Skocz do zawartości

3DS Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Na początek chciałem powitać zacne grono. Po przebrnięciu przez ten mega długi, ale arcyciekawy i zawierający wiele istotnych informacji wątek, nadeszła pora na zadanie pytania.
Otóż posiadam New 3DS XL, z softem obecnie 11.5. Jeżeli dobrze wszystko zrozumiałem to obecnie nie jest problemem już wysoki soft, więc uruchomienie u siebie LUMY tak by mieć dostęp do freeshopu celem grania w kopie zapasowe, miast ciągle żąglować cartridgami, i jakiś CFW tak by móc mieć też w konsolce porządną bazę retro maszynek to już chyba nie problem, prawda?

Pytanie tylko jak to najlepiej zrobić, by jak napisałem wyżej mieć freeshop, emulatory (dobrze działające), jesli zaś chodzi o granie online, to raczej niekoniecznie, nie jestem fanem.

Naczytałem się sporo o programatorach, na allegro można dostać nawet takie, które PODOBNO przygotowane są do tego by taką "przeróbkę" wgrać. Ale są różne, np taka:

http://allegro.pl/flash-card-r4i-b9s-instalator-cfw-luma-na-2ds-3ds-i7088853914.html#thumb/1

ale są tez i takie:

http://allegro.pl/nagrywarka-r4i-dual-core-rts-instrukcja-pl-i6675833908.html?reco_id=a84a3ede-7ad9-11e8-b40f-246e9680c108#thumb/3

lub nawet jeszcze tańsze:

https://allegro.pl/programator-r4-revolution-dla-nintendo-ds-i7347122380.html#thumb/3

i wszystko R4, ktoś byłby w stanie wskazać różnicę?

I czy w ogóle lepiej kupić programator i przerabiać za jego pomocą czy wystarczy metoda typu " wgrywam wg poradnika z github na kartę SD i działa"??

 

Dodatkowe pytanie o kartę ACE3ds: https://allegro.pl/nagrywarka-gier-nds-ace3ds-gameboy-nes-snes-sega-i7004171826.html

Czy warto w to inwestować czy emulatory softwarowe spokojnie dadzą radę?

 

Mam nadzieję, że nie namieszałem zbytnio i klarownie wyłuszczyłem swoje wątpliwości. A może jest ktoś z Poznania kto byłby skłonny pomóc na miejscu gdzieś?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.07.2018 o 14:55, marcinhome napisał:

Otóż posiadam New 3DS XL, z softem obecnie 11.5. Jeżeli dobrze wszystko zrozumiałem to obecnie nie jest problemem już wysoki soft, więc uruchomienie u siebie LUMY tak by mieć dostęp do freeshopu celem grania w kopie zapasowe, miast ciągle żąglować cartridgami, i jakiś CFW tak by móc mieć też w konsolce porządną bazę retro maszynek to już chyba nie problem, prawda?

 

Nie jest problem. 3ds.guide ma poradnik krok po kroku jak postępować.

Programator jest prostszą, ale bardziej upierdliwą opcją i pozwala na mniej. Na ten moment nie ładowałbym się w to już.

Odnośnik do komentarza

Niekoniecznie, wystarczy odpowiedni flashcart z DS-a.

 

Installing boot9strap with ntrboot requires a compatible NDS / DSi flashcart to flash ntrboot to. Note that some of these flashcarts are sold pre-flashed with ntrboot.

 

Nie jest to najwygodniejsza metoda i wymaga pewnych nakładów finansowych, ale małych. Nie uznaję tego za duży problem :P 

Czy są jakieś różnice między nimi? Nie wiem, jeśli chce się ich użyć tylko do przeróbki to pewnie nie. Jakby się chciało grać później w gry z NDS na nich to możliwe, że tak, obsługa może być różna i kompatybilność.

 

Później pojawiło się pytanie o 3DS-owego flashcarta, który jest droższy i IMO mniej fajny. Jasne, spełnia najważniejszą dla niektórych funkcję i prosto się go obsługuje, ale są lepsze metody.

Odnośnik do komentarza

Poczekaj, a i jakim programatorze mówimy? Bo ja miałem na myśli ntrboothax właśnie. To najlepsza metoda. Hard mod to metoda przedpodopowa. Nikt tego już nie robi.

 

Natomiast sky3ds czy inne badziewia to syf. Tylko Luma. 

 

Dobry ds flashcard zostaje potem jako ds flashcard właśnie więc kasa nie jest zmarnowana.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedzi. Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem, to w moim przypadku jeśli nie znajdę nikogo ( a niestety z mojego otoczenia nikt w Nintendo się nie bawi) z przerobionym 3DSem to pozostaje mi jedynie zakup flashcarta z preinstalowanym ntrboot  , kurcze nie wiem sam już czy dam radę...

Takiego flascharta mogę potem używać do odpalania tytułów z DS/DSI i to chyba wszystko?

Widzę też że niektóre wersje mają tzw "time bomb" i już za rok przestaną działać. Ma tak ta wersja z magnesikiem R4I-B9   nie ma zaś wersja GOLD, tą jednak trzeba najpierw jakoś przygotować w celu wgrania przeróbki...

Zaczynam mieć wątpliwości. PSP przy tym to był mały pikuś. Podobnie PS2, gdzie wystarczy odpowiednia karta pamięci, nawet wii z tutorialem udało mi się ogarnąć a tu, tzn może nie jest jakoś najgorzej, ale mnogość opcji i metod podejścia do tematu (biorąc pod uwagę sprzęt, software itd) zaczyna mnie przerastać:(

 

Odnośnik do komentarza

Marcin to trzeba na spokojnie :nosacz:. Na początku mnogość opcji przytłacza, ale zwróć uwagę, że poradniki biorą pod lupę każdą wersję urządzenia z każdą możliwą wersją systemu, a później metody mają jeszcze różne alternatywy. Ciebie obchodzi tylko jedno urządzenie na sofcie, który masz aktualnie i podchodzisz do tego jedną metodą. Trzymaj się poradnika krok po kroku i będzie dobrze, to nie jest trudne, najczęściej to tylko zbieranie odpowiednich plików, wsadzanie ich na kartę pamięci do odpowiednich folderów i uruchamianie po kolei :). Czasochłonne, ale nie jest trudne. Na dobrą sprawę to podobne właśnie do PS2, gdzie też musiałeś mieć zewnętrzne akcesorium, które było "bramą" do exploita.

 

rayos nie wiem po co ten offtop, daj sobie warna, dziękuję

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, raven_raven napisał:

Marcin to trzeba na spokojnie :nosacz:. Na początku mnogość opcji przytłacza, ale zwróć uwagę, że poradniki biorą pod lupę każdą wersję urządzenia z każdą możliwą wersją systemu, a później metody mają jeszcze różne alternatywy. Ciebie obchodzi tylko jedno urządzenie na sofcie, który masz aktualnie i podchodzisz do tego jedną metodą. Trzymaj się poradnika krok po kroku i będzie dobrze, to nie jest trudne, najczęściej to tylko zbieranie odpowiednich plików, wsadzanie ich na kartę pamięci do odpowiednich folderów i uruchamianie po kolei :). Czasochłonne, ale nie jest trudne. Na dobrą sprawę to podobne właśnie do PS2, gdzie też musiałeś mieć zewnętrzne akcesorium, które było "bramą" do exploita.

 

rayos nie wiem po co ten offtop, daj sobie warna, dziękuję

Dzięki, takiego "poklepania po ramieniu" chyba potrzebowałem ;)

Jasne że wszystko do ogarnięcia, poradniki tu podane również wyglądają rzetelnie więc pewnie się uda. A jako że staram się nie robić na hura, to jeszcze podumam co kupić i jak to zrobić ale w końcu wezmę kilka wdechów i to zrobię (no i trochę czasu sobie zarezerwuje). O wynikach z pewnością poinformuję. A jakby ktoś jeszcze chciał sypnąć jakąś radą to chętnie wysłucham/przeczytam.

I Panowie,  po co kłótnie, każda rada cenna, choć nie każda musi sie przydać, szanujmy się ;) Peace

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że nie mieszkam już w Poznaniu, to bym pomógł. A tak to będzie trochę ciężko. Od siebie mogę polecić rozejrzenie się za Acekardem 2i, moim zdaniem zdecydowanie najlepszy flashcart NDS. Nie ma żadnego time bomb, ma świetne, szybkie menu, bardzo dobrą kompatybilność i nadaje się do modyfikacji. Nie wiem tylko jak z dostępnością, ale jak tylko gdzieś trafisz na sprawdzony egzemplarz (tj. oryginalny, nie wiem czy go podrobiono, ale nie zdziwiłbym się) to nie zastanawiaj się i bierz. Warty swojej ceny zdecydowanie. Po całej zabawie będzie mógł Ci służyć do grania dodatkowo w gry z NDS, co polecam.

Na dodatek Acekard może być robić za ntrboot i w tym samym czasie wciąż działać jako flashcart. Nie żeby to było absolutnie konieczne, ale miła sprawa.

Aha, time bombem też w razie czego nie ma się czym bardzo przejmować jeśli zależy Ci tylko na ntrboot - cofniesz sobie zegar w 3DS i flashcart znowu zadziała.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
19 minut temu, Rayos napisał:

ile razy mam powtarzać, że ja oficjalnie moderuję tylko dział Switcha? ;) 

Nie interesuje mnie to. Zachowujesz się nie odpowiednio do rangi moda/seniora, tworzysz offtop a potem chamsko reagujesz na zwykłe pytanie. Pytam po co sugerujesz niekorzystanie z cfw w temacie o tym przeznaczonym? Marcin spytał jak czlowiek i pragnął pewnie odpowiedzi jak zrobić z swojego 3DSa maszynkę do emu a ty mu sugerujesz kupowanie gier na kartach, zresztą nie pierwszy raz przywalasz sie do kogos o te cfw. Zrozum, że nie każdy jest taki jak ty i pragnie mieć kontrole nad sprzętem większą niż tylko taką na jaką mu pozwala korporacja. 

 

A to bycie takim prawilniakiem i tak ma dwa końce bo przecież wiem, że kupowałeś używki :rayos:

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, _Be_ napisał:

Pytam po co sugerujesz niekorzystanie z cfw w temacie o tym przeznaczonym?

 

bo prościej nie korzystać jak się boi coś zrobić, zwykła rada. Ja się nie przypierdalam przecież, jak chce to niech robi co chce, przecież też staram się pomóc. a prawilniak ze mnie żaden,  z CFW, flashcartami sam się przecież nieraz bawiłem :dunno:  (akurat nie na 3dsie, no ale acekard był używany na DSie) Przepraszam @_Be_, może faktycznie za ostro zareagowałem na Twoje pytanie, mam nadzieję, że mi wybaczysz 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, marcinhome napisał:

idzę też że niektóre wersje mają tzw "time bomb" i już za rok przestaną działać.

No właśnie, miałem źle ustawioną datę w 3DSie i nie mogłem odpalić flashcarta. Ale swój flashcart kupiłem za dwie dychy na Allegro do gier z DSa, podobno ma 97% kompatybilność.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.