Skocz do zawartości

Apple Watch, czy inne zegarki


grzybiarz

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, nie ma chyba takiego tematu. Na dniach będę miał smartwatcha od Apple i pewnie będę miał jakieś pytania. Zresztą tutaj można też pisać o innych zegarkach dla maniaków internetu. Ktoś posiada, używa? Widziałem, że na Appstorze, są specjalne apki - pianino, czy Real Racing 3(!). No i z tego co mi wiadomo, zegarek od Apple, wymaga do aktywacji smartona w wersji 5 bodajże jako minimum!

Ciekawi mnie jak to będzie, niby smsy się dyktuje do zegarka:/ dziwnie to musi wyglądać dla osób postronnych. A tak w ogóle to łączy się przez bluetooth z telefonem i jak telefon mam np. w aucie (sygnał się gubi), to co wtedy? Dyskutujmy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 303
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Zegarek z baterią na 24 godziny, czy tam nawet na 4 dni xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

No beka,już nie wspomnę,że za cenę tego aplowego cudaka można mieć bardzo dobry zegarek,który posłuży nam lata i będzie wykonany z sensownych materiałów.

Ale dla fanów tamagochi i innych tego typu gadżetów to zabawka jak znalazł.

Odnośnik do komentarza

To jest chore, 2 dni chodzenia zegarka i to ma być dużo? :) Mam klasyczny zegarek, który w ogóle nie wymaga ładowania, wystarczy go po prostu nosić. Miałem też kiedyś dobry zegarek Casio, co posiadał możliwość dodawania osób do książki telefonicznej. Ta funkcja pomagała mi w gimnazjum mieć z testów same piątki. A teraz wymyślili zegarki z dostępem do neta, co chodzą jeden dzień.

A taka ciekawostka, by chodził Apple Watch, trza go zparować z iPhonem minimum w wersji 5. Także, jak ktoś ma 4s, to musi zmienić telefon. I jeszcze czytałem, że w UK już kombinują, by Smartwatche w aucie, traktować jak rozmowa przez telefon, czyli posypią się mandaty dla miłośników gadżetow.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Aha, jezeli ktos zadaje glupie pytania jaki jest sens kupowania smartwatcha zamiast klasycznego wskazowkowca to jest niepowazny i zupelnie nie ma pojecia o co chodzi w takim zegarku. Pewnie dla niego rownie dziwne sa dedykowane sportowe zegarki od Garmina i reszty spolki dostepne od ponad 5 lat i posiadajacych wiekszosc jak nie wiecej funkcji takiego aktualnego smartwatcha poza systemem operacyjnym i osobnymi apkami.

 

Dedykowane zegarki dla sportowcow, najpopularniejsze fitnessbandy to urzadzenia realnie wspomgajace uzytkownikow. To ze kogos nie stac "na zegarek mierzacy puls" to nie ma tu nic do rzeczy albo mu szkoda kasy bo moze miec super wypasionego g-shocka z japoni albo jakas tania Certine, ktora jest ladniejsza niz smartwatch.

 

To takie samo gadanie jak przy ewolucji pierwszych smarfonow, "po co na co, mam nokie i kalkulator i sejka i nic nie potrzeba bo co oni tak kombinuja".

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

pytanie rownie glupie jak twoje wypowiedzi w cw ale wypisze:

-GPS

-Polaczenie z telefonem

-Krokomierz

-Subiektywnie moga byc dla niektorych ladniejsze niz "zwykle"

 

A czy krokomierza nie ma na telefonie? Jak i GPSa? 

 

Połączenie z telefonem... do czego? Do muzyki? Którą mogę słuchać na rzeczonym telefonie?

 

Dalej nie widzę sensu. Wolę chyba zegarek, który również w czasach telefonu jest zbędny, to chociaż dodaje klasy w oczach kobiety. 

 

 

O ku.rwa, niektóre samsungowe kosztują po tysiaku nawet :pawel: 

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam ten zegarek od Apple i jest to mój pierwszy smartwatch w ogóle, także nawet dziwiłem się jak to wyświetla czas, po ruchu ręką.

Sprzęt jest idealnym uzupełnieniem telefonu. Jak ktoś ma dużo rozmów, czy smsów, to zegarek ułatwia sprawę.

Przykładowo, jadę autem, sms przychodzi na zegarek i wybieram coś z szablonu, typu "dzięki za informację":) i jadę dalej (tak, w UK planują zakazać używanie tych smartwatchy i traktować to mandatem jak gadanie przez telefon).

Wiadomo też, że w domu telefonu nie nosimy w kieszeni, a z zegarkiem się nie rozstajemy i tak jeżeli ktoś dzwoni, to wyświetla się to na zegarku i albo odbieramy rozmowę na zegarku (i mówimy do ręki;), albo odbieramy na telefonie. Można dodać kontakty do zegarka i wysyłać, albo smsa z szablonu, albo zadzwonić.

Nie można pisać swoich smsów (i dobrze, bo to by było chore), tak samo jak wyświetla się poczta, to widać tylko adresata i dwa wyrazy wiadomości. W sumie ok, czekam na maila, widzę, że jest i już się nie martwię. Resztę przeczytam na telefonie lub kompie.

Ciekawym bajerem jest też nagrywanie telefonem - na zegarku wyświetla się obraz z telefonu. Nie wiem jak to się wysyła tym bluetoothem, ale wygląda to za(pipi)iście - na malutkim ekranie zegarka, widać, to co kamerujemy telefonem (można by się pobawić w big brothera;0). W Appstore są proste aplikacje, ale dźwięk idzie z telefonu (to lipa), mimo że zegarek wydaje dźwięki, jak i przecież słychać na nim rozmowy. W sklepie jest kilka aplikacji, ale raczej crapy, lub drogie - widziałem dość ciekawą grę - exclusive na zegarek, przygodówka z wyborem tekstu, ale nie będę przecież wydawał 5 ojro za "gierkę na zegarek".

Sam zegarek wygląda elegancko, minimalistycznie. Dodatkowo ma kilka wbudowanych tarczy, które możemy też "kustomizować", ale by w ogóle wybrać inną - trza mocniej tapnąć palcem w ekran. O czym na początku nie wiedziałem, że ekran reaguje też na siłę nacisku.

Nie traktujcie tego jako recenzji, ot takie tam opinie po paru dniach "testu".

Aha, by używać zegarka trza się zaopatrzyć w iPhona minimum chyba 5 (ja mam 5s, więc żeby potem nie było pretensji do mnie).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.