Skocz do zawartości

Awarie, usterki, niedomagania


Gość osiol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Gościu ostatnio pisał do gazety: "moja żona nie chce jeździć autem - mówi, że jest nawiedzony". Chyba C4 Picasso i klasyk z wariującą elektryką (samoistnie włączające się światła rozładowujące akumulator, migające kontrolki itp.). Śmieszna sprawa.

 

U mnie sam z siebie zaczął działać zamek od drzwi kierowcy i kontrolka świateł drogowych. Tera tylko czekać, aż przełącznik zespolony sam się naprawi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jakiś czas temu zacząłem podejrzewać swoją laskę o zdradę. Skąd się dowiedziałem. No bo zachowywała się typowo dla takich sytuacji. Gdy odbierałem telefon w domu, po drugiej stronie odkładano słuchawkę. Miała często spotkania z koleżankami, niespodziewane wyjścia na kawę czy po książkę. Na pytanie "z kim z naszych wspólnych znajomych się spotyka", odpowiadała, że są to nowe przyjaciółki i ja ich nie znam.

Zazwyczaj czekam na taksówkę, którą ona wraca do domu, jednak żona wysiada kilkaset metrów wcześniej i resztę drogi idzie na nogach, tak że nigdy nie widzę jakim samochodem przyjeżdża i z kim. Kiedyś wziąłem jaj komórkę, tylko aby zobaczyć która godzina. Wtedy ona po prostu dostała szału i zakazała dotykać jej telefonu. Przez cały ten czas nie mogłem się zdecydować, by porozmawiać z nią o tym wszystkim. Pewnie nie dowiedziałbym się prawdy, gdyby nie przypadek. Pewnej nocy żona niespodziewanie gdzieś wyszła. Ja się zainteresowałem, że coś nie tak.

Wyszedłem na zewnątrz. Postanowiłem schować się za naszym samochodem, skąd był doskonały widok na całą ulice, co pozwoliłoby mi zobaczyć, do jakiego samochodu wsiądzie. Kucnąłem przy swoim wozie i nagle z niepokojem zauważyłem, że tarcze hamulcowe przy przednich kołach mają jakieś brunatne plamy, podobne do rdzy.

Proszę mi odpowiedzieć, czy ja mogę jeździć z takimi tarczami hamulcowymi, czy trzeba je stoczyć? Jeżeli natomiast trzeba ja wymienić, to czy można zamontować tańszy zamiennik, a nie oryginalne, a jeżeli tak, to które najlepiej?

Odnośnik do komentarza

Jadę jutro 20km postawić Audika do najlepszego mechanika aut z grupy VAG w okolicach Białegostoku. Będą diagnozować stukanie dochodzące jakby z zawieszenia(chociaż u okolicznego mechanika powiedzieli, że luzów nie ma, wymienili przegób i dalej łomocze) przy okazji niech zrobią jednp elektryczne lusterko, czujnik temperatury bo pokazuje zaniżone wartości i nawiewy bo działa tylko opcja 0 i 4. Oprócz tego powiem, żeby dokładnie sprawdzili całe auto, chciałbym wiedzieć czy coś jeszcze kwalifikuje się do wymiany. Rozważam również wymianę świec i przewodów zapłonowych.

 

Mechanik jest ponoć drogi także koszta mogą być nie małe ale jak już wsadziłem w różnej maści naprawy 2-3 tysiące nowych polskich złotych to jeszcze ten jeden tysiąc nie zrobi takiej różnicy. Przynajmniej sprzedając będę mógł z czystym sumieniem zaoferować komuś auto w dobrym stanie technicznym nie wymagające wkładu.

elo

Odnośnik do komentarza

wsiadlem do auta, zeby jechac do mechanika, raz zakrecilo rozrusznikiem, nie odpalil, wiecej juz nie zakrecil. przekrecam kluczykiem i zero reakcji. podlaczylem prostownik do aku ale nic nie daje. z tego co czytam mogla pasc kostka stacyjki albo szczotki w rozruszniku.

przepada mi termin u dobrego mechanika i bede musial postawic u jakiegos tutejszego a najgorsze, ze ktos bedzie mnie musial holowac, o jenysiu ale to bedzie upokarzajace

 

 

(pipi)a mac

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.