Skocz do zawartości

3DS Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, nie ogarniam tego. Luma to CFW? Jeśli tak, to muszę je wgrać przez tego homebrew launchera czy jak? Brakuje zunifikowanego źródła informacji :/. Powiedzcie w prostych słowach jak to posklejać do kupy.

 

Tak, Luma to CFW. Obecnie najlepszy sposób na uruchamianie wszystkiego to instalacja plików CIA przez aplikację o nazwie FBI (śmiesznie to brzmi, ale nic nie poradzę że tak kretyńsko to nazwali). Samo wgrywanie Lumy jest opisane krok po kroku tutaj: https://3ds.guide

Edytowane przez _Shaman_
Odnośnik do komentarza

Chyba jestem ślepy, ale w tym guidzie jest tutorial jak wgrać HL, a o Lumie ani słowa. Wiem, że brzmi to totalnie noobowsko, ale opieram się tylko na szczątkowych danych, bo tutaj użytkownicy też nie za wylewni :P. Czy da się wrócić na OFW z CFW?

Da się wrócić.

 

Robisz poradnik po kolei, wgrywanie Lumy jest na samym końcu, najpierw doczytaj poradnik do końca :)

Odnośnik do komentarza

https://3ds.guide/pl_PL/installing-arm9loaderhax Tu jest o lumie. W skrócie robisz update do najnowszej wersji, potem na wersje 2.0, gdzie nie możesz zamknąć konsoli, bo załapiesz bricka, a potem wgrywasz pliki, updejtujesz i masz CFW.
Oczywiście rób wszystko po kolei. 

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Do gier NES SNES GB GBC GBA NDS i 3DS polecam New 3DSa z Lumą :)

Oczywiście, że tak :-) Jedynie do nowszych już się nie nadaje. Sam gram na Retroarch w Super Mario RPG bo oficjalnego pliczku z VC nie ma (gra miała jakiś specjalny czip).

 

Natomiast jeśli chcesz jakieś nowsze, mocniejsze platformy emulować to jednak musisz mieć coś mocniejszego. Co nie zmienia faktu - masz już 3DSa i będzie zadowolony - konsola jest sztosem :-)

 

EDIT: Tak patrzę na ten poradnik, no prościej nikt ci tego nie wytłumaczy - masz kolejność i co robić. Po prostu robisz po kolei i tyle.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Odpaliłem na podkręconym New3DSie Crasha 3 i chodził w 20 fpsow. Dźwięk trochę przycinał ale dało sie grać - kiedys na starym PC tak grałem:). Moze to poprawią, bo śmiech na sali, żeby ta konsola nie mogła zemulować 33megahertzowej maszynki. Psp potrafiło, ale tam był emu od Sony, tamten homebrew działał kiepsko.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Odpaliłem na podkręconym New3DSie Crasha 3 i chodził w 20 fpsow. Dźwięk trochę przycinał ale dało sie grać - kiedys na starym PC tak grałem:). Moze to poprawią, bo śmiech na sali, żeby ta konsola nie mogła zemulować 33megahertzowej maszynki. Psp potrafiło, ale tam był emu od Sony, tamten homebrew działał kiepsko.

 

PSP ma w (znacznym stopniu) sprzętową emulację, bo posiada zbliżoną architekturę CPU (PSX to MIPS R3000, a PSP to R4000).

Odnośnik do komentarza

Kiedys na moim pierwszym smartfonie odpaliłem Tekkena 3. Chodził strasznie wolno, ale nie mogłem sie doczekać tego momentu, ze kiedys zemuluję gry z PSXa na małym ekranie. No i mam shielda, sprzęt do emulacji, jednakże na nim nie gram. Od przybydku boli głowa, a ja sie ciagle oszukuje, ze kiedys ogram te stare gry:(

Odnośnik do komentarza

Mam problem z sekcją V - FBI (tak mi się wydaje). Przy Health&Safety Inject wybieram plik app, wszystko na zielono ok, naciskamy start żeby uruchomić ponownie i po resecie mam czarny ekran.

W rozwiązywaniu problemów jest wytłumaczone co i jak :

"Zauważ, że znajdują się tu dwa zestawy plików app i tmd, jeden z rozszerzeniami zapisanymi wielkimi literami (.TMD i .APP), drugi z rozszerzeniami zapisanymi małymi literami (.tmd i .app)"

Ja mam tylko dwa pliki z małymi literami.

Odnośnik do komentarza

Mam problem z sekcją V - FBI (tak mi się wydaje). Przy Health&Safety Inject wybieram plik app, wszystko na zielono ok, naciskamy start żeby uruchomić ponownie i po resecie mam czarny ekran.

W rozwiązywaniu problemów jest wytłumaczone co i jak :

"Zauważ, że znajdują się tu dwa zestawy plików app i tmd, jeden z rozszerzeniami zapisanymi wielkimi literami (.TMD i .APP), drugi z rozszerzeniami zapisanymi małymi literami (.tmd i .app)"

Ja mam tylko dwa pliki z małymi literami.

Z tego korzystasz? 

https://3ds.guide/pl_PL/installing-arm9loaderhax

Chodzi o to że najpierw sobie zgrywasz te health and safety ze swojej konsoli, nadpisujesz tam instalator plikow CIA, instalujesz FBI już do menusów, a potem przywracasz, by znowu mieć info health and safety. 

Odnośnik do komentarza

 

Mam problem z sekcją V - FBI (tak mi się wydaje). Przy Health&Safety Inject wybieram plik app, wszystko na zielono ok, naciskamy start żeby uruchomić ponownie i po resecie mam czarny ekran.

W rozwiązywaniu problemów jest wytłumaczone co i jak :

"Zauważ, że znajdują się tu dwa zestawy plików app i tmd, jeden z rozszerzeniami zapisanymi wielkimi literami (.TMD i .APP), drugi z rozszerzeniami zapisanymi małymi literami (.tmd i .app)"

Ja mam tylko dwa pliki z małymi literami.

Z tego korzystasz? 

https://3ds.guide/pl_PL/installing-arm9loaderhax

Chodzi o to że najpierw sobie zgrywasz te health and safety ze swojej konsoli, nadpisujesz tam instalator plikow CIA, instalujesz FBI już do menusów, a potem przywracasz, by znowu mieć info health and safety. 

 

Tak z tego korzystam. Robię wszystko po kolei, ale stanęło na tym. Tzn co robię nie tak?

Sory, ale już z 5h przy tym siedzę :P

Edytowane przez maciekk
Odnośnik do komentarza

To zrób dzień przerwy i jutro zacznij szukać błędu. Od siebie dodam, że strzałką góra - dół wybierałeś nazwy nadpisywania/zapisywania. Jak nie działa to rób krok od nowa, ponadpisuj te pliki na nowo i zaczynaj od pierwszego punktu danej czynności. U Ciebie to Sekcja V - Wdrażanie FBI:)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Tak zrobię. Za dużo informacji na raz :rolleyes:

 

Ok, widzę gdzie jest problem. W Health&Safety Dump robię hs.app i mogę wybrać inne pliki strzałkami, ale w Health&Safety Inject mam tylko ten swój plik hs.app a nie ma pliku który mam wybrać, tzn FBI_v2.4.2_O3DS_EUR_injectable.app. Jest on w folderze, więc nie wiem czemu go nie widzi.

Edytowane przez maciekk
Odnośnik do komentarza

kuuu,rwa robię cały proceder na starym 3dsie, ale podczas backupa sysNANDA okazało się, że karta za mała

 

jutro polecę po większą, ale takie mam pytanie - jeżeli skopiuję zawartość z małej karty na nową, to nie będę musiał robić czegoś od nowa i będę mógł zacząć tam, gdzie skończyłem?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...