Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

3DS Scena, Underground. Piraty i BM = Warn

programatory rayos nintendo R4 3DS 3DSXL Nintendo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
545 odpowiedzi w tym temacie

#321 NemoKOF

NemoKOF
  • Użytkownicy
  • 3332 postów

Napisano 09 January 2017 - 08:54

Ta konsola w wersji New kosztuje całkiem sporo jak na te śmieszne bebechy.

New 3DS specs:
- ARM11 MPCore 4x @ 268MHz (one reserved for OS)
- 4x VFPv2 Co-Processor (vector processors, like SPEs in PS3)
- 256MB FCRAM
- 10MB VRAM
- Dedicated Hardware Video Decoder
- Seemingly no change to the GPU, clock rate and all

For comparison, the old 3DS specs:
- ARM11 MPCore 2x @ 268MHz (one reseved for OS)
- 2x VFPv2 Co-Processor
- 128MB FCRAM
- 6MB VRAM
- PICA200 GPU @ 268MHz

Wasze nieużywane telefony z szuflady czystą mocą zjadają tą konsolę na śniadanie. Nintendon't!

No ale z drugiej strony - nie ma tylu fajnych gier na nic innego. Dla mnie same Karty, Smash, 3D World, Kirby to powód żeby kupić tego szrota. I to sprzęt na którym gram najczęściej.

EDIT: Jeszcze dodam, że nie miałem przenośnej konsoli Nintendo od pierwszego GameBoya którego kochałem jak własne koty. Sprzęt nad sprzęty. Teraz, jak czasem patrzę ile mnie ominęło to mi się łezka w oku kręci. Po latach plejsteszonów i innego szrota powrót do Nintendo (to samo mam z WiiU - GC i Wii prawie nie używałem) jest jak przytulenie się do mamusi przez 3latka ;-) Jak odpalam sobie Mario Galaxy i macham tym idiotycznym kontrolerem to nie mogę potem patrzeć na te wszystkie szczelanki czy inne badziewia ;-)

Użytkownik NemoKOF edytował ten post 09 January 2017 - 09:05

• 0

#322 Arm9_Team

Arm9_Team
  • Użytkownicy
  • 136 postów

Napisano 09 January 2017 - 20:11

Dzisiaj instalowałem na 2DS-ie dla znajomego. Wgrałem mu również DQVII (a właściwie samo się wgrało z FreeShopu, lul) i faktycznie troszkę to zamula na oldzie w porównaniu do New z odblokowaną mocą. Dragon Quest XI na starych to chyba będzie mała masara.

PS : Znajomek mi wali teraz smsy w stylu "k***a, jak to możliwe, o ja cię p*****lę, co za boskie możliwości".

Użytkownik Arm9_Team edytował ten post 09 January 2017 - 20:11

• 0

#323 Arm9_Team

Arm9_Team
  • Użytkownicy
  • 136 postów

Napisano 10 January 2017 - 11:09

Zaraz Guide będzie po polsku :

https://translate.3ds.guide

• 0

#324 grzybiarz

grzybiarz

Mr. Awkward

• Użytkownicy
  • 14626 postów

Napisano 10 January 2017 - 12:21

Kto to tłumaczy? Ktoś z forum?:)
  • 0

#325 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 17833 postów

Napisano 10 January 2017 - 20:13

Odpaliłem właśnie swojego Acekarda 2.1 na n3DS z 11.2 :pawel:
Najlepszy programator na DS-a działa w końcu z moją kochaną konsolką <3.
Mówiłem już, że ten sprzęt jest niesamowity?

Gdyby jeszcze tylko dało się zrobić ikonkę która odpalałaby grę prosto z programatora, ale to już wymyślanie jest. I tak jest zaje,biście.
  • 0

#326 raven_raven

raven_raven

siadl plaski i morda

• Premium Member
  • 17833 postów

Napisano 10 January 2017 - 20:25

Widzę jeszcze, że jest TWLoader, który co prawda też trzeba włączyć i dopiero z niego odpalać gierki z Acekarda, ale widzę mam chyba opcję chociażby odpalania gierki z lepszym prockiem. Nie wiem do końca po to by miało mi być, ale może są jeszcze jakiś inne ciekawe opcje.
  • 0

#327 Velius

Velius
  • Użytkownicy
  • 7427 postów

Napisano 10 January 2017 - 21:15

Nic nie ogarniam z tego bo mi to bylo nie potrzebne do szczescia, ale chyba bede musial sie zaitneresowac bo nie mam zamiaru pykac w DQ z muzyczka midi :facepalmz:

Teraz pytanie, którego 3DS'a rozzdziewiczac. Te szmery bajery omijaja tez locka?

• 0

#328 ragus

ragus
  • Użytkownicy
  • 16467 postów

Napisano 10 January 2017 - 21:16

oczywiście, że omijają

• 0

#329 grzybiarz

grzybiarz

Mr. Awkward

• Użytkownicy
  • 14626 postów

Napisano 11 January 2017 - 14:15

Mam jakiś stary soft, na którym siedze na CFW, ale ciekawi mnie - ten Soundhax umożliwia wgranie wszystkiego na najnowszym sofcie?
Jak oni to odkrywają? :)
  • 0

#330 ragus

ragus
  • Użytkownicy
  • 16467 postów

Napisano 11 January 2017 - 14:19

tak, wszystkiego

• 0

#331 tukan

tukan
  • Premium Member
  • 4644 postów

Napisano 11 January 2017 - 14:46

Zrobione :).

Prawie 2h zeszło, ale bez żadnych zgrzytów, chociaż nie powiem, było co robić. Strasznie ciekawy proces, przerabianie Wii czy PSP to przy tym nic, ale poradnik jest tak zaje,bisty, że serio nie wiem jak sobie ludzie psują konsole xd.

Powiem wam, że jestem pod wrażeniem tego, jak rozdziewiczyli 3DSa. Czuję nad nim, po wgraniu CFW, pełną kontrolę. 

A ten freeshop to już jest szczanie nintendo w twarz xD. Jak oni to zrobili :obama:.

Powiem że niezły trip ten hacking, we need to go deeper jak w Incepcji. Zeszło mi prawie ze 3h na starym 3ds ale było warto. Ten freeShop to jawna kpina z Nintendo :dynia:

• 1

#332 tomzacz

tomzacz

Pan Cebula

• Użytkownicy
  • 616 postów

Napisano 11 January 2017 - 17:12

Chciałbym przerobić 3DS-a, ale zostaje jedno pytanie. Czy po instalacji hacka można w jakiś sposób go usunąć lub popsuć? Nie tylko ja będę miał tę konsolę, więc :/
  • 0

#333 Arm9_Team

Arm9_Team
  • Użytkownicy
  • 136 postów

Napisano 12 January 2017 - 00:03

Można namieszać. Niech niepowołani nie wchodzą do Lumy i innych programików pomocniczych naciskając co popadnie.

Użytkownik Arm9_Team edytował ten post 12 January 2017 - 00:04

• 0

#334 NemoKOF

NemoKOF
  • Użytkownicy
  • 3332 postów

Napisano 12 January 2017 - 15:34

Nie ma jakieś blokady na PIN? Może ktoś to dorobi, w końcu dużo ludzi daje dzieciom te konsolki. 

• 0

#335 blakuś

blakuś
  • Użytkownicy
  • 919 postów
  • SkądGOP

Napisano 12 January 2017 - 15:38

Luma ma chyba opcję zaszyfrowania PINem

• 0

#336 NemoKOF

NemoKOF
  • Użytkownicy
  • 3332 postów

Napisano 12 January 2017 - 15:44

No to jeśli ma (nie mam jak sprawdzić) to jest to jakieś rozwiązanie.

EDIT. Jest jakaś sra,czka. Kod LUMY zniknął parę godzin temu, ktoś chyba przejął konto autorki na GitHubie - uważajcie jak będziecie coś teraz chcieli wgrywać - żebyście nie uwalili sobie konsol.

Użytkownik NemoKOF edytował ten post 12 January 2017 - 15:51

• 0

#337 blakuś

blakuś
  • Użytkownicy
  • 919 postów
  • SkądGOP

Napisano 12 January 2017 - 15:58

Wee, pewnie Niny się wzięło za to - najpierw zamknęli GitHuba od FreeShop'a, teraz to :(

• 0

#338 NemoKOF

NemoKOF
  • Użytkownicy
  • 3332 postów

Napisano 12 January 2017 - 16:36

Nie wiadomo, czytałem historię zmian w opisach itp i wygląda jakby ktoś chciał tylko, żeby ludzie zainstalowali programy z innego źródła bo zmienione zostały tylko linki. Potem zaczęto usuwać jakąś treść. Jak Freeshopa zamknęli to była informacja, że to DMCA Takedown do wyjaśnienia. Tutaj strony są, tylko kod jest lewy. Dlatego piszę, żeby każdy uważał, do czasu jakiejś informacji. Na razie Aurora nie wypowiedziała się na ten temat (chyba, że to zrobiła w ciągu ostatnich 10 minut).

EDIT: Ktoś włamał na jej 2 konta (pewnie takie samo hasło)- na GBATemp i na GitHubie. Konto na GBA już odzyskała, twierdzi, że z GitHubem potrwa to dłużej.

Użytkownik NemoKOF edytował ten post 12 January 2017 - 16:42

• 0

#339 grzybiarz

grzybiarz

Mr. Awkward

• Użytkownicy
  • 14626 postów

Napisano 13 January 2017 - 16:35

Patrzę co może zhackowany 3DS, a tam:
  • New 3DS only: stream live gameplay to your PC wirelessly with NTR CFW
Nice.
  • 0

#340 NemoKOF

NemoKOF
  • Użytkownicy
  • 3332 postów

Napisano 14 January 2017 - 22:46

Ja włączyłem Super Mario RPG na retroarch na 3DS - gra ze SNESa która ma customwy chip i nie wyszła na VC. Więc co robię? Odpalam ją na emu SNESa na ... 3DS ;-) Nintendon't! Tak samo jest z grami z GC - na Wii można grać tylko na pierwszej wersji konsoli ale programiści/hakerzy napisali soft, że da się grać na każdym Wii i na WiiU. Nintendo po prostu nie chce zarabiać dając ludziom to co chcą.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: programatory, rayos, nintendo, R4, 3DS, 3DSXL, Nintendo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0