Skocz do zawartości

Halo Wars 2


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DonSterydo

Ja jeszcze trochę poczekam, ale season pass biorę na 100%, tylko nie wiem czy czekać na jakieś promo Ultimate w pudle za 200 zł (na allegro wysypało podstawkę z polskiej dystrybucji po 150 zł O_o), czy kupić season pass, a później poniżej stówy podstawkę w pudle (mam cyfrową, ale muszę mieć pudełko w kolekcji).

 

hw2_unscunits-963426011a784e2d9a4fd55c54

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Obejrzałem filmik z PAX na którym był wywiad z twórcami gry i w dość bezpośredni sposób teasowali dwóch innych dowódców, którzy ukażą się w DLC:

 

- jednym z nich będzie najprawdopodobniej Grunt i obstawiam, że w tym przypadku wprowadzą do gry jednostkę Grunt Goblina z Halo 5,

 

- drugiego zasugerowali powołując się na kontur sylwetki z jednej z grafik, gdzie ewidentnie jest przedstawiona jednostka Huntera, czyli też jakiegoś dopakowanego "bossa" w tej formie dostaniemy.

 

Podejrzewam, że obie jednostki będą rozmiarami przypominać bossa Kisano, która jako wariacja standardowego cyklopa także jest znacznie większa. 

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Grałem wczoraj wieczorem w Najazd i albo nowy update zepsuł grę, albo wina była słabującego Live - co chwile pojawiały się przycinki w animacji, wybierasz kartę, jednostka pojawia się na planszy i jest freeze na ułamek sekundy. Od czasów bety wszystko chodziło super, ale wczoraj było słabiutko. Zauważyliście u siebie takie problemy?

Odnośnik do komentarza

1 czesc niestety w poprzedniej generacji przegapiłem - po zagraniu w HALO Wars 2 mam cicha nadzieje, ze remaster bedzie kiedys w sprzedazy. Nie spodziewalem sie nawet, ze ta gra ma tyle fajnych trybow, a klimat powinien przypasc do gustu wszystkim fanom SF, nie mowiac juz o milosnikach HALO. Pomysl na RTS w tym swiecie, ze specjalnymi zdolnosciami bohaterow (przejmowanie pojazdow spartanem, wzywanie nalotu, uderzenie EMP, leczenie kompanow - aaaaaa za duzo zeby wymieniac...) sprawdza sie rewelacyjnie. Oprawa dzwiekowa i wstawki filmowe to absolutne mistrzostwo swiata (+10 do klimatu), misje zroznicowane i co najwazniejsze - mam wrazenie ze to pierwszy RTS gdzie naprawde mozna sie zrzyc z bohaterami. Singiel jest wciagajacy i bardzo rzadko ograniczają się do standardowego schematu - zbuduj baze/wyszkol wiecej zolnierzy/zabij pozostalych na mapie, wyzsze poziomy trudnosci sa wymagajace, do tego tryby online w ktore gra sie zaskakujaco przyjemnie - nawet przeciwko SI w kooperacji! - wczoraj zaliczylem 1 rozgrywke z 2 przypadkowymi kompanami (przejmowanie wyznaczonych punktow na mapie) i od SI na Heroicu dostalismy po prostu w(pipi). . Gram obecnie PC (optymalizacja na Windows 10 jest rewelacyjna) - nie wiem czy w HALO Wars 2 jest crossplay, ale matchmaking dziala znakomicie, 0 lagow o ktorych ktos wczesniej pisal, wyszukiwanie trwa pare sekund - no nie powiem - poki co jak dla mnie rewlacja! :banderas:

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ta gra ma cross play, bo probuje sie od 10 minut polaczyc ze znajomymi z Xa i ciagle wyskakuje komunikat, ze maja inna wersje gry niz dowodca odzialu...

 

acha - Halo Wars 2 will not support cross-platform play, to lekka beka.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

no juz bez przesady - czym niby by miazdzyli - szybszym klikaniem ? Nie ma customizacji klawiszy, skrotow na tworzenie jednostek - jedyna przewaga to klikniecie w dowolna czesc mapy... any way pogadałem tez z kumplami ktorzy graja na Xie i duzo narzekan bylo na lagi, paru sekudowe freezy podczas ktorych mozna stracic wojsko, Hipol nawet zalil sie na wywalanie z meczow, jutro moze wroci TV z serwisu to sam przetestuje ta gre na konsli, bo cos fake infem mi tu pachnie te wszytskie zachwyty nad dedykowymi serwerami...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Mam w końcu trochę czasu żeby pograć, skończyłem dzisiaj siódmą misję i jest naprawdę dobrze. Na heroic'u poziom trudności potrafi miejscami przyprzeć do muru. W siódmej misji trochę mięsa poleciało i jednocześnie był to najlepszy etap z tego co do tej pory przeszedłem - ciągła presja, trzeba było przećwiczyć kilka różnych strategii żeby dotrwać do końca. Podoba mi się element walk z bossami, a same misje dość zróżnicowane jak na ograniczone możliwości jakie daje tego typu gatunek gier. Wstawek fabularnych jest mniej niż w jedynce, ale są najwyraźniej zbite w dłuższe segmenty i jest to klasa sama w sobie, o czym nie ma potrzeby się rozpisywać, bo każdy wie na co stać Blur. No i na konsoli gra chodzi naprawdę dobrze, jak do tej pory jedynie w jednej misji dostrzegłem trochę tearingu, a tak poza tym, to nic co by rzucało się w oczy, a przede wszystkim nie ma jakiś zauważalnych spadków fps. No i sama gra też cieszy oko - dość złożone efekty cząsteczkowe, żywa paleta barw, kilka różnych środowisk w jakich toczą się potyczki i dobrze zaprojektowane i zanimowane jednostki. Akcje jakie odchodzą na ekranie gdy nacierają na siebie różne typy jednostek przyprawia czasem o zawrót głowy, a gdy na ekranie pojawiają się większe oddziały Hellbringers, to japa sama się cieszy, dlatego pewnie długo nie wytrzymam zanim kupię season pass żeby mieć szybszy dostęp do Kisano. Czuć power jednostek, które generalnie są bardzo dobrze zbalansowane przez co korzysta się praktycznie ze wszystkiego co oferuje gra. 

 

A to tylko ledwie trochę ponad połowa singla, a czeka mnie jeszcze sporo chociażby w Skirmishu czy Firefight. Jak komuś podobała się część pierwsza, to może brać w ciemno, bo czuć tu klimat jedynki pomimo tego, że grę robi zupełnie inne studio.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...