Skocz do zawartości

Nioh


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie wiem czy posiadam w ekwipunku takie talizmany? Muszę sprawdzić jak wrócę. Praktycznie z każdym bossem walczyłam z użyciem gnuśności (ale tych mam tylko 2 sztuki) i żywa bronią. No i jakoś to szło... Do czasu gdy na mojej drodze stanął ten typ Date.. :)
Najgorsze jest jednak to, że kompletnie nie potrafię przewidzieć jego ruchów. Nie wiem których ciosów unikać, a od których zachowywać odstęp. Chyba za długą przerwę od gry miałam.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, justyna napisał:

Nawet nie wiem czy posiadam w ekwipunku takie talizmany? Muszę sprawdzić jak wrócę. Praktycznie z każdym bossem walczyłam z użyciem gnuśności (ale tych mam tylko 2 sztuki) i żywa bronią. No i jakoś to szło... Do czasu gdy na mojej drodze stanął ten typ Date.. :)
Najgorsze jest jednak to, że kompletnie nie potrafię przewidzieć jego ruchów. Nie wiem których ciosów unikać, a od których zachowywać odstęp. Chyba za długą przerwę od gry miałam.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Koniecznie w magii wyrób talizman z duchem. On jest jednym z podstawowych, które dostaje się na początku gry. Potrafi być jednak cholernie skuteczny w walce z ludzkimi bossami. 

 

A to nie jest jedyna walka z Date :D jeszcze będziesz rwać włosy z głowy :D

Odnośnik do komentarza

No nie mów, że powróci on w późniejszej fazie gry? Kurde, próbowałam dziś znowu. Nic z tego... Straciłam ok 60 eliksirów. Ma mnie na dwa ciachnięcia, a ja nie jestem w stanie zjechać do połowy jego paska z życiem.. :( Mam nadzieję, że nie ma on w późniejszym etapie jakiejś drugiej, potężniejszej fazy, typu większa agresja czy szybsze i mocniejsze ciosy. ;P
Będzie ktoś trudniejszy jeszcze od niego?;)

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, justyna napisał:

Mam nadzieję, że nie ma on w późniejszym etapie jakiejś drugiej, potężniejszej fazy, typu większa agresja czy szybsze i mocniejsze ciosy. ;P

Wszystko tak jak napisałaś, ale w zadaniu pobocznym. ;)

 

Godzinę temu, justyna napisał:

Będzie ktoś trudniejszy jeszcze od niego?;)

Moim zdaniem tak - ostatni boss w ostatnim dodatku.

Odnośnik do komentarza

Heh, to chyba na więcej mnie nie stac. sad.gif A jak rozdawaliscie punkty doświadczenia? Cialo, serce, umiejętność i zręczność mam po 40. Reszta od 5 do 10. Może tu tkwi też jakiś mój błąd który nie pozwala choć trochę postraszyć tego Date? wink.gif Nigdy nie byłam dobra w budowaniu silnej postaci.

Ogólnie to chyba w moim rankingu Bloodborne był gra najbardziej przyjazna dla gracza. No chyba, że refleks, jak czas, przemija wink.gif

A ten talizman z duchem, to mowa o tym "Talizman ducha opiekuńczego"? Ten przywołujący ta nasza żywa broń?

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.05.2020 o 23:16, justyna napisał:

Heh, to chyba na więcej mnie nie stac. sad.gif A jak rozdawaliscie punkty doświadczenia? Cialo, serce, umiejętność i zręczność mam po 40. Reszta od 5 do 10. Może tu tkwi też jakiś mój błąd który nie pozwala choć trochę postraszyć tego Date? wink.gif Nigdy nie byłam dobra w budowaniu silnej postaci.

Ogólnie to chyba w moim rankingu Bloodborne był gra najbardziej przyjazna dla gracza. No chyba, że refleks, jak czas, przemija wink.gif

A ten talizman z duchem, to mowa o tym "Talizman ducha opiekuńczego"? Ten przywołujący ta nasza żywa broń?

 

Tak chodzi o Talizman ducha opiekuńczego, ale jego efekt jest inny dla każdego ducha. Żeby przewracał ludzkich przeciwnika jako ducha trzeba mieć np. tego ptaka z początkowych duchów - Daiba-Washi albo niedźwiedzia Atlasa. Jak to nie pomoże, to proponuje księgę reinkarnacji i zmianę na build  pod ninjutsu - kunai i shurikeny. Dla mnie najsilniejszy build, DLC do pierwszej części kończyłem właśnie nim. Różnica nawet kilkudziesięciu poziomów pomiędzy poziomem wymaganym do zadania a moim, nie robiła różnicy, każdy boss padał dość gładko.

Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dobra po Cuszimce zajawka na samurajów się tylko zwiększyła więc teraz czas na Nioszka. I na dzień dobry kilka szybkich noob pytań.

1. Jak rozumiem te czerwone katany wbite w ziemię to są inni gracze którzy polegli? Walczę z ich ghostami? 

2. A te czerwone ikonki które na screenie są dwie (max 5) to co oznaczają?

3. Ten tekst przebicie (sprawca: Bandyta) opisuje jak ktoś zginął i kto go zabił?

5. Jest sens w ogóle z nimi walczyć?

e66dc84965086.jpg

 

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza

1. Tak, ale te groby pojawiają się też jak jesteś offline, tyle że jest ich mniej. Na każdej planszy jest chyba jakaś określona liczba duchów generowanych przez grę - jeśli grasz po sieci, to gra dorzuca do tej puli kolejne.

2. Poziom trudności "ducha". Im ich więcej, tym wyższy ma poziom i teoretycznie lepsze wyposażenie = trudniej go ubić.

3. Tak.

4. Brak punktu 4. :cool:

5. Ogólnie to niespecjalnie warto. Jeżeli już to przy pierwszym podejściu gdy widzisz że duch ma typ broni, który cię interesuje i chcesz spróbować szczęścia o niego powalczyć. Są chyba ze dwa poziomy w grze gdzie można odstawiać niezłe balety z duchami właśnie celem polowania na sprzęt. Jeden z nich to taki długi most, na którym obijasz 3 lub 4 fale przeciwników.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Ryo-San napisał:

1. Jak rozumiem te czerwone katany wbite w ziemię to są inni gracze którzy polegli? Walczę z ich ghostami

Tak

 

15 minut temu, Ryo-San napisał:

2. A te czerwone ikonki które na screenie są dwie (max 5) to co oznaczają?

Trudność pokonania przeciwnika

 

15 minut temu, Ryo-San napisał:

3. Ten tekst przebicie (sprawca: Bandyta) opisuje jak ktoś zginął i kto go zabił?

Tak

 

15 minut temu, Ryo-San napisał:

5. Jest sens w ogóle z nimi walczyć?

Opłaca się z nimi walczyć, za pokonanie takiego przeciwnika dostaniesz coś z jego ekwipunku (co ma upiór widać na tym kółku) oraz kubki ochoko, które służą do przywoływania w kapliczce innych graczy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Ryo-San napisał:

A jak jest z DLCkami? Kiedy najlepiej je ogrywać? W trakcie czy po zakończeniu podstawki? I czy kolejność ich ogrywania ma jakieś znaczenie?  

Najlepiej po skończeniu podstawki. Nie dość, że DLC kontynuują wydarzenia z przedstawione w podstawce, to jeszcze poziom trudność mocno skacze w górę.

Co do kolejności to po kolej tak jak wychodziły:

1. Dragon of the North
2. Defiant Honour
3. Bloodshed’s End

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...