Skocz do zawartości

Yakuza Kiwami


okens

Rekomendowane odpowiedzi

Niby niszowa gierka ale jak widac pare osob kupilo na premiere. Ja mialem nie czekac na 2 tylko ograc na emu, ale jak ma byc na enginie 6 to nie mam pytan:) Tzn mam jedno, kiedy to wyjdzie?

Tak czy siak weekend spedzam w Kamurocho, a dzieje sie oj dzieje a to dopiero 2 chapter ...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę więcej i jak najbardziej gra daje radę jednak mam kilka spostrzeżeń .

Gra jest duzo mniejsza od 0, po 16h mam juz prawie połowę substories i połowę story.

Chapterki story pękają zadziwiająco szybko :/

Następna kwestia to że niby jesteśmy smokiem dojimy ale system rozwoju tego stylu jest tak pomyślany że jest on totalnie drewniany przez pół gry więc znów gramy dokładnie to samo co w 0 .(3 dobrze znane style)

Obawiam się że rozsądnie będzie można pograć tym stylem dopiero po ukończeniu gry :/

Liczyłem na ciekawe minigierki ale tez nie jest za różowo, znane z 0 wyścigi samochodzików + battle bugs które są kopią obstawiania walk z 0 .

 

Ogólnie na tle kiwami widać jak 0 była przeogromna, czuć tu trochę odgrzewanego kotleta, na szczęście story wynagradza wszystko :)

6066a90724ffc7dcb41472e5b3eab072.jpg

Edytowane przez Schranz1985
Odnośnik do komentarza

Zgadza się, ale twórcy się z tym nie kryli. Kiwami powstało w 10 miesięcy (!), wypuszczono je taniej w Japonii, a na Zachodzie nawet za połowę ceny przeciętnej nowości. Biorąc pod uwagę jakość, to bardzo dobry deal.

Odnośnik do komentarza

Tak żeby było sprawiedliwie: nie porównujcie tej gry do Yakuzy 0. Serio. Yakuza 0 to zupełnie nowa odsłona którą wg mnie powinno się grać na końcu. Wiadomo że to prequel do historii ale najlepiej smakuje na końcu bo to najlepsza odsłona ze wszystkich, najbardziej kompletna itd. I zawierając sobie w zasadzie wszystkie patenty Yakuz od 1 do 5. Yakuzę 0 należy porównać do 5 jeśli już, nie do 1.

 

Kiwami to remake, a nie nowa część. Wystarczy postawić sobie obok Yakuzy 1 żeby zobaczyć na czym rzecz polega i dlaczego ta część jest krótsza, ma mniej zawartości itd.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Hejtowac, ze remake ma mniej zawartości niż nowa część :rotfl:

 

Broń boże nie hejtuję, gra jest świetna i gra mi się równie dobrze co w 0 .

Tak jak pisałem ja zaczynałem od 0 i siłą rzeczy mogę ją porównać tylko do niej .

Dla mnie 0 to jedna z najlepszych gier ever w jakie grałem, nabiłem ponad 100h a i tak nie wycisnąłem wszystkiego .

Tutaj po 15h mam już otwarte 3/4 skrytek na klucze,dostęp do koloseum, zrobione 30 substories i połowę story .

Jest to bardzo dziwne uczucie, bo w takiej 0 po 15h to dopiero Majimę poznawałem :)

 

Tak jak pisałem story jest świetne, ale mam wrażenie że bardzo szybko by pękło jakbym skupił się na nim a dodatkowej zawartości nie jest aż tak duzo jak można by się spodziewać .

Jestem pewien że w kiwami 2 będzie o wiele więcej zawartości bo znów będa 2(?) grywalne postacie i 2(?) miasta .

Oczywiście jak za tą cenę Kiwami nadal stanowi smakowity kąsek dla fanów serii i od siebie bardzo polecam.

Edytowane przez Schranz1985
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcemy oceniać Kiwami przez pryzmat 0 to rzeczywiście odświeżona Yakuza z ps2 wypadnie słabo ale takie porównanie jest bardzo krzywdzące dla świetnie wykonanego remaku leciwej gry. Chciałbym żeby każdy remake prezentował taka jakość jak Kiwami nowy silnik, system walki, świetna oprawia graficzn czego chcieć więcej?

Odnośnik do komentarza

2jka byla wieksza od jedynki, remake 2jki bedzie jeszcze wiekszy, takze spokojna glowa o to.

 

Sam remake jest za(pipi)isty, ale jestem w stanie zrozumiec dlaczego ktos swiezo po ograniu 0 moze szybko zauwazyc minusy Kiwami. Gra jest krotsza, mniejsza, podczas scenek jest kilka scen gdzie postacie maja 'martwe spojrzenia', dziwne ruchy glowa [szkoda ze od nowa nie zrobili niektorych scenek w ktorych korzenie skostnialej jedynki wychodzą najbardzie], sam poczatek jest tez dosc wolny, 1nka mimo swietnej historii miala dosc slamazarne tempo przez pierwsze 2-3 godziny, gdzie w 0 w tym czasie praktycznie obijalismy ryje ludzi o pisuary czy wyrzucalismy ich przez okno, przez ktore sami wczesniej wskoczylismy do pomieszczenia.

 

Jednak mimo wszystko za taka cene, dostac tak za(pipi)iscie odswiezona pierwsza czesc serii to istny rarytas dla fanow i ja osobiscie jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza

4 dni 20h nabilem ... Im dalej tym lepiej, niektore substories wrzucaja mega banana na jape
W sumie tylko Majima mi gdzies zaginal, nie jestem pewien czy sie gdzies schowal(sms) czy wraz ze story zacznie sie pojawiac.
Poki co siedze na 7 chapterze, koncze co moge, min zrobilem do konca walki panienek. Jutro chyba rusze z fabula .

 

35742807766_b4f2db5485_o.gif

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Schranz1985
Odnośnik do komentarza

Uwielbiam napierdalac Majime po glowie :banderas:

 

 

Naczytalem sie ze system jest dosc upierdliwy, ale szczerze mowiac nie jest bardziej upierdliwy od takiego Shakedown'a, a sytuacje gdzie sami go wyszkujuemy przebranego za kogos sa wrecz za(pipi)iste. Wiec system na razie mocno na propsie.

 

QgVYAM5.gif

 

A teraz wracam do grania, w koncu wszystkie 'heat actions' same sie nie nagraja :cool::lapka:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No ja smoka w sumie nie bede ruszal praktycznie w ogole, znam ten styl juz na pamiec z poprzednich czesci, wole sie nacieszyc 'nowymi'.

 

A co do pytania, nie wiem ktory rozdzial, ale mozliwe ze dostales smsa lub telefon od jego przydupasa ktory dal ci hinta gdzie jest Majima, np jak raz ci cos o rolling nawija przez telefon to idziesz do kregielni i tam go znajdziesz. Ale mozliwe tez jest że ze wzgledu na story chwilowo go nie ma, nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...