zabiło grę w oczach wielu na premierę i zaszufladkowało ten tytuł jako słabą Mafia (plus stan techniczny na premierę).

 

Dla mnie tej grze należy się bezwzględnie w obecnej postaci tytuł hidden gema. Sztosiwo! Fani Mafii I klimatu lat 60' - nie omijać. 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No, niestety w 30-stu klatkach, ale tam w sumie żadna to strata, kupiłem na allegro trylogię za 30 zł i mam od razu trzy gierki ot co. W sumie powiem, że wciągnąłem się w tę trójkę, klimat fajny, miasto też dobrze zrobione i nie jest rozwleczone, ładnie skondensowane miejscówki i znajdźki do zbierania. 

Odnośnik do komentarza

Przy świetnej grze to to nawet nie stało. Nawet już pomijając powtarzalność misji to przeciwnicy są strasznymi tępakami więc ani strzelanko ani skradanko nie sprawia satysfakcji bo wybija się ich bez najmniejszego problemu. Największym hitem jest gwizdanie i zwabianie pojedynczo całej obstawy budynku bo nawet nie pomyślą żeby pójść w podejrzane miejsce w dwie osoby, na krzyki kumpli zabijanych za ścianą też nie reagują. Jak ogrywałem te 5-6 lat temu to było też masę pomniejszych gliczy, czy to graficznych (dziwne oświetlenie), czy technicznych (problemy z kolizjami) a to już było po większych patchach więc na premierę musiała być mogiła. Gra klasy C która nadrabia miejscem akcji, postaciami i fabułą gdzie widać że zabrakło czasu i budżetu na dopracowanie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Faka napisał:

Zdaję sobie te powtarzalne odbicia dzielnic, już na ps4 to przeszedłem, a jeszcze wtedy nie było DLC, to wpadało czasami znużenie. 

DLC to na pewno najlepszy content w tej grze, ale jak nie masz save'ów niestety musiałbyś trochę pograć, żeby je odblokować. Tak z połowę tej najgorszej części gry :). 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.