Skocz do zawartości

Pokemon - Karcianka


Gość ragus

Rekomendowane odpowiedzi

 

Masz talię podstawowe i nimi grają. Woda, ogień trwawa itd. Trochę nimi pogramy a potem jak już dostaniesz trochę kart to robisz swoje. Maksymalnie 2 typy bo tyle polecają.

w sensie ze moge tez zdobywac nowe karty bez kupowania boosterow, czy bede skazany na te startowe talie? Chetnie pogram, ale siano wole wydac na cos innego

Edit: poczytałem ze niby bez placenia tez sie da grac, zainstaluje dzis i przypomne sobie zasady :P gdybym chcial zrobic jakis jednorazowy zakup na start to co sie oplaca najbardziej? Deck czy kilka boosterow?

Najlepiej ze dwa decki żeby nałapać dobre trainery i uzupełniać boosterami. Ja gram na 14 pokemonki, 14 energy, a reszta to trainery.

Odnośnik do komentarza

Dodałem pinga i guernicę. Guernica bo ja mam tam dwa konta i jednego nie używam, więc pewnie złe znalazłeś. Tak czy inaczej zapro ci wysłałem.

 

Gramy coś? Velius też instaluj. Karty masz już w grze, dodatkowe boosterki albo po 3zł na Allegro/ebayach albo z saszetek, no albo z farmienia w grze (jak w HS tylko trochę łatwiej wpadają, bo im dłużej grasz w pojedynki w sezonie, tym więcej nagród dostajesz). Sklepy w Polsce to isa, dragonus, a także ziomek fosgen i best_produkt na Allegro.

 

Teraz gra się na serie Black White (9 dodatków) oraz XY (7 dodatków, ośmy wychodzi w grudniu).

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Nie da rady robić ustawek.

 

Jak masz wygrać z żywym graczem, to graj na theme decki, wtedy jest bez ex'ów i innych przeje,banych kart dla nowego gracza. Nie gra się tak fajnie jak swoją talią, bo theme decki mają za dużo pokemonów, za dużo energii, a za mało trainerów, ale na początek źeby zarobić na boosterki będzie w sam raz.

 

No i warto korzystać z Trade. Nieotwarte boostery moźesz wymienić na coś, co ciebie i interesuje.

 

I polecam robić decki na jeden typ, ewentualnie dodatkowo normal. Ja gram fighting+normal.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

No dobra, to tak.

 

a)jakieś leczenie

-Pokemon Center Lady

-Super Potion (to samo co wyżej, ale zdejmuje jedną energię z leczonego pokemona)

-Potion, leczy tylko za 30, ale raz, że nie zabiera energii, a dwa, że można używać kilku podczas jednej tury

 

PKMN Center Lady jest niby lepsza od Super Potiona, ale jest to Supporter, więc rodzaj karty, której można użyć tylko raz w turze. Dlatego warto mieć po kilka z tych kart. Ja mam 4 Pokemon Center Lady, 2 Super Potiony i 3 Potiony. Tym leczę pokemony.

 

b)dobieranie kart

 

Tierno, Steven, Bianca i Cheren - tych kart będziesz miał pewnie na początku najwięcej. Ogólnie zasada jest taka - jak najmniej ich w talii ;p. Zamiast nich, lepiej posługiwać się:

 

Birch

Sycamore

Shauna

Proffesor's Letter

No i uzupełniać Tierno i Biancą, jak już nie ma czego włożyć do talii. No ale dążymy do wywalenia tych kart z decku. Im więcej tych lepszych, tym lepiej.

 

Z innych kart spoko jest Energy Retrieval do odzyskiwania energii, Ultra Ball (słabsze piłki to śmiecie), a także Lysandre i Team Flare Grunt do wkur,wiania przeciwnika.

 

Oprócz tego jakieś fajne Pokemon Toole, jak Muscle Band, Rocky Helmet, czy Hard Charm. Moim zdaniem to są takie podstawowe trainery, ale wiadomo - sporo jest kart przystosowanych pod jakąś talię (np. Focus Sash czy Korrina dla fighting). No i można też pomyśleć nad Stadiumami.

 

Poeksperymentuj, ale karty z podpunktów A i B traktuj jako szkielet. Reszta wedle uznania. Ja sam mam jeszcze daleko do tego, co zaplanowałem. No i trainerów trzeba mieć wbrew pozorom najwięcej. 30-40, bo to dzięki nim mamy kontrolę nad tym, co się dzieje na stole. Wracając potem do Theme Decków czuje się, jakbym grał w wojnę - taki mam wpływ na grę.

Odnośnik do komentarza

Hmm umknął mi ten temat.

Siedzę w ptcgo już od ponad roku, wciaż mam dużo radochy z grania i obecna meta nie jest mi obca. Początki są strasznie frustrujące, bo zdobywanie nowych kart potrafi trwać bardzo długo, tak jak ktoś wyżej pisał, warto pomęczyć się z graniem theme deckami, na obecny moment zdecydowanie najlepszą talią jest ta:

180px-XY3_Dark_Hammer_Deck.jpg

 

Granie theme deckami, robienie daily challenges i versus laddera powinno na samym początku całkiem konkretnie pomóc w zbieraniu wszystkich potrzebnych kart.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...